Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

"birinci Adımda Çifte Operasyon... Şimdi Sıra Ikinci Adımda" Işte Tarihi Çağrı... Bu Yazıyı "çok Dik

M Çevrimdışı

Mücahidee

Üye
İslam-TR Üyesi
BİRİNCİ ADIM TAMAM SIRA İKİNCİ ADIMDA

Türkiye çok büyük bir vahşetle karşı karşıya.

Bir yandan terör saldırıları azdı diğer yandan milletimizin içine nifak sokmak isteyen şer güçler düğmeye bastı.

İskenderun'da şehir merkezinde 7 askerimizin şehit edilmesiyle İsrail deniz haydutlarının sivil Türk yardım gemisine saldırarak insanlara kurşun yağdırmaları birbirinden bağımsız değil.

Her iki olayın da hedeflenen ortak sonuçları var.

Türkiye'deki iktidarı hem içerde hem de uluslar arası arenada zayıflatmak.

Türkiye'deki iktidar hakkında; ülkesinin insanlarına içerde ve dışarıda sahip çıkamayan bir yönetim görüntüsü ortaya çıkmasını sağlamak.

İçerde; dağlarda falan değil şehir merkezinde askerlerini koruyamayan bir devlet, dışarıda İsrail'in eline esir düşen kendi vatandaşlarının hesabını soramayan bir devlet.

İşte bütün plan bu.

Ve can alıcı soru;

Zaten ezelden ebede kadar İsrail'den hiç hazzetmeyen bu millet, baskın yapılan gemideki vatandaşlarının ölüsünün ya da dirisinin İsrail'in elinde esir kalmasına tahammül edebilir mi ?

İsrail devleti Türk vatandaşlarının bulunduğu gemiye teröristlere saldırır gibi saldırdı ve sayısının bile kaç kişi olduğunu bilmediğimiz insanımızı öldürdü.

İsrail devleti o gemideki canlı kalan Türkleri esir aldı.

İskenderun'da askerimizi şehit eden PKK ile uluslar arası sularda vatandaşımızı şehit eden İsrail sanki elele vermiş bir oyunun parçalarını tamamlıyor.

Bu oyun yeni değil, aslında Türkiye üzerinde uzun yıllardır oynanan bir oyun.

İsrail'in vahşetinden hemen sonra televizyon ekranlarına çıkarak Hamas ile Pkk'yı aynı kefeye koyan açıklamalar yapan gazeteci ve akademisyenleri gördük.

İsrail'in oluşturduğu açık hava hapishanesinde yardım bekleyen Filistinlilere yardım götürmeyi, Pkk'ya yardım götürmekle bir tutan açıklamalar bile İskenderun-İsrail hattındaki katliamların nasıl bir koordine içinde gerçekleştirildiğini anlatmaya yetmiyor mu ?

Bu yapılan vahşet Türkiye'ye bir bedel ödetme operasyonudur.

“One minute” bunun bahanesi.

Alçak koltuk krizi bunun bahanesi.

Bu bir yandan, Türkiye'nin güçlü Ortadoğu politikaları sayesinde bölgede etkili bir pozisyona gelmesine karşı iktidardan intikam alma planıdır.

Diğer yandan ise vatandaşlarını öldüren İsrail karşısında Türk hükümetinin esip gürlemekten başka bir yaptırım ortaya koyamayacağını yine Türk halkına gösterme hareketidir.

Çok dikkatli davranılması gereken bir süreçteyiz.

Şimdi ne olacak, Türkiye ne yapacak, İsrail'e bunun bedelini nasıl ödetecek diye halkı provoke etmeye yönelik söylemler ortaya atılmaya başlandı ?

Ne ilginçtir ki bu söylemleri dillendirenler; Pkk ile Filistinlileri aynı kefeye koyan, Filistin'e yardım götürmeyle Pkk'ya yardım götürmeyi aynı değerlendiren çevreler.

İsrail saldırısı karşısında nefret duyguları doruk noktaya çıkmış toplumu, Filistin-Pkk ilişkisi kurarak iyice çılgına çevirmeyi hedefleyenler bu şiddet duygusunu iktidara yöneltmek niyetiyle bilinçli bir toplum mühendisliğini devreye koydu.

Filistinlilerle Pkk'yı aynı kefeye koyabilecek kadar ileri giden bu insanlar sivil insanların üzerine mermi yağdırmayı mı savunuyor şimdi ?

Bugüne kadar yüzlerce gemi kaçıran ve işleri bu olan Somalili korsanların bile yapmadığını yapıp masum sivilleri öldüren İsrailli haydutları mı savunuyorlar şimdi ?

Şimdi İskenderun'da aynı gece askerimizi şehit eden teröristlerle Gazze'de yardım bekleyen insanlar bir mi demek istiyorlar ?

Filistin'e yardım götürenleri savunuyorsak aynı gece askerimizi şehit eden teröristleri de haklı mı görmeliyiz ?

Bunu mu demek istiyorlar ?

Aslında Filistin ile Pkk'yı aynı kefeye koyanlar eğer İsrail askerleri suçluysa terörle mücadele eden Türk askerinin de suçlu olarak görülebileceğini mi söylemek istiyorlar ?

Aslında onlar; eğer gemideki siviller masumsa Türk askeriyle çatışan teröristler de masum demek mi istiyorlar ?

Şimdi çıkıp televizyonlarda Filistin ile Pkk'nın aynı olduğunu söyleyenler, eğer Filistin devletse Kürdistan'ın da Türkiye topraklarında hakkı olduğunu mu söylemeye çalışıyor ?

Şimdi bazıları; “birileri Pkk'ya yardım götürmeye kalksa ve Türk askeri de bunu engellese buna da kızar mıyız” diye sorarak akıllarınca İsrail'i savunuyorlar.

Bizim ülkemizin televizyonlarında ve gazetelerinde Pkk'ya yardım ve yataklıkla Filistin'e yardımı aynı kefeye koyan insanlar konuşuyor.

Bu insanların dikkat çeken bir özellikleri de; bugüne kadar hep Ergenekon operasyonlarına karşı çıkan Ergenekon sanıklarının gönüllü savunuculuğunu yapan insanlar olmaları.

Çok dikkatli olmak zorundayız.

Şimdi bize düşen bir şey var.

Bizi bu zor günde kışkırtmaya çalışanların istediği kolay olanı değil zor olanı yapalım.

Sessiz kalmayalım millet olarak İsrail'e karşı tepkimizi ortaya koyalım.

Çünkü bu Türkiye'ye bir saldırı.

Ama bunu yaparken dost gibi görünen köstebeklerin milliyetçi hassasiyetlerimizi kullanmalarına bizi yönlendirmelerine müsaade etmeyelim.

Her şeyi sorgulayalım ama İsrail'in aramıza bir de fitne sokmasına müsaade etmeyelim.

Bunun Türkiye'yi karıştırmak için, siyaseti yeniden dizayn etmek için, ülkede bir iç hesaplaşma başlatmak için yapılmış uluslar arası bir operasyon olduğunu unutmayalım.

İskenderun saldırısının da İsrail saldırısının da tek bir amacı var. Ulusal ve uluslar arası alanda Türkiye'nin gücünü kırmak, iktidarın başına çorap örmek.

Şer güçler birinci adımda çifte operasyon yaptı.

Şimdi sıra ikinci adımda.

Bu kez de toplum mühendisliğini kullanarak sokaktaki öfkeyi iktidara hesap sorma baskısına dönüştürmeye çalışacaklar.

Yapmamız gereken sokaktaki insanın tepkisini kendi içimize döndürmek yerine hep birlikte içimizdeki ve dışımızdaki düşman zihniyetle mücadele etmek olmALI...

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
İskenderun'da şehir merkezinde 7 askerimizin şehit edilmesiyle İsrail deniz haydutlarının sivil Türk yardım gemisine saldırarak insanlara kurşun yağdırmaları birbirinden bağımsız değil.

Kardeşim sen türk askerinin şehit olduguna inanıyormusun?:Dx Tağtuun askeleri nasılda şehit oluveriyorlar ALLAHN DİNİNE SAVAŞ AÇMIŞ CUMHRİYET REJİMİ AYAKDA TUTMAK İÇİN KURULAN ORUDADA GÖREV YAPAN İSLAMİ YEYÜZÜNDEN SİLMEKLE GÖREVLİ ORDU NE ZMANDAN BERİ ŞEHİT OLDULAR...ÖNÜMÜZE GELENE BU YÜCE SÖZÜ YÜCE MERTEBEYİ KULLANMAYALIM

M Çevrimdışı

Mücahidee

Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeşim sen türk askerinin şehit olduguna inanıyormusun?:Dx Tağtuun askeleri nasılda şehit oluveriyorlar ALLAHN DİNİNE SAVAŞ AÇMIŞ CUMHRİYET REJİMİ AYAKDA TUTMAK İÇİN KURULAN ORUDADA GÖREV YAPAN İSLAMİ YEYÜZÜNDEN SİLMEKLE GÖREVLİ ORDU NE ZMANDAN BERİ ŞEHİT OLDULAR...ÖNÜMÜZE GELENE BU YÜCE SÖZÜ YÜCE MERTEBEYİ KULLANMAYALIM

sız gazze flosunda olenlere yahut ıskenderunda olenlere sehıd demeyınmı dıorsunuz

M Çevrimdışı

Mücahidee

Üye
İslam-TR Üyesi
insanları yargılamak ne kadar kolay degılmı habibullah kardesın dedıgı gıbı sız nerde yasıorsunuz acaba tamm haklı oldugunz mevzu şer-i hukumlere gore yonetım yok fakat orada amac yardım ve cıhad sız bu yazıya herkeze sehıd unvanını yakıstırmayın dıyemezsınız eger bunu dıyecek yetkınız varsa rabbımın ayetlerıne mazhar olup yeryuzunden fıtne fesad kalkıncaya kadar malınızla ve canınızla cıhad edın hee eger bu yoksa ve ummetı muhammetın sayılı kısılerı zulme karsı sessız kalmayıp canını ve malını ortaya koyuyorsa orda durun ve yorum yapmayın cunku bu sızıde benıde asar neyse teblıg benım taktır sızın esselamu aleykum...

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
mucahide hanım kafirlerde davaları uğruna canlarını feda ederler canını feda etmek mukaddes değildir canını allah yolunda feda etmek mukaddestir ve onlar ancak şehidlerdir
evet hamas masum vede müslimandır
israil ise yok edilmesi gereken bir devlettir
fakat bundan yola çıkarak her israile tavır koyan devlet veye gurublara müsliman diyemeyiz bakın venezüella nikaragua vb devletler israille ilişiğini kesti onlara müslimanmı diyelim
türkiye pkk şavaşına gelirsek her ikiside ırkçı islam dinine duşman olan tarafların hangisine şehid denebilir biraz islamı araştırın öyle hüküm verin
allahın hükümlerini yönetimden kaldırmak şöyle dursun ta gitmiş afganistanda somalide lübnanda NATO ile beraber savaşan türk askerine müsliman deyip onları şehid kabul etmeniz bir müslimana yakışmaz
somalide allah için savaşan mucahidlerede korsan demeniz hiç isabetli olmamış
hudeybiye antlaşması gereği iman edipte peygamberin yanına gelemeyen müslimanlar nasıl korsanlık etmişler pegamber sallallahu aleyhi ve sellem onları haklı görmüş bir okuyun
işraile karşı duruşunuzu demokratlarla beraber olarak değil mucahidlerin safında yer alarak devam edin inşallah
iran afganistan çeçenistan somali vb gibi dik duruşa destek verin
tayyıbın hilesinide anlatayım sizlere
tayyıbın amacı haması irandan koparıp turkiyeye bağlamaK VE ONLARA SİLAH BIRAKTIRIP İSRAİLE TESLİM ETMEKTİR
sanma tayyıb müsliman şeriarcı değilim diyerek başka batıl kanunlara tabi olanların islamla ilişiği kesilir bize düşen onlardan uzak durmak onların işlediği vebale ortak olmamaktır
sonuç olarak duam şudur allah cc türkiyeyede islami yönetimle şerflenmeyi nasib eylesin ve benide bu yolda şehid eylesin
selam ve dua ile

M Çevrimdışı

Mücahidee

Üye
İslam-TR Üyesi
sanırım ben ızah edemedım olayı nasıl bı boyuta getırdınız benım koydugum yazı zaten bı tepkı yazısı mertebeyı bız bılemeyız allahu aglem benı yandas yaptınız:) benım tepkım ısraıle muslumanlara zulum edenlere kaldıkı tayyıp demıssınız tayyıbın yaptıgı fııllerın nerdeyse tamamı yalnıs hıc bır zaman savunmadım savunmamda turkıyenın bu hale gelmesındekı en buyuk etken islami yönetımle yonetılememek efendımız sav bı hadısınde sole buyuruo; Gün gelecek kafırler muslumanlara vahşi hayvanların saldırdıgı gıbı saldıracak ve baslarına ususecekler sahabe nebıye sorar pekı bız sayıca azmı olacagız nebı sav cevap verır aksıne sız o gun sayıca fazla fakat selin önundekı çer çöp gıbı olacaksınız ve Allah sızın kalbınıze vehem verecek.Sahabe vehem nedır? dıye sorar nebı sav cevap verır vehem dünyayı sevip olumu kerıh gormektır... yanı bu hadıs ızah edıo cunku bugun muslumanların sayıca cok olup sahıp oldukları stratejık konuma ve yeraltı yerustu zengınlıklerıne ragmen mazlum ve mustazaf konumundalarsa bu kafırlerın kuvvetlı akıllı olmalarından degıl muslumanların kalbınde vehem olması.Musluman devletlerın zulme karsı cıkarları ıcın sessız kalması cecenıstan somalı kesmır vs ısgal yıllardır hat safhada ama muslumanlar bı haber neyse umarım benı anlamıssınızdır izahım yeterlı olmustur ınsallah bende duanıza amin olmak ısterım ve rabbım ınsallah hılafet devletı kurmayı ve bunu yasamayı ve ınsallah katına sehıd olarak varabılmeyı nasıp eder selametle...

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
MÜCAHİDE KARDEŞİM biz ne diyoruz sen ne diyorsun gemideki kardeşlermiz hepsi ŞEHİT İNŞ sen benim yazımdan ne anladın onu merak etdim ben gemideki kardeşlerim ŞEHİD İNŞ bişey dedimm i ben t.c askerinin şehit olarak lanse edilmesine yazdım o yazıyı