Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Acaip Site

Gaybi Hadisler Çevrimdışı

Gaybi Hadisler

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Unutma kalptekini Allah bilir eğer salihlerden isen. Birine kafir demen için ispatın olması gerekir.

Gaybi Hadisler

Üyeliği İptal Edildi
Banned
gaybi hadislerde "külli müneccimün kezzab" yazmıyor herhalde ? Bu arada bu türkiye bölünmeden mehdi çıkmaz nerenin imalatıdır ? Neye dayanmaktadır ?

Nakşibendi cemaatinden bir evliyanın söylemiş olduğu bir cümledir. Bununla beraber Hz.Ali'nin (r.a) rivayetinde cüş kelimesi de bu anlama gelir.
Âyâ oğlum! Türkler cûş ettiklerinde (Türkler kaynadığında, karıştığında, yani haddini aştığında, parçalandığında) Mehdî-i Âdil’e muntazır ol (Hz.Mehdi'yi bekle)..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Unutma kalptekini Allah bilir eğer salihlerden isen.

bu nedemek salihlerden olmayanın kalbini bilmez mi Allah haşa ? umarım yanlış yazdınız ...

• Âyâ oğlum! Türkler cûş ettiklerinde (Türkler kaynadığında, karıştığında, yani haddini aştığında, parçalandığında) Mehdî-i Âdil’e muntazır ol (Hz.Mehdi'yi bekle)..
eee bilmiyorum ama hadis sahih mi değil mi , de bunun safevilerden bahsetmediği ne malum gezi parkıda neymiş be erdoğanı yüceltmenin ayrı bi yolu mu ?

Ayrıca aklıma geldi hırsız var :)

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Unutma kalptekini Allah bilir eğer salihlerden isen. Birine kafir demen için ispatın olması gerekir.
Ben zahire göre hüküm veririm. Herşey ALLAH'tır(haşa) diyen bir kişi şüphesiz küfre düşmüştür. Nostradamus da belli şeyleri bilmiş ne yani o da mı evliya?

Gaybi Hadisler

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Muhammed087 kardeşim,
Doğru bilgi Allah katındadır. Ahirette Arabi hazretlerinin kafir olup olmadığını hepimiz göreceğiz. Said Nursi Hazretlerine de günümüzde kafir diyenler var. Onlar çok önceleri yaşadı ve öldü. Sıra bizde, onun ya da bunun kafirliğini ıspatlamak Müslümanın görevi değildir. Allah'a kalan bir hesaba Allah'a ait olan bir göreve iştirak etmek ne kadar doğrudur?

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed087 kardeşim,
Doğru bilgi Allah katındadır. Ahirette Arabi hazretlerinin kafir olup olmadığını hepimiz göreceğiz. Said Nursi Hazretlerine de günümüzde kafir diyenler var. Onlar çok önceleri yaşadı ve öldü. Sıra bizde, onun ya da bunun kafirliğini ıspatlamak Müslümanın görevi değildir. Allah'a kalan bir hesabı, Allah'a ait olan bir göreve iştirak etmek ne kadar doğrudur?
Laikçiler gibi konuştunuz aynı. O zaman bush'a da kafir diyemeyiz ee ne de olsa kalbini bilmiyoruz. Böyle saçmalık olur mu?

Gaybi Hadisler

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben zahire göre hüküm veririm. Herşey ALLAH'tır(haşa) diyen bir kişi şüphesiz küfre düşmüştür. Nostradamus da belli şeyleri bilmiş ne yani o da mı evliya?

Herşey Allah'tır cümlesi bir çeviridir. Arapçadaki mana çok farklıdır. Herşey Allah'ın nuru ile yaratıldı.O nur önce Peygamber Efendimize (s.a.s) intikal etti ve ondan da evren ve mahlukat yaratıldı. Ne yazık ki derin olan bu konu yanlış anlaşılmıştır

Gaybi Hadisler

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Laikçiler gibi konuştunuz aynı. O zaman bush'a da kafir diyemeyiz ee ne de olsa kalbini bilmiyoruz. Böyle saçmalık olur mu?
Kardeşim, Bush ne alaka..Bush kafir olduğunu ağzıyla söylüyor bununla beraber müslümanları öldürdü. Örnek verirken dikkat ediniz. Arabi hazretlerinde bu özellikler var mı? La have vela kuvvete illa billah...

ikincisi bu siteye nasil ulastiniz?
Bu sitede gundem de oldugunuzu nasil anladiniz?

Bu site ben ve benim gibi manevi alemde bazı işaret ve büyükleri gören kişilerden oluşur. Kendi adımı hiçbirzaman tanıtmadım ve gizli bir kimliğe sahibim. Dünyevi menfaatim yoktur ve müslümanlara bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Allah bizleri yanlış bilgi vermekten korusun. Çünkü vebalinin büyük olduğunu biliyoruz.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Herşey Allah'tır cümlesi bir çeviridir. Arapçadaki mana çok farklıdır. Herşey Allah'ın nuru ile yaratıldı.O nur önce Peygamber Efendimize (s.a.s) intikal etti ve ondan da evren ve mahlukat yaratıldı. Ne yazık ki derin olan bu konu yanlış anlaşılmıştır
Peygamber(sav)'in ALLAH'ın nurundan yaratılması konusundaki hadise İmam Zehebi uydurma demiştir. Bu bir. İkincisi "La mevcude İlallah" ne demek. ALLAH'tan başka mevcud olan bir şey yoktur.(arapça bilmiyorum ama la olumsuzluk eki onu biliyorum) Çeviri falan hatalı değil. Bu apaçık şirktir, küfürdür savunulacak hiç bir tarafı yoktur.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah göklerin ve yerin nurudur. Bende Alahtan bir parça falan değilim ve Allah beni yoktan yarattı nokta .

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, Bush ne alaka..Bush kafir olduğunu ağzıyla söylüyor bununla beraber müslümanları öldürdü. Örnek verirken dikkat ediniz. Arabi hazretlerinde bu özellikler var mı? La have vela kuvvete illa billah...

Bu site ben ve benim gibi manevi alemde bazı işaret ve büyükleri gören kişilerden oluşur. Kendi adımı hiçbirzaman tanıtmadım ve gizli bir kimliğe sahibim. Dünyevi menfaatim yoktur ve müslümanlara bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Allah bizleri yanlış bilgi vermekten korusun. Çünkü vebalinin büyük olduğunu biliyoruz.
Hadislerin kaci sahih ?

Allah göklerin ve yerin nurudur. Bende Alahtan bir parça falan değilim ve Allah beni yarattı nokta .
Yahu senin aklin yetmez bunlari anlamaya,sen daha muridligin kacinci mertebesindesin:ssrtcbya:eek:nce murid ol sonra...

Bu nur busha da intikal etmis midir?

Abdullah Savaş Çevrimdışı

Abdullah Savaş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ebced hakkındaki suyuti olarak verilen hadis mevzudur tamamen uydurmadır.Allahtan korkun kendi görüşünüzü ve şeyhiniz saidi kürdinin hesaplamalarını legalleştirmek adına peygambere yalan hadis isnadında buluyorsunuz!Bari bu sitede tevhid akidesini bilenlerin olduğu yerde bu kepazelikler yapılmasın.Türklerin cuş ile ilgili hadiste zayıftır ayrıca açıklamasında gezi olaylarına atıp yapılması tam garabettir.Orda cuştan kasıt türklerin dağılması parçalanması Allahu alem işgali gibi birşeydir.Mehdi A.S zamanında İstanbul yeniden feth olunacaktır bunun olması içinde kafirlerin tekrar işgali lazım Allahu alem bu suriye meselesi peşi sıra israilin tehlikeye girmesi halinde Avrupalılarla abd türkiyeyide işgalle amike inmek isteyebilirler lakin bu lafların hiçbirinin sünnette sahih net bir delili yoktur hepsi fikir yürütmedir boş iştir.Böyle boş mesnetsiz şeyleri sanki bir hakikat gibi anlatmak olmaması durumunda insanları sapıttırır ki bu sitede yapılan kurguları okuduğumda anormal zorlamalar yapılmış saçma sapan senaryolar üretilmiş.adnan hoca denen soytarının eğip büküp kendien yontmaya çalıştığı mehdi hikayelerini andırıyor.

Gaybi Hadisler

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu nedemek salihlerden olmayanın kalbini bilmez mi Allah haşa ? umarım yanlış yazdınız ...

• Âyâ oğlum! Türkler cûş ettiklerinde (Türkler kaynadığında, karıştığında, yani haddini aştığında, parçalandığında) Mehdî-i Âdil’e muntazır ol (Hz.Mehdi'yi bekle)..
eee bilmiyorum ama hadis sahih mi değil mi , de bunun safevilerden bahsetmediği ne malum gezi parkıda neymiş be erdoğanı yüceltmenin ayrı bi yolu mu ?

Ayrıca aklıma geldi hırsız var :)

Müstakzade Şerhine bakınız. Paylaştığımız hadisler ehli sünnet kaynaklı hadislerdir. Bununla beraber geniş bir açıdan bakmak için ehli sünnete paralel olan Hz.Mehdi ve Süfyan konulara sahip bazı şia rivayetlerini de kullandık. Dikkatli olmaya çalıştık. Çünkü şii rivayetlerinin bır kısmı Peygamber efendimiz (s.a.s) torunlarından aktarmadır.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müstakzade Şerhine bakınız. Paylaştığımız hadisler ehli sünnet kaynaklı hadislerdir. Bununla beraber geniş bir açıdan bakmak için ehli sünnete paralel olan Hz.Mehdi ve Süfyan konulara sahip bazı şia rivayetlerini de kullandık. Dikkatli olmaya çalıştık. Çünkü şii rivayetlerinin bır kısmı Peygamber efendimiz (s.a.s) torunlarından aktarmadır.
Bu rivayetlerin kaci sahih?

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Keşf tasavvuf dininin bir olgusudur. İslam'da keşf hüccet olarak kabul edilmez.

Abdullah Savaş Çevrimdışı

Abdullah Savaş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşlerim bu konuşan zevat vahdeti vücuda geçti ve iyce sapıttı bizim akidemiz seleftir dikkatli olun haşa Rabbimiz zatıyla yoktan vareddiği kainattan bir parça değildir haşa!Arş üzerine istiva etmiştir sıfatlarıyla her yerdedir.Dikkat edin bu adam sapık bir itikada dair laflar ediyor.Bu konuda geçenlerde bir yazı hazırlamıştım linki mevcut.
http://forum.cihad.tv/showthread.php?t=16

eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sabır süper ama bizler yani çoğumuz zayıf hadislerle amel etmeyiz bize muslum buharı sahih hadisleri gösterirsen Amenna şimdi ebced hesabının yasaklandığı dair Hadisler varsa ve senin kaynaklarından gu

Üst Ana Sayfa Alt