Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Sayıyı Üslü Nasıl Yazabilirim?

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar ben birşey soracam inşaalah yardımcı olursunuz

ben bir sayıyı üslü yazmak istiyorum onu nasıl yazacağımı söyleyebilir misiniz?
(mesela xkare)

meyyit Çevrimdışı

meyyit

Üye
İslam-TR Üyesi
ŞİMDİ ÖNCE YAZMAK İSTEDİĞİN ŞEYİ YAZ ÖRNEĞİN ( X )SONRA CTRL+SHİFT+4 TUSLARINA BAS AYNI ANDA AMA İMLEÇ X'İN ÜSYUNE CIKAR ORAYA RAKAMINI YAZARSIN OLDUMUSONRA TEKRAR NORMALE GELMEK ICIN GENE CTRL+SHİFT+4 YAZ İMLEÇ ALTA GECER NORMALE DÖNER YANİ OLDUMU HADİ UMARIM ANLAMIŞSINDIR........HA BU ARADA SEN BU DEDIKLERIMI MİCROSOFT WORD DE YAP OLDUMU.... :güldüm

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeşim eğer matematikle uğraşıyorsanız her türlü matematik simgelerini direk yazan basit kullanılan bir program var adı math type isterseniz bunu size down edebilirim..

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
teşekkür ederim matematikle mecburi olarak ilgileniyorum
çünkü matematikte okuyorum inşallah öğretmen olacam

meyyit Çevrimdışı

meyyit

Üye
İslam-TR Üyesi
AFERİN SANA AMA BİLGİSAYAR BİLMEN DE LAZIM KENDİNİ BU YÖNDE GELİŞTİR DERİM BENDE SINIF ÖGR. OKUYORUM....... :güldüm

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki ben bu forumdaki mesajlarımda üslü biçimde nasıl yazarım

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
çok teşekkür ederim
ben de bugün senden bunu isteyecektim
Allah razı olsun

meyyit Çevrimdışı

meyyit

Üye
İslam-TR Üyesi
FORMUDA ÜSLÜ YAZAMAZSIN BENDE DENEDİM OLMADI WOR DE YAZIP YAPIŞTIRDIM GENE OLMADI... :huhuuhuu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş forumlarda olmaz forumların screepti başka bu yazılımlar matematik için özel oluşturulmuştur.Sadece proğramda işlemleri yaparsın.Sonra onu copy edip worde resim olarak atıyorsun..

Yani worde atılabiliyor..

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Kardeş forumlarda olmaz forumların screepti başka bu yazılımlar matematik için özel oluşturulmuştur.Sadece proğramda işlemleri yaparsın.Sonra onu copy edip worde resim olarak atıyorsun..

Yani worde atılabiliyor..
peki biz onu wordden başka işlemlerle foruma atamaz mıyız?
ben biraz uğraştımda olmadı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kardeş forumlara atmazsın cünkü explorerin o özelliği yok ancak forumlara onu worde atarsın sonra masaustu resmi cekip paintte düzenlersin sonra sitelere img resim ekle ile ekleyebilirsin.

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bende onu soruyom worddan painte alamadım. onu nasıl yapacağız?
forumlara direk yazılmadığını sen yine söylemiştin.

Üst Ana Sayfa Alt