Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Matematik Sorum Var?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abi bunlar caninizi sıkmak gibi olmasin ama cok basit :D

Ben sansli bir adamim akhiler ders konusunda zamanin da abilerde kaldim balgatta ilkokulda ordaki abilerim bilkentliydi dunya biyoloji ve fizik birincisi oss 10su matematik 3.su falan ders anlatiodu bana :) tembellikten normal bi anadolu lisesi ardindan yildiz insaata geldik burada zor bitcek gibi duruyor :)

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Neyce konuşuyorsunuz :uzgnm:

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Matematik uzmanları varmış sitede bende bir yıl hazırlandım fakat matematik yapamadım 2.yıl hazırlandım ygs sınavında matematik çözmeye zaman kalmadı fakat lys mat-2 neredeyse hiçbişey yapamadım.Bu yıl hazırlık okuyorum tekrar sınava girip diploma puanım yarıya düşücek ama yüksek puan yapabilirsem başka bir bölüme geçmeyi düşünüyorum.Eşit ağırlık bölümüydüm fenden girmeyi düşünüyorum matematik nasıl çalışılır veya fen bölümünü şimdi başlayıp sınava kadar yetiştirebilirmiyim deneyimli akhiler yazarlarsa:eek:kyrm:

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden sayisalci miydin akhi? Bir de ygs de mat yetismedi dedin orda strateji hatan olmus esit ağırlıkci ve sayisalcilar matematigi asla sona birakmamali ygsde.
ben sayisalciydim lisede ben de simdi bir tm bolumu okuyorum tekrar hazirlanmistim tmden

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mat hallolur da feni yapamazsin bu kadar kisa surede.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi

islemi acarsan

100x+y=8(10x+y)+38

100x+y=80x+8y+38
20x=7y+38

burda normalde baska cinlikler yapmak gerek ama soruyu hazirlayan düzgün hazirlamamis, kendin deneme x ve y icin rakam vereceksin ama burda zaman kazanmak icin sayiyi 20nin katlarina tamamlaman gerek bu da y ye deger vererek olur.

y=6 icin diyorsun
x=4 cikar
cevap 6+4=10
Maşa'Allah Maşa'Allah. :D çok şaşırdım.

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eşitağırlıktan girdim mat'a zaman kalmadı şimdi ise fenden girmeyi düşünüyorum yada tekrardan eşitağırlık hazırlanabilirim o konuda çok kararsızım fen istiyorum fakat yetişmez diye şüphelerimde var

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Eşitağırlıktan girdim mat'a zaman kalmadı şimdi ise fenden girmeyi düşünüyorum yada tekrardan eşitağırlık hazırlanabilirim o konuda çok kararsızım fen istiyorum fakat yetişmez diye şüphelerimde var

Akhi Fen'de adam gibi bölüm yok, daha doğrusu varda işsiz enflasyonu var. benden sana tavsiye. Piyasada binlerce mühendis, mimar vs. var. Elle tutulur tıp, diş hekimliği, veterinerlik makine müh., ftr dışında bütün bölümleri kuruttular. Ya da böyle Nükleer Enerji, Gemi Mühendisliği gibi bölümler düşünüyorsan sen billirsin. Psikoloji, Sosyal Hizmetler vs. bu tarz revaçta olan bölümleri düşün.

Hatta çoğu iki yıllık meslek açısından 4 yıllıklara göre avantajlı.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben de pskoji okusaydim iyi olabilirdi diyorum :) ama insan hep olmayani ister insan nankordur.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Akhi nerdeyse hepsi sıkıntı :D memnunum ya iyiki istanbula geldim fatihte yasadim buralari gordum falan :) elhamdulillah.

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben tıp veya bilgisayar mühendisliği okumayı çok istiyordum.Bilgisayar mühendisliği benim bilgisayara olan ilgimden dolayıydı.Tıp okumamda ailemin istediğiydi bende az çok isterdim kim istemezki fakat bilmediğim bişey vardı fen eşitağırlık nedir ne işe yarar bilmiyorum 12.sınıfa geldim ben daha yeni tıp ve bilgisayar mühendisliği okuyamıcağımı öğrendim.Ailem sırf sağlık istedi diye psikoloji kazanayım dedim olmadı ikinci yıl girdim gene olmayınca sağlık yönetimi girdim ondada devlet kazanamadım zaten.Şimdi sağlık yönetimi hazırlık okuyorum fakat hastane yöneticiliği kaldırılıyormuş zaten tekrar sınava girmeyi düşünüyordum şimdi İnşeAllah giricem.Bir yandan fenden girip tıp veya diş hekimliği gibi bi bölümü kazanmak istiyorum, aynı zamanda eşitağırlık girip en azından altyapı sağlam devlette sağlık yönetimi kazansam diyorum ama hiç sağlık yönetimi okumak istemiyorum doğrusu.Birde mat 2 hiç yapamıyorum daha doğrusu doğru dürüst matematik çalışmadım, hep sözelde fulle yakın yapardım.Hazırlık başladığından beride çok üşengeçim herşeyi sürekli erteliyorum sürekli bi isteksizlik var içimde üniversite başlasın şunu şunu yaparım dediğim hiçbirşeyi şuan yapmıyorum ama yapasımda gelmiyor heleki üniversite ortamını gördüğümde insanlar o kadar yapmacık geliyorki hepsi bizden kopuk gibisin diyor bazen okula gidesim bile olmuyor.Son bir aydır yararlı ne yaptın deseler koca bir hiç derim başka bişey yok yapmadığımı biliyorum yarın yaparım diyorum ama olmuyor hedefimde hazırlıkta ing öğrenmek ygs-lys hazırlanıp aynı anda sınava girmek ve ilim derslerimi arttırmak vardı.Fakat şuan ne ygs başlayabildim ne ilim derslerine yoğunlaşabiliyorum nede yabancı dil öğrenme isteğim kaldı.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben tıp veya bilgisayar mühendisliği okumayı çok istiyordum.Bilgisayar mühendisliği benim bilgisayara olan ilgimden dolayıydı.Tıp okumamda ailemin istediğiydi bende az çok isterdim kim istemezki fakat bilmediğim bişey vardı fen eşitağırlık nedir ne işe yarar bilmiyorum 12.sınıfa geldim ben daha yeni tıp ve bilgisayar mühendisliği okuyamıcağımı öğrendim.Ailem sırf sağlık istedi diye psikoloji kazanayım dedim olmadı ikinci yıl girdim gene olmayınca sağlık yönetimi girdim ondada devlet kazanamadım zaten.Şimdi sağlık yönetimi hazırlık okuyorum fakat hastane yöneticiliği kaldırılıyormuş zaten tekrar sınava girmeyi düşünüyordum şimdi İnşeAllah giricem.Bir yandan fenden girip tıp veya diş hekimliği gibi bi bölümü kazanmak istiyorum, aynı zamanda eşitağırlık girip en azından altyapı sağlam devlette sağlık yönetimi kazansam diyorum ama hiç sağlık yönetimi okumak istemiyorum doğrusu.Birde mat 2 hiç yapamıyorum daha doğrusu doğru dürüst matematik çalışmadım, hep sözelde fulle yakın yapardım.Hazırlık başladığından beride çok üşengeçim herşeyi sürekli erteliyorum sürekli bi isteksizlik var içimde üniversite başlasın şunu şunu yaparım dediğim hiçbirşeyi şuan yapmıyorum ama yapasımda gelmiyor heleki üniversite ortamını gördüğümde insanlar o kadar yapmacık geliyorki hepsi bizden kopuk gibisin diyor bazen okula gidesim bile olmuyor.Son bir aydır yararlı ne yaptın deseler koca bir hiç derim başka bişey yok yapmadığımı biliyorum yarın yaparım diyorum ama olmuyor hedefimde hazırlıkta ing öğrenmek ygs-lys hazırlanıp aynı anda sınava girmek ve ilim derslerimi arttırmak vardı.Fakat şuan ne ygs başlayabildim ne ilim derslerine yoğunlaşabiliyorum nede yabancı dil öğrenme isteğim kaldı.
Allah yardimcin olsun kardes.

A Çevrimdışı

ahmet kara

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ya şu denklemlere x lere y lere kafam hala basmaz varsa yoksa toplama cikarma iyiki bu denklemler gunluk hayatta kullanilmiyor

Üst Ana Sayfa Alt