Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bende Yönetici Kardeşime Soruyorum Neden Filistin?

C Çevrimdışı

celik81

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın selameti peygamberin şefaati üzerinize olsun aziz kardeşlerim.
Tüm vazifelerini yerine getiren örnek bir müslüman değilim.Nefsimle mücadele içindeyim.Buradaki değerli büyüklerim ve küçüklerimden birşeyler öğrenmeye çalışıyor,bunun içinde yazılarınızı okuyorum.
İslam rumuzlu kardeşimiz "Neden Filistin" başlıklı bir konu açmış ve çok güzel ve yerinde tespitler yapmış.Ben konuya farklı bir açıdan bakmak istiyorum ve soruyorum neden Filistin?
Birçoğunuzun imzasında "I love palistine" yazısı mevcut yine bir çok kardeşimizin resim hanesinde de Filistini temsil eden resimler var.Neden sadece Filistin?
Neden Musul ve Kerkükte şahsiyetsiz kürt yönetimi ve abd yönetimi tarafından hergün işkence gören,katledilen Türkmenlerden hiç sözedilmezken üzerine basa basa Filistin? Neden Doğu Türkistanda Çin'in komünist devriminden bugüne kadar katledilen 15 milyon Uygur Türk'ü değilde Filistin?Bu kouda adaletsizce bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.Filistin hakkında onlarca yazı onlarca resim onlarca tepki var ama Musuldan Kerkükten Doğu Türkistandan hiç haber yok.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
şöyle düşün ben yoldan geçerken bi dilenciye 5 lira verdim daha sonra yürüdüm 10 lira verdim. diyemezsin ki niye ona 10 diğerine 5 verdin. sen de git 50 ver.

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın selameti peygamberin şefaati üzerinize olsun aziz kardeşlerim.
Tüm vazifelerini yerine getiren örnek bir müslüman değilim.Nefsimle mücadele içindeyim.Buradaki değerli büyüklerim ve küçüklerimden birşeyler öğrenmeye çalışıyor,bunun içinde yazılarınızı okuyorum.
İslam rumuzlu kardeşimiz "Neden Filistin" başlıklı bir konu açmış ve çok güzel ve yerinde tespitler yapmış.Ben konuya farklı bir açıdan bakmak istiyorum ve soruyorum neden Filistin?
Birçoğunuzun imzasında "I love palistine" yazısı mevcut yine bir çok kardeşimizin resim hanesinde de Filistini temsil eden resimler var.Neden sadece Filistin?
Neden Musul ve Kerkükte şahsiyetsiz kürt yönetimi ve abd yönetimi tarafından hergün işkence gören,katledilen Türkmenlerden hiç sözedilmezken üzerine basa basa Filistin? Neden Doğu Türkistanda Çin'in komünist devriminden bugüne kadar katledilen 15 milyon Uygur Türk'ü değilde Filistin?Bu kouda adaletsizce bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.Filistin hakkında onlarca yazı onlarca resim onlarca tepki var ama Musuldan Kerkükten Doğu Türkistandan hiç haber yok.

aleykum selam

İslam coğrafyasını bir insan vücudu olarak düşün. Hicaz Kalbi, Filistin Beyni, Musul ve Kerkük Gözleri,Doğu Türkistan ciğerleri,Irak kulakları,Çeçenistan bacakları...vs

Şimdi sen beyini çalıştıramazsan belki kalbi çalıştırırsın. Kalbin çalışmadıktan sonra gözlerinde görmez ciğerlerine havada çekemezsin kulaklarınla hiç bir ses duyamazsın bacaklarınla da 1 cm öteye gidemezsin.

Hepsi bir bütün vucudun azalarıdır.

Bazı arkadaşlar kalbin önemini yansıtmak istemişte olabilirler.

ama kimse kalbinin yerine gözlerin önemine vurgu yapmak,propagandasını aktarmak için kınanmamıştır tabiki....

Selametle kardeşim

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Ben daha farklı bir gözle bakıyorum..ezilen bütün müinlere elbette üzülüyoruz.ancak filistindeki durum bir başka.orda sürekli ölüm sürekli işknece.Filistinli kardeşlerimizin savunduğu ise Mescidi AKSA....Irak halkı unutmayınki abd topraklarına girdiğinde çiçeklerle karşıladılar.ilk işleri kendi öz zenginliklerini talan etmek.....aslında ırak halkı üzerine saatlerce tartışılır. ELbetteki dualarımızda ırak,filistin somali çeçenistan ve diğer islamülkerlerinde ezilenlere dualar ediyoruz ama yüreğimizdeki filistin daha doğrusu Mescidi aksa aşkı bir başka....

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben daha farklı bir gözle bakıyorum..ezilen bütün müinlere elbette üzülüyoruz.ancak filistindeki durum bir başka.orda sürekli ölüm sürekli işknece.Filistinli kardeşlerimizin savunduğu ise Mescidi AKSA....Irak halkı unutmayınki abd topraklarına girdiğinde çiçeklerle karşıladılar.ilk işleri kendi öz zenginliklerini talan etmek.....aslında ırak halkı üzerine saatlerce tartışılır. ELbetteki dualarımızda ırak,filistin somali çeçenistan ve diğer islamülkerlerinde ezilenlere dualar ediyoruz ama yüreğimizdeki filistin daha doğrusu Mescidi aksa aşkı bir başka....

Irak halkı hakkında atılmış en büyük iftiralardan biridir.:mad::mad::mad: ve sizi iddianızı başka bir başlıkta ispatlamaya davet ediyorum böyle bir saçmalık olamaz!!!

Saddam Keferesinin sapık fantezileri nedeniyle teknoloji ve bilimden mahrum kalan Irak Halkı bilimde olduğu gibi dininde de yetersiz kalmış olabilir.

Amerikalı köpeklerin bağdata girdiklerinde en başta tepki verilmemesinin sebebi Amerikanın askeri ve teknoloji seviyesinin üst düzey olmasıdır

Amerika uydudan telsiz hatlarına giriyor ve Bağdat merkezinin dinamitlerle döşeli olduğu ve amerikalıların şehrin merkezine indiğinde bu dinamitler sayesinde paramparça olacakları ihbar ediliyor. Hiç kimsenin orada bulunmaması için gerekli güvenlik önlemlerinin alınması isteniyor. Halbuki orada ne dinamit var ne başka birşey... ve amerikalılar kente girdiklerinde herkes şok yaşıyor tabi ameriaklılarda tüm dünyaya havalarını atıyorlar medya kanalları ile...

şimdi eğer siz beni ispata davet ederseniz, bunun telsiz konuşmalarını yayımlayabilecek durumum yok.

Ancak Irak Halkının kalbindeki saf iman 4 yıldır elde avuçtakilerle nasıl düşmana karşı koydukları hepimizce malumdur ve Irak Halkının imanını ve çiçeklerle karşılamadığını fazlasıyla ispatlar!
:mad::mad::mad::mad:

Üst Ana Sayfa Alt