Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

BIR AYET OKUDU HAKK'A YURUDU!

D Çevrimdışı

Duaa

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (c.c) dostlarından Ebu Bekir Verrak hz.nin küçük bir oğlu vardı.bir gün babası onun elinden tutup hocaya götürdü.Ey ilim bahçesinin servi,dedi.Yavruma kuran okut ve onu yetiştir…

Nur çocuk hoca önünde diz çöktü ve derse koyuldu.Kısa zamanda kuranı kerimi örgendi …yine bir gün hocanın önünde Kuran okuyordu.Birden bir ayetle karşılaştı.Ayeti kelimeyi tek tek heceledi.Ne var ki yüreğine müthiş bir kurşun saplanıvermişti.

Rabbimiz buyuruyor ki:

“O halde,küfre varırsanız çocukları ak saçlılar haline çevirerek bir günün (kıyametin)azabından kendinizi nasıl koruyacaksınız.”

Bu ayeti okur okumaz harika çocuğun yüzü kireç gibi bembeyaz kesildi ve kendisini bir titreme aldı.Artık okumaya devam edemiyordu.Derhal evin yolunu tuttu ve kapıyı çaldı.babası içeriden seslendi:Kim o?

- Benim ey baba çabuk aç…!

Ebu Bekri hz.leri kapıya koşup açtı.Açtı ama gördüğü manzaradan da korktu.Çocuğunun yüzünde tek damla kan kalmamıştı ve küçük yavru titreyip duruyordu.Hemen kollarını açıp:

- Ey benim için cennet mumu olan yavrum dedi sana ne oldu.Niçin benzini sararmış görüyorum?

- Ey babam :Bugün kuranı kerimden bir ayet okudum.Manasını düşününce yüreğim eriyor sandım ve bu hale geldim.

- Ey gözümün nuru oğlum!O hangi ayettir.

Şu ayettir. “O halde,küfre varırsanız çocukları ak saçlılar haline çevirerek bir günün (kıyametin) azabından kendinizi nasıl koruyacaksınız.”

Ayeti celileyi tekrar etmek çocuğun canına yeni bir ateş düşürdü ve o masum yavru ayak da duracak takati kendinde bulamayıp yatağa düştü.Bu ayetin heybetinden hasta oldu ve kısa zamanda öldü.O harika çocuğu babası götürüp kabre koydu.Kabre konan sanki çocuk değildi,incilerden meydana gelmiş bir taştı.

Ebu Bekir Verrak sık sık çocuğun kabrine gider,toprakları avuçlar,zari ağlar ve söyle derdi.

Ebu Bekir Verrak senin küçücük oğlun kurandan bir ayet okudu. Allah(cc)korkusundan can verdi.Sen kuranı kerimi hatmedip duruyorum ve ömür güneşin kabir kuyusunu agdı.hiç Allahtan onun gibi korkmazsın.Meğer senin gönlün ne katı bir gönülmüş vah sana…

ALLAH'IM SEN BIZE O COCUKTAKI GIBI IMAN NASIP EYLE YA RABBI !!!!!!!!!!!!

N Çevrimdışı

NESİB İSLAM

Üye
İslam-TR Üyesi
AMİN KARDEŞ RABBİM İMANIMIZI GÜÇLENDİRSİN BİZLERİ HAKKIYLA İMAN EDENLERDEN EYLESİN İNŞALLAH

S Çevrimdışı

searchingforthetruth

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Okuyunca insanın tüyleri ürperiyor.Etkilenmemek elde değil.Yüreğine sağlık bizlere böyle güzel şeyleri okuttun!A.R.O.[/color

B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum

Arkadaşım paylaşımından dolayı çok teşekkür ederim ALLAH senden razı olsun. Önümüzde bu kadar ibret verici olaylar varken nasıl böle rahat bir toplumuz anlamıyorum. ALLAH sonumuzu hayır eylesin İNŞALLAH.

ALLAHIN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZDE OLSUN SELAMETLE

T Çevrimdışı

TSERHAD

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH sizden razı olsun. Allah bizlerinde kalplerini kendi sevgisinden başka sevgileri temizlesin.
Allahtan hakkıyla korkanlar alimlerdir.Allah ilmimizi artırsın...

S Çevrimdışı

saime

Üye
İslam-TR Üyesi
SEN İSLAMI MUHAFAZAQ EDERSEN İSLAMDA SENİ MUHAFAZA EDER MAHMUT USTAOSMANOĞLU KS.
ALLAH razı olsun inş bizlerde hakiki iman sahibi mümin kullardan oluruz

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o imana hayran kalmamak elde değil. bizler yıllardır kuran okuyoruzda hala hatalarımızda , günahlarımızda israr ediyoruz.günahkar bil kul oluyoruz. o imana nasıl ulaşılabilirki. Allah samimiyetlerimizi salih kılsın.

Üst Ana Sayfa Alt