Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bosna’da Da Suriye’de Savaşanlar Için Hapis Cezası Öngörülüyor: 10 Yıl!

  • Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Misafir
Bir zamanlar Bosna'da cihad vardı ve 3000 yabancı mücahid cihada giderek Sırpların ilerleyişini yani topyekun soykırımı durdurdu. Bundan 20 yıl sonra aynı şekilde cihad var ve bu sefer Bosnalı gençler yardıma koşuyor. Ama ödül değil zindan bekliyor onlar 10 yıl hem de! İşte cephede kazanıp masada kaybetmenin adıdır Bosna!Kafirlerle işbirliği yapmanın ,kafirlerle anlaşma yapmanın,kafirlere dostluk göstermenin sonucunun,elini verdiğinde kolunu kaptırmayı gösterir Bosna.Çareyi kafirlerden yardım istemekte bulmanın,karşılığının onlara teslim olmayı gerektirdiğini hatırlatır Bosna!Müslümanların ibret almasını gösteren bir müslüman katliam ve soykırımıdır Bosna!(alıntı)
bosnali-mucahitler.jpg

Bosna’da hükümet, Suriye’de savaşmaya gidenlerin önünü kesmek için yeni bir kanun çıkardı. yeni çıkarılan kanunla Suriye’ye gidenlere 10 yıla varan hapis cezası verilmesi öngörülüyor.
Reuters’tın iddiasına göre, geçtiğimiz yıl içerisinde 150 Boşnak genç Suriye’ye gitti ve bunlardan 15′i buradaki çatışmalarda hayatını kaybetti. Habere göre bazıları ise Şeriat altında yeni bir hayata başlama umuduyla eşlerini ve çocuklarını da kendileriyle birlikte götürdü. Bosna’da onaylanan yeni kanunun, Suriye’ye giden Boşnak genç sayısını düşüreceği ileri sürülüyor.
Savaşmak için giden Boşnakların daha çok Zenika şehrinden olduğu bildiriliyor. Zenikalı bir öğrenci olan Emir, kardeşinin Suriye’de olduğunu televizyonlardan öğrendiğini, öldürüleceği hususunda endişe duyduklarını söyledi. Emir kardeşinin savaşmak için değil Esad’ın saldırılarına uğrayan sivillere yardım etmek için gittiğini söyledi.
Emir, çıkarılan kanunun gitmeye kararlı olanlar için caydırıcı olmayacağını ancak gitmeden önce iki kez düşünmelerine ve ailelerinin onları ikna için daha çok çaba sarf etmelerini etkileyeceğini savundu.
Suriye’e üç yıldır devam eden savaşa binlerce Avrupa vatandaşının Esad’a karşı savaşmak için Suriye’ye gittiği tahmin ediliyor. İngiltere ve Fransa, diğer Avrupa Birliği ülkelerinde de gündeme gelen bu mevzuyla ilgili tedbirlerin alınacağı söyleniyor.
Dünya Bülteni
 
A Çevrimdışı

Abdullah Guraba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bosnada savaş sonra orda laik bir devlet kurulsun..Suriye'de de aynısını istiyorlar..Esete karşı savaşmaya gelin ama yönetimin biz demokratlar laikler belirleyeceğiz diyor ordaki oso grubları..İnşaAllah suriye bosna gibi olmaz.
 
Üst Ana Sayfa Alt