Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ben Sifirim

  • Konbuyu başlatan "iNŞiRaH"
  • Başlangıç tarihi
I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Misafir
BEN SİFİRİM
lalem10.jpg


İnsan kendini "sifir" kabul etmeli; "sıfır" bile değil, Arapça'daki haliyle "sifir" bilmeli. Çünkü "ı" larda kendini hissettiren bir sertlik var. Kendinde bir şey vehmeden kaybetmiştir. İkram ve imtihanı ilâhî olarak bazı şeyler kendisine gösterilse veya güzel rüyalar görse bunu dahi anlatıp kendine pay çıkaran hasta ruhlar vardır. Bu çok tehlikeli bir yoldur. Daha tehlikelisi de "Aczimize binaen Allah zaman zaman lütfediyor böyle..." denmesidir. Bir adam uçsa, gitse ağacın tepesine konsa, sonra da bunu sağda-solda anlatsa bu adam boştur. Ben nezaketim icabı böyle diyorum, yoksa o adam BOMBOŞTUR. Çünkü Hak dostları Cenabı Hakk'ın sırlarını ifşa etmez. Bu türlü lütuflar uluhiyete ait sırlardır, ifşa edilmez. Allah da zaten sırrını yayacak kimselere onları bildirmez. Bunlar imtihan vesilesidir. Bunlar tehlikeli ve ses çıkarılmaması gereken bir yerde cepteki bozuk paralardır, hissettirilmemesi gerekir. Bozuk paraları şıkırdatırsan avcılar seni duyar, bu avcılar yaman olur, endişe et ki seni vurur.
Allah'ın has kulları kendisini hiçbir şey görmez. Mesela, Kutup önünü hep sisli-dumanlı görür. Ufku açık değildir. Herkes onu ulaşılmaz zirvelerde müşahede eder ama o kendisini çukurlar içinde görür.
AyaklarAın hep yere bassın, düştüğün zaman canın yanmasın, bir tarafın kırılmasın. Kendi vehimlerinle oluşturduğun dünyada bulunduğunu zannettiğin yüksek yerlerden düşersen, düştüğün yer en derin çukurlar olur ve hiçbir yerin sağlam kalmaz. Dikkat et, makamın, olduğun zannettiğin yer değilse düşmen de kaçınılmazdır.


M.FETHULLAH GÜLEN
 
hayalet Çevrimdışı

hayalet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:helalsana :helalsana :huhuuhuu

Dogru insan BEN NEYMISIM BE degil ne olabilirim acaba :melek
 
Y Çevrimdışı

yozkarakas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Muhterem Hocam Allah Senden Razı Olsun .seni Anlamayan Ve Senin Hiç Bir Eserini Okuyup Kasetini Dinlemeyenlerin Ahkam Sesip Içindeki şer Duyguları Yansıtması Seni Asla üzmesin.allah Sen Den Ebediyyen Razıolsun
 
DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
eger cidden herseyi ALLAH rizasi icin yapiyorsa, insaALLAH mukafatini alir, yok eger dünyalik icin Yapiyorsa, Rabbimde elbette hesabini sorar..
 
S Çevrimdışı

[-SÜRGÜN-]

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamünaleyküm...sitenize ilk defa bugün giriş yaptımm. emeğinize yüreğinize sağlık.. bu yazı bende vardı ama burda tekrar karşılaşmak harika oldu.. bunları zaman zaman hatırlayıp şefkat tokatıyla irkilmeliyiz.. rabbime emanetsizin.
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt