Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Böyle Analar da Var

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aklımdan geçiyor bazen,gitmekte bu kadar zorlanıyoruz gerçek şartlar ve de şeytanın koyduklarıyla birlikte,biz de uzak diyarlara gitmek yerine ayağımıza getiremez miyiz ki cihadı,birlik olamaz mıyız türkiye toprakları içinde?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
türkiyede ayrıca küfrün ayırdığı bir birlik var,burada yüzyıllarca müslüman halk öyle ya da böyle kardeş olarak yaşadı.şu an ise kürtçü-türkçü ayrılıkçı politikalar ile halklar birbirinden kopartılmaya çalışılıyor.inşaallah gün gelip biz de birlik olacağız.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler ben anamın bana yaptıklarını anlatsam vallahi lanet okursunuz anneme,Allah svt hidayet etsin anam çok şedit bana ve muslumanlara karşı ama yine dönüyor dolaşıyor oğlum diyor bende görevimi yapmaya çalışıyorum.tıpkı musabın annesi gibidir benim annem..

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler ben anamın bana yaptıklarını anlatsam vallahi lanet okursunuz anneme,Allah svt hidayet etsin anam çok şedit bana ve muslumanlara karşı ama yine dönüyor dolaşıyor oğlum diyor bende görevimi yapmaya çalışıyorum.tıpkı musabın annesi gibidir benim annem..

Allah seninkine de benimkinede sana da bana da imanla ölmeyi nasip eylesin amin !

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkk bile olabiliyorsa, hizbullah neden olmasın?

olması gereken bu abi,belki çok heyecanlı bulacaksınız ama bir şekilde türkiye yi gezip insanları bilgilendirsek,camilerde imamlarla konuşsak,şehirlerde halk ile konuşsak bugün kürt şehirlerinde onca yoksulluk zulüm var ve pkk bundan çok iyi faydalanarak sempatizanını arttırmakta,ve nasıl türk halkından tsk nın ölülerine şehit diyen cahil müslümanlar var ise kürt halkında da pkk nın ölülerini şehit zanneden kitleler var.ilim ile ve doğru bir yöntem ile tebliği yapsak birlik de gelmez mi?bu birlik ile en azından türkiyede yapılamamış olan CEMAAT HALİNDE SİSTEME KARŞI AYAKLANMA görevini yapabiliriz Allahın izni ile.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
olması gereken bu abi,belki çok heyecanlı bulacaksınız ama bir şekilde türkiye yi gezip insanları bilgilendirsek,camilerde imamlarla konuşsak,şehirlerde halk ile konuşsak bugün kürt şehirlerinde onca yoksulluk zulüm var ve pkk bundan çok iyi faydalanarak sempatizanını arttırmakta,ve nasıl türk halkından tsk nın ölülerine şehit diyen cahil müslümanlar var ise kürt halkında da pkk nın ölülerini şehit zanneden kitleler var.ilim ile ve doğru bir yöntem ile tebliği yapsak birlik de gelmez mi?bu birlik ile en azından türkiyede yapılamamış olan CEMAAT HALİNDE SİSTEME KARŞI AYAKLANMA görevini yapabiliriz Allahın izni ile.

Bu tip bir şeyin Türkiye'de olması için :

1- Somut dış tehdit olması gerek , (çeçenistanda ruslar Afganistanda NATO, Arap yarımadasında İsrail gibi),

2- Katıksız şekilde nefret edilen bir kitle ve bu kitlenin bu somut dış düşmanla işbirliğinde olması gerek .

3- İlk iki maddenin gerçekleşmesi içinde ılımanların neden piyasaya sürüldüğünü anlatmak gerek .

28 Şubat sürecinde buna çok yaklaşılmıştı , ancak ılımanlarca bu tepki soğuruldu ,,, parayı kafaya takma insan çoğunlukla kıskançtır hasettir . renoya binse mersedese bineni kıskanma hasetlenme eğilimindedir ...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi şu anki hükümetin somut bir iç-dış tehdit olduğunu anlatmak lazım,bizler en azından tebliğden önce birlik olmayı başarsak ve hedeflerimiz için tebliği yapsak şu an için bu bile önemli değil midir?

M Çevrimdışı

muhammad-maqdisi

Guest
SAYGI VE DEĞERİ HAKEDEN DEĞERLİ KARDEŞLERİM;
EĞERKİ DEDİĞİNİZDE SAMİMİYSENİZ VE İHLASLI BİR MUCADELE GİRMEK İSTİYORSANIZ GELİN HEP BİRLİKTE ANADOLUNUN BİR KÖYÜNDEN BAŞLAYALIM VALLAHİ KISA ZAMANDA

YANKISI YAPILIR VE BURDADA İSLAMİ BİR MÜCADELE BAŞLAR...SELAMETLE...

M Çevrimdışı

muhammad-maqdisi

Guest
HOCAM TOPLANALIM RABBİMİZ İÇİN VE VALLAHİ ATTIĞIMIZ HER ADIM RABBİMİZİN RIZASINI KAZANMAK İÇİN OLDUĞU ZAMAN VALLAHİ CİHAD MEYDANLARINDAKİ ECRİ BİZLER KENDİ KAPILARIMIZIN ÖNÜNDE BULMUŞ OLACAĞIZ VALLAHİ BİRLK OLALIM ŞÜPHESİZ BİRLİĞİN OLDUĞU YERDE ZAFER KAÇINILMAZDIR.

M Çevrimdışı

muhammad-maqdisi

Guest
HOCAM TOPLANALIM HZ MUSANIN FİRAVUNA DAVETİNİ ESAS ALARAK ''YUMUŞAK SÖZ SÖYLE'' AYETİNİ KENDİMİZE PRENSİP EDİNİP HALKI DAVET EDELİM VE KARŞILIĞI GELİR İNŞ...GERÇEKTEN BÖYLE BOŞ DURMAMIZIN NE BİZE NEDE UMMETE YARARI OLUR BAZIALRINA HAYAL GİBİ GELEBİLİR AMA VALLAHİ BİRLK OLURSA HAYALLERİ GERÇEĞE ÇEVİREK BİZLERİN ELLERİNDEDİR...

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Salâmun alaikum.

Kardeşlerim, öncelikle hatırlatmak isterim ki forumda Büyük Harf ile yazmak ' Bağırmak ' mânâsındadır.
Dâvet konusunda sahâbelerden başlayarak günümüze kadar gelen meşhur dâvetçilerin hayatları okunabilir. Bu yolun da önce îlm ile başladığını, güzel ahlâk, takvâ ve ibâdetler ile de istikrâr gösterdiğini bilmekteyiz.
Hayâtu-s Sahâbe isimli eser isâbetli bir başlangıç olabilir.

M Çevrimdışı

muhammad-maqdisi

Guest
KORKMAYALIM DİRENELİM YARIN RABBİMİZİN HUZURUNA ÇIKACAĞIMIZIN BİLİNCİNDE OLALIM VE ŞU AYET HEP AKLIMIZDA KALSIN

ALLAH s.v.t şöyle buyuruyor:''Ey İman Edenler!Yarın Herkes Ne Hazırladığına Bir Baksın Allah Herşeyden Haberdardır.'' (HAŞR-18) HAZIRLIĞIMIZ RABBİMİZ İÇİN OLURSA BİZE NE MUTLU YOK EGER HAZIRLIĞIMIZ OLMAZSA BU AYETİ UNUTMAYALIM...''Allah’ı unutan ve bu yüzden Allah’ın da kendilerine kendilerini unutturduğu kimseler gibi olmayın. İşte onlar fasık kimselerin ta kendileridir..''HAŞR-19 2NCİ AYETİN KAPSAMINA GİRMEMEK İÇİN İNŞ.BİR YERLERDEN BAŞLAYALIM DEĞERLİ KARDEŞLERİM SELAMETLE...

M Çevrimdışı

muhammad-maqdisi

Guest
hocam büyük harflerin bagırmak anlamına geldiğini bilmiyordum özür dilerim...selametle...

M Çevrimdışı

muhammad-maqdisi

Guest
büyük harflerin bagırmak anlamına geldiğini bilmiordm özür dilerim hocam selametle...

Üst Ana Sayfa Alt