Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Böylelerini Ne Yapmalı?

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
gece gece rastladım ve beni çılgına çevirdi. böylelerini diri diri kıyma makinasından mı geçirmeli yoksa köpeklere mi yem etmeli bilemedim. :mad:

“Allah merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semada bulunanlar da size rahmet etsinler."

Ey yeryüzünün halifesi olan Adem evladı, bu yeryüzü sana emanettir; Emanetine sahip çık!

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
zerre kadar kötülük yapılırsa karşılığı görülür. cezasız kalmaz bu içleracısı durum.

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah...inanın ki sonunu getiremedm video nun çünkü az çok tahmin ettim .:mad:
..insanın kanı donuyor cidden ....insana insanca muamele ypılmayan bir dünyada zavallı hayvana ne yapılmasını bekliyoruz ki?hani böylelerine ne yapmalı demişsin ya kardeşim ...rabbim yapılan zulümlerden haberdardır... cezası da yine Allah a kalsn...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
geçmiş döneme ait bir kadın kediye yaptığı zulümden dolayı cehenneme gitti.

o hadisi bilen varsa yazsın çünkü o hadis bu karı için geçerli

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
birazını seyredebildim sadece, ya kafası yerinde değil yada tam bir cani...
el_Muhacir dediğin hadis yanlış hatırlamıyorsam şöyle; kadının biri, kediyi bir yere kapatıp aç bırakıyor, Rasulullah o kadının kedinin onu cehennemde tırmalayarak azap gördününü söylüyor.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bu kadına islam şerefiyle şereflenmeyi naip etsin.Eğer şeref'ten nasibini almayacaksa Rabbim AZABINI daim kılsın.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iğrenç bir görüntü ama şu anda bundan daha beter şeylerin müslümanlara yapıldığını düşününce bu tavşanın pek bi önemi kalmıyor ....

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş hiçbir insan hiçbir hayvandan daha masum olamaz. hadi haşareler, sürüngenler, vahşi hayvanlar zararlı oldukları için öldürülebilir ama onlara bile işkence edilemez. hal böyleyken şu yavrucağın suçu ne olabilir ki? tamam müslümanların durumuna elbette üzülüyoruz. müslüman yavrulara üzülüyoruz ancak onları öldüren kişilerin bile bir sebebi var. yahudi filistinli bebeği ileride bana düşman olacak potansiyel müslüman diye şimdiden temizleyeyim diyor firavun gibi ancak bir tavşan yetişkin dahi olsa bir insana ne kadar zarar verebilir ki?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
video yu kaldırdım. hoş değil kanımca.
konusu: tavşana eziyet ediyor bi bayan.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi Allah razi olsun ilk mesajimda soyliyecektim fakat konuyu acan kardes yanlis anlamasin diye demedim..

cennet kuşu Çevrimdışı

cennet kuşu

Üye
İslam-TR Üyesi
Sanırım kadın çinli....Çinde hayvanlara neler yapılıyor neler..Bu kadının yaptığı devede kulak kalır aslında......Hayvanları canlı canlı haşlayanlar,canlı canlı derisini yüzenler ,3 5 aylık insan cenini yiyenler......neler neler......

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş hiçbir insan hiçbir hayvandan daha masum olamaz. hadi haşareler, sürüngenler, vahşi hayvanlar zararlı oldukları için öldürülebilir ama onlara bile işkence edilemez. hal böyleyken şu yavrucağın suçu ne olabilir ki? tamam müslümanların durumuna elbette üzülüyoruz. müslüman yavrulara üzülüyoruz ancak onları öldüren kişilerin bile bir sebebi var. yahudi filistinli bebeği ileride bana düşman olacak potansiyel müslüman diye şimdiden temizleyeyim diyor firavun gibi ancak bir tavşan yetişkin dahi olsa bir insana ne kadar zarar verebilir ki?

kusura bakmayın ama böyle saçma bir kıyas yapılmaz.
hiçbir insan hayvandan daha masum olamaz diyorsunuz ve bebekle tavşanı kıyaslıyorsunuz. bebekten daha masum bir canlı var mı dünyada? tavşana yapılan dehşet bişeydi ona diyecek laf yok ama tavşanla bir bebek de kıyaslanmaz. hele de müslüman yavruları öldürenlerin bile bir sebebi var diyerek işi daha da çıkılmaz bir yere götürüyorsunuz, dikkatli olun.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayın ama böyle saçma bir kıyas yapılmaz.
hiçbir insan hayvandan daha masum olamaz diyorsunuz ve bebekle tavşanı kıyaslıyorsunuz. bebekten daha masum bir canlı var mı dünyada? tavşana yapılan dehşet bişeydi ona diyecek laf yok ama tavşanla bir bebek de kıyaslanmaz. hele de müslüman yavruları öldürenlerin bile bir sebebi var diyerek işi daha da çıkılmaz bir yere götürüyorsunuz, dikkatli olun.

"Yine gittiler. Nihayet bir erkek çocuğa rastladıklarında Hızır hemen onu öldürdü. Musa: «Kısas olmadan masum bir cana nasıl kıyarsın? Doğrusu sen çok fena bir şey yaptın» dedi."

O kişi çocuğu niçin öldürdü? Potansiyel bir asi olduğu için değil mi? İşte yahudi aynı bu mantıkla hareket ediyor. Bu kimseyi haklı çıkarmak demek değil var olan savaşın sonuçlarını peşinen kabullenmek demektir. Eğer ki bir savaş içindeysen kundaktaki öz evladının başına bunların gelebileceğini düşüneceksin. Ben sana adam ilerde düşman olacağı için öldürdü dersem sen bana gelip "sen ne diyosun onlar mı haklı çıkarmaya çalışıyosun" demeyeceksin "haklısın ya din için evladımı bile feda edeceğim ya da evladım için dinimden döneceğim" diyeceksin. Eğer herşeyini göze alabilmiş değilsen sen de bir sorun var demektir. Bebeğe geleceğin düşmanı gözüyle bakıp öldürürse adam cinayetinde haklı olmasa dahi haklı görmesen dahi adamı anlarsın ve dersin ki "yapacak bişey yok biz bu yola başımız koyduk böyle olacağını bile bile bu yola girdik herşeyi peşinen kabullendik". fakat yavruyken de yetişkinken de masum olan bir hayvanı öldürmek için tek gerekçe ruh hastası olmak olabilir. bunun başka açıklaması olamaz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
birazını seyredebildim sadece, ya kafası yerinde değil yada tam bir cani...
el_Muhacir dediğin hadis yanlış hatırlamıyorsam şöyle; kadının biri, kediyi bir yere kapatıp aç bırakıyor, Rasulullah o kadının kedinin onu cehennemde tırmalayarak azap gördününü söylüyor.

ALLAH razı olsun ahi

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
vicdan yoksunu biri tavşanı canice öldürüyor Rabbim cezasını kat kat versin, mesele bu. kalkıpta bebekleri öldürenlerin sebeblerinden bahsedip konuyu ordan oraya atlatarak uzatmanın bir manası yok. bu kıyas yersiz.

Üst Ana Sayfa Alt