Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Basörtüsü

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Basörtüsü Basörtüsü bir cok tepki toplamis fakat basörtülü kardeslerimizi bacilarimizida bir türlü yildiramamistir.
Insan haklarindan özgürlükten bahsedilirken basörtüsü yani dinimizin bir parcasi yasakalaniyor ve yasaklanmak isteniliyor. Bir Islam ülkesinde bunlar yasaniyor inanmasi güc ama ne yazikki gercek. Ciplaklik medeniyet sayilirken kapali olmak suc sayiliyor. Eger ki ciplaklik medeniyetse Afrika en medeni kita olmasi gerekir degilmi?
Basörtüsü tasiyanlar hor görülüyor hatta bazilari aile sefkatinden madur birakiliyor.
Avrupali olmak icin medeni olmak icin dinimizden vazgecmemizi istiyorlar. Basörtüyle din olmaz diyenler.
Elbet sadece basörtüsüyle Müslüman bir bayan olunmaz ama basörtüsü yok saymak onuda dinden kabul etmemek dine hakaret ediyor demektir. Basörtü dinimizde var ve dünya döndügü sürecede olacaktir.
Basörtüsü yüce kitabimyz rehberimiz Kuran´dada belirtilmistir. Zaman geciyor diyede din degismez degismemeli.
Bizim dinimiz hak dindir neden hak dindir bozulmadan bu günlere kadar geldigi icin. Eger dinimizde basörtü yoktur diyecek olursak tövbeler olsun dinimiz hak din olamaz. Allah korusun.Basörtüsü kesinlikle güzel olmak icin veya süs yapmak icin örtünülmemeli. Basörtüsü sadece Rabbimizin rizasi icin örtünülür. Fakat sadecede Basörtüsüyle dinimizin tüm gerekcelerini yerine getirmis olmayiz. Basörtüsü baglayan bacilarimiz ablalarimiz büyük sorumluluk tasiyorlar bir bakima. Kiyafetlerine hal ve hareketlerine özen göstermelilerki bir kac kisiye bakip hepimizi yargilamasinlar.
Ben cok seyler isittim beni derinden yaralayan ve sanirim dünyada oldugum sürecede isitecegim. Basörtüsü baglamis dar pantolon giymis gibi veya Basörtüsü baglamis yüzünde bir ton boya gibi. Elbet menfaatlari icin onun ardinda saklanmak icin örtünenlerde vardir ve Rabbim o kisileri iyi bilir. Ama bir kac kisiye bakarakta herkesi kötüleyemeyiz. Hepimiz biliyoruz bes parmaginda besi ayni degildir. Bizler nasil acik olan kisilere saygi duyuyorsak bizede saygii gösterilmesini bekliyoruz ama hakareti haketmiyoruz. Bizlere saygi göstermeyen ve ne yazikki zaman zamanda hakaretler savuran kisiler bende Müslümanim diyen kisiler. Iste ben bunu anlamiyorum nasil olurda Müslümanim diyen bir kisi Basörtüsüne karsi cikar onu yok saymak ister.
Unutmayalimki herseyin mükafati ahirette verilecektir ve hic birsey karsiliksiz kalmayacaktir. Bu dünya döndügü müddetce inaniyorumki bu mücadele devam edecektir.
Rabbim cümlemizin yardimcisi olsun. Hakkinizi helal edin.

Yazan: Aylin Yildirim

(Yazisini bana emanet ettigi icin aylin ablama cok tsk ediyorum)
selam ve dua ile..

Üst Ana Sayfa Alt