Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Beyaz minare Güncel haberler

Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
sadakadır” (Beyhâki) Efendimiz’in (s.a.s) bu müjdesi gereği bu ayda gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde infak etmeye, bir garibe iftar ettirmeye, bir yetimi sevindirmeye çalışacağız.

Ey Ümmetim! “Oruç sabrın yarısıdır.” (Tirmîzi), “Ramazan sabır ayıdır.” (Ebû Dâvûd) Efendimiz’in (s.a.s) bu uyarısı gereği bu ay boyunca sabrı kuşanacağız, öfkemize, gözlerimize, sözlerimize hakim olmak için gayret edeceğiz.

Ey Ümmetim! “Eğer insanlar Ramazan ayının kıymetini, şerefini ve önemini hakkıyla bilmiş olsaydı, bütün bir yılın Ramazan olmasını temenni ederdi.” (et-Tergib ve’t-Terhib) Efendimiz’in (s.a.s) bu uyarısı gereği Ramazan’ı şenlikle, eğlenceyle, konserle ve gafletle değil ibadet ve salih amelle geçirmeye çalışacağız.

Rabbim bu ramazan ayını,kendisinden razı olduğu amelleri işleyen kullarından eylesin. Dualarınızı Müslümanlar ve Mücahidler için eksik etmeyin. Allahume amin.
 
Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20240312_180750_284.jpg

Aşağılık Fransızlardan Skandal Gazze Karikatürü!

"Gazze'de Ramazan" başlıklı karikatürde, sokaklarda kalan şehitlerin bedenlerini yiyen fareleri kovalayan ve ağzından sular akan Gazzeli bir adam ile, "gün batımından önce olmaz." diyerek onu durdurmaya çalışan Gazzeli bir kadın tasvir edildi.

Karikatürde ayrıca bombalanan binaların enkazı altında kalan bir kişinin de eli görülüyor.


Bunu yapan kafir kadının instagram hesabına bakınca sapkınca diğer paylaşımlarını da görmek zorunda kaldım.Aldığı ölüm tehditli mesajlarla dalga geçmiş. charlie hebdo diyen kafiri de etiket kısımlarında bulunuyor tabiki.


#KouachiKardeşler #KouachiBrothers Allah onlardan razı olsun şehadetlerini kabul eylesin.
 
Son düzenleme:
Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20240312_182229_367.jpg

Liderlere sövenler hapislere sürülür,
Allah'a sövmede ise insanlar hürdür!
Allah'a şikayet ediyorum; biz öyle evlerdeyiz ki,
Bu evlerin aslanlarına köpekler hükmetmektedir!
Hevalarının yolunda oturmuş tâğûtlar ve Krallar,
Her ne kadar zaman uzasa da elbet helak olacaklar!

📚 Şeyh Suleyman bin Nasır el-Ulvan, Zindan Notları
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi

Mali’de hidayete eren Fransız kadının Macron’a mektub Fransızların ağır sömürge ülkelerinden biri olan Mali’nin Sahel eyaletinde 24 Aralık 2016’da kaçırılan ve yaklaşık dört sene boyunca rehin tutulan Sophie Pétronin’in ülkeye dönüşü hakkında herhangi bir yorum yapmamıştı.​

Bunun sebebi ise Pétronin’in ilerleyen saatlerde sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla belli oldu. “Bana Sophie diyorsunuz ama artık karşınızda Meryem var.” diyen Pétronin’in Müslüman olduğunu herkese duyuruyordu.
Bunun ardından ise aşağıda okuyacağınız Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yazdığı mektubu paylaştı.
Sayın Macron!
Doğru yolu izleyen kimseye selamlar olsun..
Ben Sophie Pétronin; beyaz ırktan Fransız, Hristiyan ve Katolik bir kadın olarak, 75 yıl boyunca Hristiyanlığı yaşayan bir birey iken son dört senesini Müslümanlar arasında esir olarak yaşamış ve İslam dinini seçmiş olmam anladığım kadarıyla sizi hayretler içerisinde bırakıp şoke etmiş.
Sayın Macron!
Evet, ben Afrika’nın fakir ülkesi Mali’de Müslümanların rehinesiydim, lakin hiçbir zaman bana karşı kötü ve çirkin bir davranış sergilemediler hatta son derece saygılı olmaya özen gösterdiler. Ellerindeki kıt imkânlara rağmen yeme-içme konusunda bana nelerden hoşlandığımı sordular ve hep onları temin etmeye çalıştılar. Mahremiyetime son derece saygı gösterip asla bu konuyu ihlal etmediler.
Bilmenizi isterim ki onlardan hiçbirisi bana karşı herhangi bir sözlü ve fiziki tacizde bulunmadı, öte yandan kendi dinime ait hiçbir kutsala; ne Hz. İsa Mesih’e ne de Hz. Meryem’e hakaret etmediler yani sizlerin Aziz İslam Peygamberi Muhammed’e davrandığınız gibi asla davranmadılar.
Onlar asla bana İslam dinini dayatmadılar ama ben onların ahlaklarından, sade yaşam tarzlarından, dürüstlük ve merhametlerinden İslam’ın nasıl bir din olduğunu yakından gördüm.
Onlar kendilerini az bir miktar suya sahip olmalarına rağmen tertemiz tutmaya, günde beş vakit ilahlarının huzurunda durmaya, doymayan karınlarına rağmen Ramazan Ayı’nda oruç tutmaya, dinlerinin emirlerine uymaya, yaşadıkları zor ve çetin şartlara, açlık ve yokluk içerisindeki sıkıntılarına rağmen ruhlarını karartmadan ahlaklı bir şekilde yaşamaya özen gösteriyorlardı.
Sayın Macron!
Mali’de yaşayan Müslümanlar oldukça fakirler ve üstelik yaşadıkları bu ülke de fakir bir ülke. Hiç Eyfel gibi kuleleri, Louvre’n gibi müzeleri, Versay ve Elysee gibi sarayları yok ve hatta Fransa’nın o meşhur parfümlerinin bırakın kokularını isimlerini dahi bilmiyorlar lakin buna rağmen tertemiz bedenlere, yumuşak kalplere ve pırıl pırıl parlayan ruhlara sahipler.
Evet, belki onların şık restoranları, lüks otomobilleri, yüksek yüksek gökdelenleri veya kendilerini ispatlayacakları dans pistleri yok ama onların arzuları bulutlardan daha yüksek, imanları dağlardan daha sağlam ve ruhları kemale erişmek için enginleri yırtarcasına uçmaktaydı.
Sayın Macron!
Acaba bir kez olsun Kur’an-ı Kerim’in okunuşunu dinlediniz mi? Hâlbuki onlar tüm namazlarında, gece-gündüz ve hatta gündelik yoğunluklarını bir kenara koyup Kur’an okumaktalar.
Dinleseniz ne de güzel bir şey olduğunu belki anlardınız; kalbe nasıl işlediğini, manasını anlamasanız bile vücudunuzun nasıl titrediğini, o ahenge ruhunuzun nasıl kapılıp gittiğini, insanın derinliklerine nasıl işleyişi görürdünüz. İşte onlar tüm bu İlahi sözleri ezberliyorlar bile!.. Sonra ister istemez bu sözlerin insana ait olmadığını, âlemler üstü bir söz olup, gökten bizlere hediye olarak sunulduğunu fark ediyorsunuz. Daha sonra merak ediyor ve manasını öğrenme arzusuna kapılıyorsunuz. En sonunda ondan daha cezbedici bir söz olmadığını kavrıyorsunuz.
Sayın Macron!
Acaba siz bugüne değin bir kez olsun alnınızı toprağa koyup merhamet dolu Allah’a secde ettiniz mi? Yaşadığınız sıkıntıları, içinden çıkılamayacak meselelerin hallini O’na danışıp, umutlarınızı O’nunla paylaştınız mı? Peki, bizlere hediye ettiği nimetler için bir kez dahi olsun teşekkür ettiniz mi?
Acaba bir kez olsun kendinizi Allah’a ve O’nu kendinize yakın hissettiniz mi? Kendinizin O’nunla ve O’nun da sizinle olduğunu fark ettiniz mi? İşte bu dediklerimi oldukça sade ve yokluk içerisinde yaşayan oradaki Müslümanlar yapıyor; onların zenginliğini görün ve yaşadıkları fakirliğe bakın.
Sayın Macron!
Onların kadınları aynı kömür gibi kara ama kalpleri sütten daha beyaz. Oldukça sade ve bol elbiseler giymelerine rağmen eşleri nazarında oldukça sevecen ve güzel kabul ediliyorlar. Yabancı erkeklerle bir arada asla durmuyor, eşi evde yokken yabancı bir erkeği evine sokmuyor; bu masumluğu günah, dedikodu ve kusurları aramakla kirletmiyorlar.
Onlar içki içmez, kumar oynamaz, zinaya yeltenmez, eşcinsellik nedir bilmez ve köpekleri için kocalarını terk etmezler.
Sayın Macron!
O bölgenin Müslümanları tüm İlahi peygamberlere, İsa Mesih’e, Meryem Ana’ya bizlerden daha fazla saygı duyuyorlar. -Ben de kendi adımı Meryem Ana’ya olan sevgi ve mahabbetimden ötürü Meryem olarak değiştirdim- Hatta onlar Hz. Meryem’i Aziz İslam Peygamberinin kızı Fatıma ve eşi Hatice’den ayrı görmüyorlar.
Sayın Macron!
Onların İsa Mesih’e nasıl bizlerden daha fazla saygı gösterdiğini ve kutsadığını soracak olursanız; size şöyle cevap vermek isterim: Evet, onlar bizden daha fazla Hz. İsa’yı seviyorlar. Bizler Mesih’in adıyla nice günahsız fakirin kanını döktük hâlbuki o tüm bunlardan kendini korumuştu, sonra onları kendi kölelerimiz yaptık, tüm yeraltı ve yerüstü zenginliklerini yağmaladık, şimdilerini ve geleceklerini mahvettik hâlbuki İsa Mesih bundan da insanları men etmişti.
İnsanlık dışı sömürgeyle, insafsız eğitimlerimizle onların üzerine gittik ve Müslüman ülkelerin zenginliklerini ele geçirdik. Onların kalkınabileceği nice projelerimiz olmasına rağmen baskıyla köle gibi kullanmaya devam ettik, aralarında fitneler çıkarıp onlara öldürücü silahlar sattık sonra da onları terörist olarak yaftaladık hâlbuki asıl teröristler bizler idik onlar değil!
Lakin onlar biz rehinelere biz gibi değil de kutsal kitapta yazan, kiliselerde öğretilen ve bugün yeryüzünde emaresi dahi görülmeyen İsa Mesih’in ahlakıyla yaklaşmayı tercih ettiler.
Sayın Macron!
Son olarak… Ben İslam dinine geçtiğimi aziz Mali topraklarında açıklamak istemedim. Çünkü bana zorla İslam’ı benimsettiklerini iddia edecektiniz; işte bu yüzden özgürlüğüme kavuşacağım günü bekleyip, kendi ülkem olan Fransa’da milyonlarca Fransız’a, yaşadığım kıta olan Avrupa’ya Hristiyan dininden ayrılıp Müslüman olduğumu haykıracağım günü bekledim.
Sayın Macron!
İşte ben, gece-gündüz yılmadan aleyhinde çalıştığınız, amansızca komplo ve hilelere başvurduğunuz, yaşadığı topraklara bin bir bahane ile uluslararası örgütler ve istihbarat birimleri ile saldırdığınız, Fırat’tan Nil’e sahip olduğu yurtları viran edip ele geçirmeye çalıştığınız ve sonunda da terörizmin hamisi olduğunu iddia ettiğiniz İslam dinini kabul ettim. Ama size şunu söylemek isterim ki; İslam, benim kalbimde hayalini dahi kuramayacağım bir esenlik ve merhamet oluşturdu, zihnimi tüm kötü düşüncelerden arındırdı ve duygularımı yaşamamı sağladı.
Tüm ihtişamıyla parlayan Fransa’yı artık gözlerim görmez oldu, fakir ama alçakgönüllü olan, yaptığınız zulümler nedeniyle her karışına bin bir acının sindiği Mali benim için çok kıymetli. İşte bu yüzden fakir olmasına rağmen oldukça bereketli o topraklara dönme kararı aldım.
Ama bu dönüşümü kendi vatanım olan Fransa’da yaşayan ailem ve dostlarımı, geleceğinden oldukça endişe ettiğim kendi kıtam olan Avrupa’da bulunan insanları Aziz İslam dinini anlattıktan sonra yapacağım. Ümidim halkımın en kısa zamanda kurtulması; benim tattığım o tarifsiz kulluk tadını tatmalarıdır. Tüm dinlerin vaat ettiği kurtarıcının bize verdiği o kutlu sözü onlara anlatmak istiyorum.
Sayın Macron!
Sizi de bu yücelikler dinine davet ediyorum; işte bu din Âdem’den Nuh’a, İbrahim’den Musa’ya ve hatta İsa Mesih’e sonunda ise insanların en üstünü Muhammed’e aktarılan İslam dinidir. Ümidim İslam’ın merhamet dolu güneşinin bu karanlıklara gömülmüş korkunç gezegenin üzerinde parıldaması. İşte böylelikle huzurun her bir yanı sarmasıdır. Elbette bu Yüce Allah için hiç de zor bir şey değildir. Allah’a güvendim ve dönüşüm de mutlaka O’nadır.
Doğru yolu izleyenlere esenlikler olsun!
İslam’ın gölgesinde yeniden doğan
Mariam Pétronin
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
7 Ekim'den bu yana devam eden boykot sebebiyle, İşgalci İsrail'e doğrudan destek veren McDonald's 400 milyon, Pepsi 650 milyon, Coca-Cola 600 milyon dolar kaybetti.

En büyük zarar ise 11 milyar dolar ile Starbucks'ın. Ünlü kahve markasının Amerika'daki en az 500 şubesi kapanma tehdidiyle karşı karşıya.IMG_20240317_170159_773.jpgIMG_20240317_170200_239.jpg
 
Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer Gazzeli kadınlar tesettüre karşı çıksa, erkekler eşcinsel olsa, çocuklar da cinsiyet değiştirmek isteselerdi... Mescidi Aksa'yı müzeye çevirseydi, yahudi şapkası giyseydi, yazılarını İbranice yapsalardı...
Ama böyle bir şekilde yaşamaktansa şehadeti seçtiler. Allah şehadetlerini kabul eylesin.

Videoyu izlemek için tıklayın.
 
Son düzenleme:
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
🔴 Gazze Alimler Heyeti Başkanı Mervan Ebu Ras ve Muhammed Hasan Dedu öncülüğünde 100'den fazla alim ve vaiz Gazze fetvası yayınladı:

• Gazze’ye başlatılan saldırılardan önce yapılmış olsa dahi işgalcilerle yapılan her ticari anlaşma şer’en hükümsüzdür ve bu ticaret haramdır.

• İsrail’i ve onları destekleyenlerin ürünlerini boykot etmek farz, onlardan mal almak ve onlara mal satmak haramdır

• Yahudilerin Kudüs, Aksa ve Gazze’ye yönelik saldırıları Müslümanların savunma cihadı yapmasını gerektirmektedir.

• Gazze'yi desteklememek cihattan kaçmaktır. Cihat bu ülkede yaşayan herkes üzerine farz kılınmıştır.

• Sınırları ve kapıları kapatmak Allah'a ve Resulüne ihanettir Özellikle de can damarı olan Refah sınır kapısı, Allah yolunda cihat edenlerin yüzüne kapatılması hiçbir şekilde caiz değildir.

• Filistin topraklarını gasp eden, evlerini işgal eden, suç örgütüne bağlı olan her kişi, cinsiyeti ve tanımı ne olursa olsun barışçıl bir sivil değil, bir saldırgan, terörist ve savaşçıdır.

• Müslüman halkın elinden geldiğince seferber olması, elindeki tüm imkanlarla düşmana saldırması veya düşmanın ve destekçilerinin elçiliklerine giderek protesto etmesi farzdır.
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim muhterem kardeşlerim…
Allah bize, uygulamak üzere bir takım farzlar emretti. Bu ibadetlerin hakkını vermek için bizler cuhd etmeliyiz. Bunlar kimisi, Müslümanlar arasında uzun süredir kaybolup gitti. Müslümanlar bu amellerden gün geçtikçe uzaklaştı. ‘’Allah yolunda cihad’’ amel-i fariza’sı gibi… Allah yolunda cihad, İslam’ın zirvesidir.

İslam bu amelin tatbikini emredip, terkini de kuvvetli uyarı/tehditlerle nehyeder.
Kuran ve Sünnet bizi cihad ameli için teşvik eder. Burada okuduğumuz ayette de, bir Müslüman için en iyi ticaretin cihad olduğunu söyledik.

Öyleyse O, alemlerin rabbi olan, cennetlerin ve va ard’ın yaratıcısı, ruhları yaratan, bize nimetler bahşeden Allah, bizi nefislerimizden ve mallarımızdan imtihana çektikten sonra bunun karşılığını verecektir. Mallarımızın ve canlarımızın yaratıcısı olan Allah, bu ödül karşılığında bizden can ve mallarımızı satın alır.

‘’Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler , ölürler.’’ { Tevbe,111 }

 
Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim muhterem kardeşlerim…
Allah bize, uygulamak üzere bir takım farzlar emretti. Bu ibadetlerin hakkını vermek için bizler cuhd etmeliyiz. Bunlar kimisi, Müslümanlar arasında uzun süredir kaybolup gitti. Müslümanlar bu amellerden gün geçtikçe uzaklaştı. ‘’Allah yolunda cihad’’ amel-i fariza’sı gibi… Allah yolunda cihad, İslam’ın zirvesidir.

İslam bu amelin tatbikini emredip, terkini de kuvvetli uyarı/tehditlerle nehyeder.
Kuran ve Sünnet bizi cihad ameli için teşvik eder. Burada okuduğumuz ayette de, bir Müslüman için en iyi ticaretin cihad olduğunu söyledik.

Öyleyse O, alemlerin rabbi olan, cennetlerin ve va ard’ın yaratıcısı, ruhları yaratan, bize nimetler bahşeden Allah, bizi nefislerimizden ve mallarımızdan imtihana çektikten sonra bunun karşılığını verecektir. Mallarımızın ve canlarımızın yaratıcısı olan Allah, bu ödül karşılığında bizden can ve mallarımızı satın alır.

‘’Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler , ölürler.’’ { Tevbe,111 }

Paylaşımlara devam edelim beraber inşeAllah. Uzun zamandır paylaşım yapmamışız.
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
İsrail 185 gündür gece gündüz demeden yıkmadığı ev, öldürmediği müslüman, katletmediği çocuk bırakmadı. Bunca acı ve zamana rağmen Türkiye'nin Dışişleri bakanın bugünkü açıklamasına bakın.tam bir münafık parti olmuşlar artık .
 

Ekli dosyalar

  • IMG_20240409_042128_983.jpg
    IMG_20240409_042128_983.jpg
    104.7 KB · Görüntüleme: 6
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
🔴 Heyetu't-Tahriru'ş-Şam, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği saldırılara dair veriler yayınladı:

🔻 Düzenlenen 984'ten fazla topçu ve roket saldırısında 160'tan fazla Nusayri rejim milisi öldü ve yaralandı.

🔻 Çeşitli cephelerde düzenlenen nitelikli (sızma) operasyonlarda, aralarında subayların da bulunduğu çok sayıda rejim milisi öldürüldü ve yaralandı. Bu operasyonların tamamını ve verilerini sizlere anlık olarak aktarmıştık.

🔻 Muhtelif cephelerde düzenlenen 90'dan fazla keskin nişancı operasyonunda, 90 rejim subayı ve milisi hedef alındı, bunlardan çoğu öldürüldü, bir kısmı da yaralandı.

🔻 Operasyonlarda ayrıca 2 57mm top, 3 ağır top bataryası, 1 ağır iş makinası, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 3 tank, 1 ATGM ve 1 adet 14.5mm ağır silah imha edildi.
Elhamdülillah rabbim kardeşlerimizden kabul etsin İnşeAllah.
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
🔴 Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) verilerine göre; Türkiye, İsrail'e 2024'ün ilk üç ayı boyunca 154 bin dolardan fazla "kimyevi maddeler ve mamülleri" ihraç etti.

Meali: soykırım destekçisi Türkiye, İsrail ordusuna Gazzeli Müslümanları öldürmesi için bomba yapımında kullanacağı kimyevi maddeler gönderdi.

Siz bu ümmete nasıl hesap vereceksiniz kıyamet gününde ve sizi destekleyenler bunu elbet anlayacaklardır.( Onlar tuzak kurarlar ,ve Allah azze ve celle de tuzak kurar,Allah azze ve celle tuzak kuranların en hayırlısıdır)
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
İdlib'in en büyük camilerinden birinde halk, izzetli Gazze'nin izzetli halkına maddi destek için yarışıyor.

Kendilerinin de muhtaç olduğunu ve İdlib'de ortalama bir ailenin aylık gelirinin 50-100 dolar olduğunu belirtelim.

Allah'ın kendilerine kefil olduğu tek topluluk..
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Ramazan, kahır ve zulme bulanmış bir şekilde geçti.

Allah'ım! Kalplerimize, yahudiler, dostları ve onlara yardım edenlerle (onların intikamıyla) şifa ver.

Allâme Ebû Katâde El-Filistinî (حفظه الله)
 
Bir Mucahid Çevrimdışı

Bir Mucahid

Üye
İslam-TR Üyesi
Tarım ürünleri alanında faaliyet yürüten dev İsrail şirketi Haifa Grup’un Türkiye’de hizmet veren markası Agrosel’in Genel Müdürü, MHP Antalya Mv. Hilmi Durgun olduğu ortaya çıktı.

buda gösteriyor ki Türkiye'nin İsrail'den daha çok müslümanlara zulüm yaptığını ortaya çıkardı, elhamdülillah münafıkların yüzü ortaya çıkacaktır ve Allah azze ve celle nurunu yeryüzüne yayacaktır.
 
Üst Ana Sayfa Alt