Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Babanın Evladına Duası

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bana öyle bir evlat nasip etki Allah'ım,


Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü, korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazı ve şefkatli olabilsin.


Bana öyle bir evlat nasip etki Allah'ım,Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın, seni tanıyan bir evlat olsun ve kendini tanımanın bilginin temel taşı olduğunu bilsin .


Sana yalvarırım Allah'ım, onu kolay ve rahat yollarda değil, güçlüklerle savaşmanın zevkini duyacağı yollarda yürüt ki, fırtınalarda ayakta kalmayı, ayakta kalamayanlar için de sevgi ve şefkat duymayı öğrensin.


Bana öyle bir evlat nasip etki Allah'ım,


Kalbi temiz olsun, ümitleri yüksek... Öyle bir evlat olsun ki, başkalarına hükmetmeden önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin, öyle bir evlat ki, geleceğe uzansın ama geçmişi unutmasın.


Ve bütün bunları ona verdikten sonra, yine yalvarırım Allah'ım, ona gülebilme duygusunu ver ki, daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın, ona alçakgönüllülük ver ki daima gerçek büyüklüğün sadeliğini, gerçek zekanın açık sözlülüğünü, gerçek gücün şefkat ve yumuşaklılığını hatırlasın.

 
ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kayali34 ' Alıntı:
;;;;;;;AMİN;;;;;;;;

çok güzeL bir dua Allah razı olsun
ecmain........dualarımız olmasaydı bizler ne işe yarardık ......dua yüce Allahın karşısında acizliğimizi kabul etmektir bir nevi ,kulluğun göstergesidir.......selametle
 
I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Misafir
... AmiN ...

Eline sağlık.. Allah celle celalühü razı olsun..
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt