Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

BİR FİNCAN ACININ KIRK YIL SANCISI VARDIR

ümmü erva Çevrimdışı

ümmü erva

Üye
İslam-TR Üyesi
BİR FİNCAN ACININ KIRK YIL SANCISI VARDIR
Bana bir acı ısmarla çocuk, senin yaşadığından. Ama sadece bir tane istiyorum. Ben, sen değilim çocuk. Annemi kaybedip babamı hapse yollayamam. Dayanamam çocuk. Evim derbeder olacak gözümün önünde, aldırmadan taş atacağım kafirlerin tankına ha? Yok çocuk, ben sen değilim, kaldıramam. Öyle senin gibi çadırlarda yaşayıp bomba sesleri ile uyuyamam. Her sabah yüzümü gözyaşlarımla yıkıyamam. Sıcak su ile abdest almak, güven içinde namaz kılmak varken o yağmalanmış camilere uğrayamam. Ben medeniyetin evladıyım, yaşadıklarınızda yanınızda olamam. Evet, acı ısmarlamanı istedim senden. Elimde kahvem, diğerinde kumanda ve yaslanmışken arkama; senin yaşadıklarına bir ''Vah!'' dedirttirecek acı ısmarla bana. Ha bir de iki-üç gözyaşı yeter de artar hatta. Sonra devam ederim bir hızla yaşamaya. Yaşamak derken aklımda sen de olacaksın daima. Namazlatımda dua etmeyeceğim ama sosyal medyayı inleteceğim acılarınla. Facebook'ta alim, Twitter'da düşünür olacağım sayende! Suçu hep kafirin üzerine atacağım, durmadan. Merak etme çocuk, ben halledeceğim bu işi yaptığım propagandalarla. ''Ümmet olamadık'' mı diyeceğim, saçmalama. Kafirler diyeceğim aynayı kendime tutmadan. Hep onların marifeti diyeceğim bu kan gölleri, biz mazlumuz diyeceğim paramı sayarken. Ben böyle diyeceğimde sen gerçekleri zaten bileceksin çocuk. Fırlattığın taş kadar gerçek değil bu söylediklerim, bileceksin. Ve haykıracaksın, bir elinde sapan bir elinde taş; '' Nerdesiniz!?'' diyeceksin hayretle. Bu deyişin bir acı olacak bana çocuk. Annemi ölmüş sayıp, babamı içimde hapsedip senin için geleceğim. Evim senin o derbeder edilmiş evin olacak. Seninle aynı çadırda bomba seslerini ninni sayıp uyuyacağım çocuk. Her sabah aynı anda yıkarız yüzümüzü, gözyaşlarımızla. Soğuk su ile abdest alırken oflayan bana hatırlatacaksın Hz. Ali (ra) nin sözünü : ''Kışın abdest almak yazın oruç tutmak bana hoş gelir'' derken gözlerinden samimiyet dökülecek. Bana bir acı ısmarla çocuk! Kahvemi boğazıma dizecek, uzaktan sizi izlemenin kahrolmuşluğuyla ağlatacak, bana yaşamayı unutturacak bir acı ısmarla. Bana bir acı ısmarla çocuk, senin yaşadıklarından. Ama hepsini istiyorum. Ben, senin kardeşinim çocuk. Ensar, Muhacir ile rızkını paylaşmıştı hani. Çünkü o zaman ihtiyaç bunlardı. Acını paylaş benimle çocuk. Biraz Ensarlaşmaya ihtiyacım var.

Ümmü Erva

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin” de. Eğer yüz çevirirseniz bilin ki ona yüklenen sorumluluğu ancak ona ait; size yüklenen görevin sorumluluğu da yalnızca size aittir. Eğer ona itaat ederseniz doğru yola erersiniz. Peygambere düşen ancak apaçık bir tebliğdir" NUR 54

Üst Ana Sayfa Alt