Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Kişiler Güvenilir Midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Ebu Munzir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hanefiliğin bircok yanlis yönü var bununla birlikte bu ebu hanifedenmi kaynaklanio ondan sonrakilerdenmi bilemem ebu hanifeyi en iyi imam olarak niteleyenlerden onu deccallikle suçlayan kesime kadar bir cok insan cikmis.Ama kendi kötü emellerine ebu hanifeyi dahil eden bircok insan var biride yasar nuriydi kendi sapikligina kilif olarak onu referans gosteriodu.

Şimdi sana ağzın açık kalacak şekilde nakiller yaparım ((Selef) alimlerin kendi aralarında tartışmaları ile alakalı) ama fazla kafa karışıklığına sebeb vermemek için buna gerek yok. Sen gel ümmetin müctehidliğinde ittifak ettiği bir adam hakkında sui-zan yapma ve ters konuşma. Ayağın kayabilir dikkat et.

En basitinden sen karşındaki kafir turiste karşı bile ağzını açıp tek laf edemezken kalkıp bu ümmetin hocalarından biri hakkında bu tip ithamları tartışmaya açman çok zillet verici bir durum.

Hem sana soruyorum Ebu Hanife'nin rahmetullahi aleyh kaç görüşünü biliyorsunda onun hakkında ters konuşuyorsun?

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hanife tevhid konusunda en katı alimlerimizdendir. Yanlış dediğin tarafı ne?
Ebu Hanifenin kendi gorusumu bilmiyorum imanin kalp tasdiki ve sözden ibaret olmasi konusu.Namaz kilmayanin tekfir edilmemesi.Bu namaz konusu kesinlikle ve kesinlikle cok aciktir hadislere bakmasan bile namaz kilmamanin hukmu kuranda acik.Mesele basit değil nede olsa kalbimde tasdik ediyorum sozlede soyledim o halde amele gerek yok dusuncesiyle namazi terkeden insan var.Imana ameli katmamak hatali bir davranis.

E Çevrimdışı

Ebu Munzir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sabrii_27 gıybet etme. Kendini Ebu Hanife'nin karşısına çıkıp bu tip şeyleri söylecek biri olarak mı görüyorsun? Öyle değilsen burda neyi anlatmaya çalışıyorsun?

Ben söyleyeceğimi söyledim eğer bundan sonra hala devam edersen günahı ve vebalı sana aittir.

Abu Ubayda Çevrimdışı

Abu Ubayda

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hükümet e olan görüleri ve Hakki sakladıklari için belamlar. Lakin tekfir edilirler mi bilemiyorum . Açıkçası umrumda da değil

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Binbaz , Ibn useymin ve elbani murciedir. Kendileri suud tagut devletinin bir numaralari belamlaridir. Ancak fikhi meselelerde üst düzey bilgiye sahip olduklarindan onlara başvurulabilir

Terbiyesiz adam, o dilin ne kadar cesur, birilerine ne kadar kolay sekilde belam ve tagut diyebiliyor.

Süresiz yazma yasagi.

Bu konulari acanlarida artik ayrica banlayacagim , fitne cikarmak icin mi aciliyor anlamiyorum. Yok su hoca oy kullanmaya cevaz vermis nasildir, simdi behey ahmak kardesim diyecegim sert yaziyorsun diyeceksiniz, kardesim oy kullanan adamin neyini soruyorsun yani sen buraya bu tür konulari acip nefsini tatmin etmek mi istiyorsun, bizden ya da birilerinin burada cikip yahu hakketten bu adam belam, bu adam kafir bu adam tagut denmesini mi istiyorsun?

Bu konuda artik müsammaha göstermeyecegim acikdan hocalarla alakali konu acani (konunun sorulus amaci tekfire kayiyorsa) direk banlayacagim.

Samimi olan gider soru cevapda konuyu acar soru cevap adminleri yanitlar.

Bu konuyuda kilitliyorum, oruc oruc onun bunun giybetini yapiyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt