Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Beşar Esad Ortaya Çıktı (2 Aydır Gizleniyordu)

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
20.03.2013 PressMedya

esadgorundu.jpg

Beşar Esad, Şam'daki bir eğitim merkezine düzenlediği ziyaretle yaklaşık iki ay sonra halk arasına çıktı.

Esad, Suriye'deki çatışmalarda muhalifler tarafından öldürülen bazı kişilerin aileleriyle buluştu. Suriye Devlet Başkanlığı'nın resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada, ölenlere "şehit" denmesi dikkat çekti. Açıklamada, "Devlet Başkanı Esad, terör saldırılarında şehit olan öğrencilerin ailelerinin Eğitim Bakanlığı tarafından ağırlandığı Şam'daki Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi'ne sürpriz bir ziyaret yaparak, şehit ailelerini bizzat onurlandırdı" denildi.

Şam'ın doğusundaki Ticara mahallesindeki eğitim merkezinde çekilen fotoğraflarda, Esad ölenlerin yakınlarıyla konuşurken ve olaylarda ölen Suriyelilerin fotoğraflarına bakarken görüldü. Esma Esad da ziyarete katıldı.

Esad en son 24 Ocak'ta, Şam'daki El Afram Camisi'nde cemaatle birlikte mevlit dinleyip namaz kılarken görüntülenmişti.

11.JPG

untitled.JPG

esadgorundu.jpg

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu tip zalimler her türlü role girerler bunları inançtan değil siyaseten propoganda amaçlı yaparlar..onun için photoshop olup olmaması hiç önemli değildir..

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi fotoğrafdakilerin dış görünüşüne bakılırsa benim sulalemde böyle kapalı-temiz insanlar yok.Zahir öyle gösteriyor.Eğer muhalifler bu tip insanları öldürüyorsa yazıklar olsun.Müslüman bir insanı öldürmekten Allah'a sığınırım.Bin kere ölmeyi daha da yeğlerim.Ben halkın Esadı terk etmeden halkın %90'nının devrimden yana olmadan bir müslüman ülkede silahın kullanılmasını yanlış buluyorum.Sonuçta elimiz mazlum-müslüman insanların kanına bulaşmasına neden olur ki bu durumda kurtuluşumuz zor olur.Bir müminin öldürülmesi kabul edilmesi ne için olursa olsun kabul edilemez.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
akhim sen nediyon mazlumları öldüren esad mücahidler sivillere saldırmaz

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Vallahi fotoğrafdakilerin dış görünüşüne bakılırsa benim sulalemde böyle kapalı-temiz insanlar yok.Zahir öyle gösteriyor.Eğer muhalifler bu tip insanları öldürüyorsa yazıklar olsun.Müslüman bir insanı öldürmekten Allah'a sığınırım.Bin kere ölmeyi daha da yeğlerim.Ben halkın Esadı terk etmeden halkın %90'nının devrimden yana olmadan bir müslüman ülkede silahın kullanılmasını yanlış buluyorum.Sonuçta elimiz mazlum-müslüman insanların kanına bulaşmasına neden olur ki bu durumda kurtuluşumuz zor olur.Bir müminin öldürülmesi kabul edilmesi ne için olursa olsun kabul edilemez.

Hazret-i Ali (ra) Efendimizin meşhur sözü de bunu ifade eder. Der ki:

"Elbise ve süslenmelerle elde edilen dış güzellik kalıcı güzellik değildir. Asıl güzellik ahlak ve davranış güzelliğidir ki, onun sahibini hem imanlı çevresi hem de Yaratan'ı sever."

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
akhim sen nediyon mazlumları öldüren esad mücahidler sivillere saldırmaz

Peki Bu olaylar başlamadan önce Esad'ın insanları öldürdüğüne dair elimizde bir kaynak-delil var mı?2 yıl önceyi kastediyorum.
Yoksa Esad da bir kadar Suud-Katar kralı gibiydi?Öyleyse biz neden bugün sadece Suriye ye yoğunlaşıyoruz.Benim akrabalarım Suriyeye bu olaylardan önce çok gidip-gelirlerdi.Durum nasıl dediğim de vallahi ekonomileri bizden çok iyi ve bu Esad babasından bin kat daha iyi diyorlardı.Ama bazı özgürlük sorunları da var.Adam söz veriyor ama meseleyide tam çözmüş değil.Buna rağmen bizim ülkemizden çok daha iyi.Ama suuda gidenler ise veryasın ediyordu.Gerçi bu benim zoruma da gitse böyle diyorlardı.

Mesela Suriye de normal bir işte çalışan bir yakınım bizim parayla 1100 tl'ye Suriyede çalıştığını 100-200 tl'ye kira verdiğini söylüyor.Ve yiyecek-içecek-benzinin çok ucuz olduğunu söylüyordu.Bizim ülkede adam asgari ücrete iş bulamıyor.Ve 500 tl kira veriyor.

Yanlışım nerede söyleyin.Artık Cemel ve Sıffinler yaşanmasın.Bu savaşlarda yüzbinlerce mümin-günahsız arada vuruluyor.Ben bu savaşı fitne olarak görüyorum.Ve Abdullah b.Ömer (ra) gibi oturmayı tercih ediyorum.Bir müslümanın benim yüzümden ölmesinden se 1000 kez ölmeyi yeğlerim.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
hareket etmeyen zincirleri fark edemez...karşı taraf müslüman mı ki sıffin savaşıyla kıyaslıyorsun Allah'ın dinine savaş açmış rafızi ve nusayriler sünnilere ölüm diye mezhepçilik yaparken çocuk yaşlı kadın ayrımı yapmadan işkence ve tecavüzlerle öldürülecek ve Allah'ın azabından emin olacak öyle mi? Buna buğzetmeyenin imanı yoktur esad insanlara her zaman zulmediyordu olay protestolardan buraya geldi keskin nişancılarla tanklarla hükümetine karşı çıkanları öldürdü sen halkın boyunlarını büküp oturmalarını mı istiyordun sana göre A.B.D de daha iyi olabilir mesela özellikle kendi milletinden olmayanlara maaşı kat kat veriyor yeşil kart muhabbeti,özel iş imkanları vs. bu kendine köle etmek için kullandığı bir yöntem

Cuma günleri namaz sonrası Dera halkına destek için sokağa çıkan diğer şehirlerdeki halka yönelik de yönetim tarafından şiddet kullanılınca, Suriye’deki isyan Esad’ın gitmesini isteyen bir halk ayaklanmasına dönüştü. Tunus, Mısır, Yemen ve Libya gibi ülkelerdeki halk ayaklanmalarının Suriye’ye kısmi tesiri olmuş olabilir. Fakat Suriye’deki isyanın bu denli büyümesinin asıl sebebi Baas yönetiminin olayların başlamasından itibaren halka yönelik kullandığı aşırı şiddettir. Hama’da örgütlenenler kimler biliyor musunuz? Babaları anaları öldürülen çocuklar örgütleniyor. Bu, yetimlerin öfkesidir aslında. Halklar, insanlar gibidir; iyilikleri de unutmazlar kötülükleri de unutmazlar. 30 bin Müslüman öldürüldü Hama’da. Bunların çocukları büyüdüler ve bu çocuklar bugün rejime hesap soruyorlar.

Nusayri rejiminin suçları ve Batı'nın entrikaları arasında şam stratejisi
http://archive.org/stream/NusayriRe...EntrikalarArasndaamTrajedisi#page/n0/mode/2up

PDF
http://archive.org/download/NusayriRejiminSular/NusayriRejiminSularVeBatnnEntrikalarArasndaamTrajedisi.pdf

[url]http://jihadmin.com/tr/video/klip/ey-devrimciler.html

[/URL]

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
''Fakat Suriye’deki isyanın bu denli büyümesinin asıl sebebi Baas yönetiminin olayların başlamasından itibaren halka yönelik kullandığı aşırı şiddettir. ''

diyorsun doğru beki bu isyanların bu şekilde mudahale yapan kimdi,Beşar burdaki yanlışlığı zaten kabul ediyor.Rejim içindeki bazı odaklar bunları yaptı ee sonra hem ortalığı kızıştırdılar hem de muhaliflerin saflarına geçtiler.Yani bunları görmemek için gözümüzü mü kapatalım.

''Hama’da örgütlenenler kimler biliyor musunuz? Babaları anaları öldürülen çocuklar örgütleniyor. Bu, yetimlerin öfkesidir aslında. Halklar, insanlar gibidir; iyilikleri de unutmazlar kötülükleri de unutmazlar. 30 bin Müslüman öldürüldü Hama’da. Bunların çocukları büyüdüler ve bu çocuklar bugün rejime hesap soruyorlar''

diyorsun.Bu da doğru.Ama aması var.Hiçbir şey zaten öyle çırılçıplak olsa zaten halk bu adamı 2 senede yerle bir ederdi.Kardeş HAMA olaylarında Esad rejimin bir mensubu değildi.Babası ve amcası vardı.Eee bir şimdi Esad'dan mı hayatta olan amcasından mı hesap soracağız.Amcası o zaman hamayı bombalayan,yakan-yıkan Rıfat esad bugün ÖSO'sunun başında değil mi?Hiçbir kimse babasının işlediklerinden sorumlu olamaz.Bu islami bir kaide değil mi?Katil ortada aramızda biz tutmuş olayla alakası olmayanın peşine düşmüşüz.Bunun neresi doğru?ÖSO'ya niçin bir kurşun sıkılmıyor.Bu kafirin önde gidenine!

''karşı taraf müslüman mı ki sıffin savaşıyla kıyaslıyorsun Allah'ın dinine savaş açmış rafızi ve nusayriler sünnilere ölüm diye mezhepçilik yaparken''diyorsun.

Suriye halkının %90'nı sunnidir.Sen kalmış efendim adam sunnilere ölüm diyor diyorsun.Kendini kandırıyorsun.Adam sunni ülkenin başında olacak bu lafı diyecek ve halk bunu kabul ediyor.Adam bu güne kadar Sunnilerin verdiği destekten olmasaydı çoktan tarumar olmuştu.Ve ben SURİYE halkını müslüman görüyorum.Ve ortada halk ölüyor.

Mümin yanlışını da görmeli.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki Bu olaylar başlamadan önce Esad'ın insanları öldürdüğüne dair elimizde bir kaynak-delil var mı?2 yıl önceyi kastediyorum.
Yoksa Esad da bir kadar Suud-Katar kralı gibiydi?Öyleyse biz neden bugün sadece Suriye ye yoğunlaşıyoruz.Benim akrabalarım Suriyeye bu olaylardan önce çok gidip-gelirlerdi.Durum nasıl dediğim de vallahi ekonomileri bizden çok iyi ve bu Esad babasından bin kat daha iyi diyorlardı.Ama bazı özgürlük sorunları da var.Adam söz veriyor ama meseleyide tam çözmüş değil.Buna rağmen bizim ülkemizden çok daha iyi.Ama suuda gidenler ise veryasın ediyordu.Gerçi bu benim zoruma da gitse böyle diyorlardı.

Mesela Suriye de normal bir işte çalışan bir yakınım bizim parayla 1100 tl'ye Suriyede çalıştığını 100-200 tl'ye kira verdiğini söylüyor.Ve yiyecek-içecek-benzinin çok ucuz olduğunu söylüyordu.Bizim ülkede adam asgari ücrete iş bulamıyor.Ve 500 tl kira veriyor.

Yanlışım nerede söyleyin.Artık Cemel ve Sıffinler yaşanmasın.Bu savaşlarda yüzbinlerce mümin-günahsız arada vuruluyor.Ben bu savaşı fitne olarak görüyorum.Ve Abdullah b.Ömer (ra) gibi oturmayı tercih ediyorum.Bir müslümanın benim yüzümden ölmesinden se 1000 kez ölmeyi yeğlerim.

Sıffin miş !!!

Sen esad ordusuna ya da Öso ya Müslüman mı diyorsun.Ekonomik olarak ülkeyi kalkındırması Allaha isyan etmediği Anlamına mı geliyor?

Sen hemen bi savuna psikolojisi ile suudu tc yi örnek veriyorsun.

Bi farkları var mı?Allah'ın Hükmü ile hükmetmeyen İsyan eden ve ilahlık taslamayan kim olursa olsun, al aşşağı edilmeyi hakediyordur.Bugün Suriye de böyle bir imkan var yarın Türkiye de.Yani sana kalsa Müslümanlar Laik tc ye karşı bir ayaklanma başlatsalar Karı gibi "Ben oturmayı tercih ediyorum"

diyeceksini.Sorduklarında da "Ben Türkiye halkını müslüman kabul ediyorum İkinci bi sıffın yaşanmasın" bla bla bla

Bak bu dedğinde haklısın Ama Ösoya katılanların Esad da n hiçbir farkı yok ve böyle bilinmeli.Bu alçak öso demokrasi için (iktidar için) her türlü çirkefliği yapan bir zaman esadın itiliğini yapan adamlar.

Ama Arkadaş Artık anla bunu ]MÜSLÜMANLAR HER İKİSİNE DE DÜŞMAN.HER İKİSİ İLE DE ÇARPIŞIYORLAR.ELE BİR FIRSAT GEÇMİŞ.GELMİŞSİN ORTAMI BULANDIRIYORSUN.EĞER EVİNDE OTURUP HİÇBİR ŞEY YAPMIYORSAN, SUSTA ADAM SANSINLAR ,KAMUFLE OLURSUN BELKİ

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şu an tartışmaya açtığın şeyler boş kalıyor faraklit kardeşim. geçmişte belki esad herhangi bir arap kralı gibiydi, fakat bugün zulmünü açıkça belli etmiş ve islama açtığı savaşın zirvesinde olan biridir(Allahın izniyle sonu gelecektir). suriyede muhalefetin kızıştırılması tamamı ile masum olan taleplerle gelişmedi, Batı çok uğraştı ve hala da uğraşmakta fakat Allahın rızasını amaç edinmiş kitleler ve mücahidler var, ve temennimiz de odur ki pisliklere bulaşmadan bu hak batıl savaşında hak tarafı galip gelecektir.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
faraklit583

ruh halinin hala anlayamadım.Üç aşşağı beş yukarı Bir kişinin paylaşımlarından kişilik analizi yapabiliyorum.En azından dengeli şeyler paylaşıyor.Ancak senin Esada karşı mısın değil misin ak li misin değil misin şii misin değil misin hiç belli olmuyor.bi önce ki yorumunda şiayı eleştirip bir sonraki yorumunda ellerine koz vermeye çalışıyorusun.Hakikaten çözmüş değilim!

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''Fakat Suriye’deki isyanın bu denli büyümesinin asıl sebebi Baas yönetiminin olayların başlamasından itibaren halka yönelik kullandığı aşırı şiddettir. ''

diyorsun doğru beki bu isyanların bu şekilde mudahale yapan kimdi,Beşar burdaki yanlışlığı zaten kabul ediyor.Rejim içindeki bazı odaklar bunları yaptı ee sonra hem ortalığı kızıştırdılar hem de muhaliflerin saflarına geçtiler.Yani bunları görmemek için gözümüzü mü kapatalım.

''Hama’da örgütlenenler kimler biliyor musunuz? Babaları anaları öldürülen çocuklar örgütleniyor. Bu, yetimlerin öfkesidir aslında. Halklar, insanlar gibidir; iyilikleri de unutmazlar kötülükleri de unutmazlar. 30 bin Müslüman öldürüldü Hama’da. Bunların çocukları büyüdüler ve bu çocuklar bugün rejime hesap soruyorlar''

diyorsun.Bu da doğru.Ama aması var.Hiçbir şey zaten öyle çırılçıplak olsa zaten halk bu adamı 2 senede yerle bir ederdi.Kardeş HAMA olaylarında Esad rejimin bir mensubu değildi.Babası ve amcası vardı.Eee bir şimdi Esad'dan mı hayatta olan amcasından mı hesap soracağız.Amcası o zaman hamayı bombalayan,yakan-yıkan Rıfat esad bugün ÖSO'sunun başında değil mi?Hiçbir kimse babasının işlediklerinden sorumlu olamaz.Bu islami bir kaide değil mi?Katil ortada aramızda biz tutmuş olayla alakası olmayanın peşine düşmüşüz.Bunun neresi doğru?ÖSO'ya niçin bir kurşun sıkılmıyor.Bu kafirin önde gidenine!

''karşı taraf müslüman mı ki sıffin savaşıyla kıyaslıyorsun Allah'ın dinine savaş açmış rafızi ve nusayriler sünnilere ölüm diye mezhepçilik yaparken''diyorsun.

Suriye halkının %90'nı sunnidir.Sen kalmış efendim adam sunnilere ölüm diyor diyorsun.Kendini kandırıyorsun.Adam sunni ülkenin başında olacak bu lafı diyecek ve halk bunu kabul ediyor.Adam bu güne kadar Sunnilerin verdiği destekten olmasaydı çoktan tarumar olmuştu.Ve ben SURİYE halkını müslüman görüyorum.Ve ortada halk ölüyor.

Mümin yanlışını da görmeli.
%90'ı Sünni mi neye göre bunu hesapladın ? İnsanların açıp kalplerine mı baktın veya kim sünnete uyuyor diye tek tek gözlem mi yaptın?

Üst Ana Sayfa Alt