Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Boykot Denilince !!!!

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
turkiyede yasayan insanlarin siyonizm denilen vahsi kopeklerin mallarini protesto etmeleri sonuna kadar
artirmalari desteklemeleri yasadigimiz yasamaya cabaladigimiz ISLAM dininin bir geregidir .gelelim yurt disinda yasayan oranin vatandasi olan yada izinle calisan insanlara o kisilerde kim nederse desin vicdani yuk altindadirlar verdikleri vergi son kurusuna kadar onlardan aliniyor peki o vergiler nereye gidiyor soyleme gerek yok muslamanlara cicek cikolata olarak donmuyor BOMBA,MERMI,ve daha bir cok siyonizme katki yapan herseyle donuyor dolayisi ile yurt disinda yasayan insanlarin muslumanim diyenlerin bu konuyu cok dusunmeleri gerekir oralarda yasayanlar gercekten cok vebal altindadir cunki verdikleri vergi paradir ve parayla neler yapildigini herkes biliyor .............

hicr@n Çevrimdışı

hicr@n

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum

Yurtdışında yaşıyorum elhamdülillah Müslümanım.
Acaba Sosyal yardımların nedemek olduğunu biliyormusunuz?
Örnek: 3 çocuklu bir ailenin ev kirasinı ödemek,
yani 600-700 euro gibi ,yemek ihtiyaçları karsilamar
ı için 600 euro gibi
birde birçok sigortalarını (hastalık,emekli) ödemek gibi.Eğer ben misal 3500 euro kazanıyorsam bu paranın 600-700 gibi bir miktarı vergiye kesiliyorsa burda siyonistlere degil,
devletlerinde ya
şayan işsiz insanlara yardım etmeleri gerektigini cok iyi biliyorlar.
Adamlar bir sistem kurmuş,düşünün ben işsiz kaldığım zaman evimin kirasını bütün ihtiyaçlarımı karşılanacak,bu nasıl olacak kesilen vergilerle tabiki,öteki türlü bu devlet yapt
ıgı bunca yardımlar yüzünden zaten batardı.

Boykot mallarına gelince içiniz rahat olsun kardeş.

Selametle..

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yurt disinda vatandaslik almis biri olarak mevzuati cok iyi biliyorum gemileri herseyi son kurusuna kadar yaktim ve gerekeni yaptim icim gercekten cok rahat merak etmiyorum sadece bir gercegi soyledim dunya musluman icin ahiretin onune gecemez hepsi bu ...

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Essalamu Alaikum. Bu konu gercekten cogu mu'mının sorunu oldu! müslümanların cogu, lux icinde yasamaya okadar alısmıs ki; soyluyoruz ve uyarıyoruz... Bak bu davanın icinceysen buna dikkat et ..diyoruz. 'Ama bu şampuan benim sacıma iyi gelmiyor, ama bu marka t-shirt daha kaliteli, ama bu yag yemege daha iyi lezzet veriyor, coca cola dan başka içemiyorum midem ağrıyor gibi abuk sabuk bahaneler sunuyorlar.. SubhanAllah.. yani biraz olsun luxumuzden vazgecsek daha kolay olacak..ama yok! sonrada RasulAllah'ın yolundan gittiğimizi söylüyoruz..

RasulAllah'ın Hz Ömer'e 'istemezmisin Ya Ömer.. Bu dunya onların olsun.. Ahiret ise bizim !' Dedigini ne cabuk unuttuk..
Allah (Subhanehu va Taala) Bizleri Bilincli Mu'mınlerden kılsın..

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
' Nefsince de, Sabah Akşam rızasını isteyerek Rablerine yalvaranlarla beraber candan sabret. Sen dünya hayatının süsünü isteyerek onlardan gözlerini ayırma.. Kalbini, bizi anmaktan gafil kıldıgımızi nefsinin kötü arzusuna uymuş ve işi hep aşırılık olan kimseye uyma! '(Kehf, 28)..

' Çaresiz biz sizi, biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksik edecegiz.. Müjdele o sabredenleri..! '(Baqara, 155)..