Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Biz Kur'anın Yolundayız (Neşid)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Biz Kur'anın Yolundayız

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
abi bunda müzik yok değil mi ?

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ben bu tür marşlar,ezgiler okuyan bir grupla YouTube de mesajlaştım.cidden güzel parçalar okuyorlar fakat arka planda aynı bu yukarıdaki marşta olduğu gibi sanki müzik aleti sesleri işittim ve sordum bu müzik aletleri mi diye.onlarda bunun pc ile yapıldığını sadece def sesinin normal aletten olduğunu,çalgı aletlerinin haram olduğunu bildiklerini ve bu şekilde pc ile caiz olduğunu söylediler..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ben bu tür marşlar,ezgiler okuyan bir grupla YouTube de mesajlaştım.cidden güzel parçalar okuyorlar fakat arka planda aynı bu yukarıdaki marşta olduğu gibi sanki müzik aleti sesleri işittim ve sordum bu müzik aletleri mi diye.onlarda bunun pc ile yapıldığını sadece def sesinin normal aletten olduğunu,çalgı aletlerinin haram olduğunu bildiklerini ve bu şekilde pc ile caiz olduğunu söylediler..

Ben bunların pc. aracılığıyla bilmediğim bir şeyler yaparak suni muzik yaparak ezgi yapmaya çalıştıklarını biliyorum. Bu duruma Afganistanda Weziristanda peştunca, urduca neşidlerde oranın âlimleri izin veriyor ve orada mucahidlerin neşidleri genelde bu sistemde söyleniyor. Fakat bizimlkiler de bu sisteme geçtiklerinden haberim yoktu. Her ne kadar buna izin verilsede benip pek içime sinmiyor. Doğrusu Türkçe şiirde hafif uygulanmış ve sözleri çok anlamlı.

Son düzenleme:
leyligöz Çevrimdışı

leyligöz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'ı diğer medeni nizamlardan üstün kabul ediyoruz. Çünkü İslam, hayatı bütünüyle içine alıyor. Dünya ve ahirete, ruh ve cesede, fert ve cemiyete ayrı önem veriyor

Üst Ana Sayfa Alt