Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Fotoğrafı Nasıl Yorumlarsınız?

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Ea-4JS-X0AYhZb0.jpeg

Fazla anlamlı gibi duruyor lakin nasıl anlamlandıracağız? )

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Bana saçma geldi nedense. Ama verilmek istenen mesaj içinizde beslediğiniz kötülükler ile kendinize hazırladığınız kötü sondur.Ama daha güzel bir görsel ile anlatılabilirdi.
Bu da bir bakış açısı tabi

Ama ben şimdi tekrar bakınca, üstad seyyid kutub'un (rahimehullah) "şeytanın atıyla cennete koşulmaz." Sözü geldi aklıma. Yani yöntem yanlış ise ya da yola yanlış başlanmışsa yaşam olsun diye hatta ilk suya "can suyu" denir. Yaşam için atılan adım kişiyi en kötü sona götürür.

Ve daha bir çok yorum yapılabilir.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
"Ömür Ağacımız"

Biz "o daha çok büyüsün, ölmesin" diye elimizden geldiğince çabalarız; ancak o yeterli olgunluğa eriştiğinde bizim dünya hayatımızın sonu olur..

İlk aklıma gelen..

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Genel olarak dunyevîleşme olabilir..
İslam dışında her türlü çirkef ile yetiştirilen çocuklar/nesiller de olabilir..

"Bilin ki, mallarınız ve evladlarınız ancak bir imtihandır. Büyük mukâfat ise elbette Allah nezdindedir."
Enfâl 28

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ağaç; ecel. Su ise emel olabilir.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Bir başka yorum..

Allah teala kitabında bizler için hayrı istediğimiz gibi şerri de istediğimizi buyurur ya, insan bazen hayr zannederek bir şey için çokça dua eder ya da gerçekleşmesi için çaba sarfeder. Ama bilmez ki hayallerini süsleyen şey onun felaketidir.

Muhal Çevrimdışı

Muhal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt