Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bodrum Sahiline Bu Kez Suriyeli Çocuklar Vurdu

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
sahile-suriyeli-cocuklar-vurdu--713x370.jpg

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar mahallesi Aspat mevkiinden Yunanistan İstanköy (Kos) adasına hareket eden 16 Suriyeli göçmenin bindiği bot uluslarası sularda battı.

İlk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti.

Kaçaklardan 4 ‘ünün kurtarıldığı 5 kişinin ise kayıp olduğu bildirilirken, Sahil güvenlik ekipleri denizden ve havadan arama çalışmalarını sürdürüyor.

SURİYELİ GÖÇMENLERİ TAŞIYAN BOT BATTI: 4 ÖLÜ

Bodrum’ un Akyarlar mahallesi Alihoca burnu yakınlarından Yunanistan’ ın İstanköy (Kos) adasına kaçak yollarla geçmeye çalışan 6 kaçağın içinde bulunduğu bot battı. Botta 3’ ü çocuk 1’ i kadın olmak üzere 4 kişi yaşamını yitirirken can yelekleriyle baygın halde sahile ulaşan 2 kişi kurtarıldı..

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle bizlere olan rahmet ve merhametini artırsın,zalimleri iki cihanda da zelil kılsın,kaderlerini azap yazsın inşallah.Kardeşler 2 gündür bir sohbette bulundum ve yazıklar olsun onlaraki müslüman olup her an şarabı övdüler,Allah ın helal ve haramları ile dalga geçip eğlendiler.Bir tarafta yaşam için savaşan masumlar diğer tarafta lüks ve haram için savaşanlar.Ey dünya ve dünyalık ne kadar aşağılıksın.Vallahi yaşama sevincim değil nefretim var.Rabbim sen raşidi hilafeti hakim kıl,bizi affet...

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bizleride af eylesin.:(

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu insanlar Türkiyeye gelmiş.. birde yunanistana niye gitmek isterler ?

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH(swt) bizden bu çocuğu sorduğunda ne diyeceğiz? :(

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çevremde bir sürü Suriyeli var.. İmkânı varken Sûriyede kalmadığı gibi türkiyedeki çalışma şartlarını da beyenmiyorlar. Avrupaya gitmeye çalışıyorlar. Elin ğayri müslümüne el açıp bize yardım edin demek bu kadar kolay olmamalı. Heleki Türkiye gibi bir imkan varken. Bizim buralarda işsiz Suriyeli bile yok. Türklerin aldığı maaşı alıyorlar eğer hiç bir meslekleri yoksa tek farkı sigorta yapmıyorlar onlara fabrikada.. Ebû İsa Kardeşim bu haseble Allah'u âlem Bu giden insanların niyetlerini bilemem fakat maddi olarak biraz daha rahat olmak için ise o çocukların hesâbı ilk başta para için çocuklarını tehlikeye atanlara sorulur herhalde..

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim kalplerdekini ancak Allah u teala bilir.Suriyeli kardeşler savaştan kaçtı,günlerce aç susuz kaldılar,yabancı memleketlere göç ettiler.Bu gerçekten zor bir hayat.Biz ümmet için dua edelim.Vakit geldimi zaten hesap ödenecek,biz güzel zanda bulunalım,dua edelim inşallah

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'de her gün onlarca çocuk ölüyor - bizim toprağımızda ölmese Suriye'de ölse idi kimse fark etmeyecekti - Gönüller masumların ölümüne alışmış - arada bir pasını siliyorlar ..

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'de her gün onlarca çocuk ölüyor - bizim toprağımızda ölmese Suriye'de ölse idi kimse fark etmeyecekti - Gönüller masumların ölümüne alışmış - arada bir pasını siliyorlar ..
Bazen savaş haricindeki coğrafyadaki ölümler insanların daha çok dikkatini çeker . Buda ona vesile olur inşallah . Fakat zor zamanlar Rabbim bize merhamet etsin .

islamic world Çevrimdışı

islamic world

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türkiye'de suriyeliler çok aşağılanıyor, her anlamda üçüncü sınıf muamelesi görüyorlar. Geçen biri hicabımdan ötürü beni suriyeli sanıp, bi de elinde son model telefon var diye söylendi. Sanane kadın, belki suriyenin zenginlerdindenim? Üstelik elimdeki telefon son model bile değil. Bunun sorumlusu Kemalist ve Mhp kafalı insanların yaygın olması.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Genelde müslümanlara suriyeli diye söylenirler. Bana da denk gelmisdi, esimle istanbuldayken esnaf suriyeli suriyeli diye arapca bilmediklerinden biseyler anlatmaya calisiyorlardi : ) yok be abi türkishiz diyordum : )

Sakal varsa, basörtünde kurana göreyse o zaman müsriklerin beyinlerinde her zaman bir yerin icerisindesindir.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhitten muhite değişiyor.. Kimi Almanların çalışmak için Almanyaya gelen türklere yaptıklarından daha fazla olduğunu zannetmiyorum.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
milliyetçi köpekler topluluğu huzursuz oluyordu suriyelilerden(böyle düşünen halkın bir kısmı).İnternetten araştırdığım kadarıyla bodrum'da suriyelileri istememişlerdi(göz zevkleri bozuluyordu belkide adilerin).Onlarda(göçmen suriyeliler) sanırsam böyle bir yol aramışlar.Bu çocuğun vebali bu milliyetçi ahmak insanların üzerinedir.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Avrupada akrabaları vardır. Onun için gitmeye kalkışmışlardı rresmi yollardan mümkün değil tabi,en azından bu ailenin istediği kadar çabuk mümkün değil . Bu arada arkadaşlar bana Suriyeli bi rkadın evlenme teklif etti ne yapacağımı bilemedim , bir yanım evet dedi diğe ryanım açıkçası yemedi daha da reizil olmasın kadıncaüız benle dedim ailesi hama da yok edilmiş ingilterede mülteci kampında yaşıyor yani kapağı avrupaya atsalar bile memnun olmama ihtimalleri de vardı .Ama sanırım bu aile yeniden avrupaya gitmeye çalışacaktır.

Üst Ana Sayfa Alt