Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bm; Esed’in Izni Olmadan Yardım Göndermeyecek

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bm-Esedin-%C4%B0zni-Olmadan-Yard%C4%B1m-G%C3%B6ndermeyecek-300x152.jpg

Suriye’nin içine düşmüş olduğu duruma sessizliğini sürdüren Birleşmiş Milletleri (BM), son yaptığı açıklamalar ile şok yaşattı.
Her gün en az yüz insanın katledildiği Suriye’de, bir çok şehir ve kasabaya ambargo uygulanmakta, buna karşı dünyaya yardım çağrılarında bulunan Suriyeliler, BM’nin yapmış olduğu açıklama ile bir kez daha BM’nin demeçleriyle şaşkınlıkla karşılandı.
SANA Enformasyon ajansının verdiği habere göre BM sözcüsü Stefan Dujarric ; Suriye hükumetinin izni olmadan bu ülkeye insani yardım göndermeyeceğiz dedi.
Stefan Dujarric, BM’i üyesi olan bir devletin toprakları üzerinden o ülke hükûmetinin izni olmadan her hangi bir faaliyetin yapılmasının doğru olmayacağını vurguladı.
islahhaber.net / İsmail AZERİ

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kurmuşlar bir sahne tiyatro oynuyorlar akıllarınca, bunların insanlıkları sadece kendi çıkarlarına paralel işliyor. BM kurumunun gerçek yüzünü tam algılayamamış müslümanlara da Suriye savaşı vesilesiyle net bir şekilde gösteren Allah'a hamdolsun. Şu olayların yüzde biri bir hristiyan memleketinde olsa, dünyayı ayağa kaldırırlardı. Zaten yahudileri eleştirmek bile çoğu ülkede suç hatta hapis cezası gerektiriyor. İslam'ı savaşarak ve içten çökerterek dünya sahnesinde etken rol alan batıya karşı yine özümüze dönerek savaşmak (her alanda askeri, sanayii, tıp, teknoloji vs. ) dışında bizi eski günlerimize döndürecek başka bir yol gözükmüyor. Bu kitlesel savaşın yapılabilmesi için de peygamber (sav) bizleri tarif ettiği gibi bir duvarın parçaları olmak zorundayız. İhtilaflarımızı (şer'i ihtilafı kast ediyorum) bir kenara bırakarak, asli kafirlere dönüp bir bakmalı, onların hile ve tuzaklarına karşı tedbirli olmalıyız. Allah ahir zaman İslam ümmetinin yardımcısı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt