Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Şehidimiz Daha Inşallah Abdusselam Azeri

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Şehidler Kervanına Bir Yiğit Daha Katıldı.. 29/09/2009

Hamd, yalnız kendisi Baki olan, kulları için ölümü yazan ve onları şehadetle onurlandıran Allah’a olsun.
Ve Allah’ın salat ve selamı, müminlerin Komutanı Peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ,sadık ashabına ve kıyamete kadar ona tabii olanların üzerine olsun.

Tüm kalbi ile İslam’ın hükmünü kabul eden ve Allah’ın gönderdiğine ruhuyla teslim olan, Afganistan İslam Emirliğine bağlı mücahit Abdusselam Azeri kardeşimizin şehadetinden dolayı başsağlığı diliyor, Allah onu kabul etsin , müminler ve şehidlerle beraber onu cennette en yüksek mertebeye çıkartsın.
“O halde seferber olun da o geçici dünya hayatını ahiretin ebedi hayatı karşılığında satacak olanlar çarpışsın! Her kim Allah yolunda çarpışır da, öldürülür veya üstün gelirse, her iki surette de Biz ona yarın pek büyük bir mükâfat vereceğiz.”
Nisa / 74


Abdusselam Azeri’nin şehadeti- Allah’ın merhameti üzerine olsun – onun beklediği ve aradığı ve Allah onu şehadetle şereflendirinceye kadar, onunla şereflenmek için kendisini tehlikeye attı ve en çok arzu ettiği ve tüm inançlı savaşçıların öncelikle istedikleri şeyi Allah’ın izni ile kavuştu.
İslam’a karşı savaşta ne kadar çok mücahit şehid edildi, bu bizim umudumuzu mu kırdı ya da imânımızı mı zayıflattı, yada düşmanların kendilerinden emin bir şekilde eğlence dalmalarını mı sağladı?
Hayır biz Müslümanlara kâfir güçlerin Afganistan’da Mücahidlerin başarılı vuruşlarıyla yerle bir olduklarını söylüyoruz, onlar mücahidlerin katlandıklarından daha fazla acı çekiyorlar ve daha fazla kayıplar veriyorlar.

“Eğer siz acı duyuyorsanız, kuşkusuz sizin acı duyduğunuz gibi onlar da acı duyuyorlardır. Oysa ki siz, Allah’tan onların ümit edemeyecekleri şeyleri (mükafatı, cenneti) umuyorsunuz. Allah, her şeyi bilendir, hikmet sahibidir.”
Nisa / 104

Allah’tan iki güzellikten birini diliyoruz, zafer yada şehadet.
“İnkar edenlere de ki: “Siz mutlaka yenilgiye uğrayacak ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena yataktır!”

Al-i İmran/ 12
 
UHUD Çevrimdışı

UHUD

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c) şehadetini kabul etsin inşeAllah.
 
Üst Ana Sayfa Alt