Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bu Temsili Örnek, Hangi Islami Hakikate/duruma Nispet Edilebilir ?

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Taş da yumurtanın üstüne düşse, yumurta da taşın üstüne düşse, olan yine yumurtaya olur.

Yukarıdaki temsili örnek, hangi islami hakikate/duruma nispet edilebilir ? Bu temsil üzerinden hangi islami hakikat/durum anlatılmak isteniyor olabilir ?

hiç bir yerden kopya çekmeden cevaplayalım lütfen.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Yumurtayı müslüman davetciye benzettim ben..
Davetini götürdüğü kişilerden eziyet görür, kırılır. .
Davet görevini ifa etmez, bu seferde Allah swt tarafından azarlanir ve gene kırılır. .
Olabilir mi acaba..
Bu bakış açısı da iyi di kardeşim.
fazla katılım olmadı ben cevabı söyleyeyim.
Cevap ;

Taş sağlamlığın sembollerinden biridir.
Kuranda bizim için en sağlam kitaptır.
Kuran'ı taş olarak kabul edersek. Kuran dışındaki herşey yumurtadan fazlası olamaz.
Yani kim Kuran'a saldıracak olsa kuran onu hakikatleriyle yumurta gibi ezer ve saldıranın aslında yumurta gibi kof olduğunu gösterir.
Veyahut Kuran kimi yada neyi hedef alıyorsa onunda yumurta gibi Kuran'ın karşısında ezilmesi haktır.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Bu bakış açısı da iyi di kardeşim.
fazla katılım olmadı ben cevabı söyleyeyim.
Cevap ;

Taş sağlamlığın sembollerinden biridir.
Kuranda bizim için en sağlam kitaptır.
Kuran'ı taş olarak kabul edersek. Kuran dışındaki herşey yumurtadan fazlası olamaz.
Yani kim Kuran'a saldıracak olsa kuran onu hakikatleriyle yumurta gibi ezer ve saldıranın aslında yumurta gibi kof olduğunu gösterir.
Veyahut Kuran kimi yada neyi hedef alıyorsa onunda yumurta gibi Kuran'ın karşısında ezilmesi haktır.
Dinde aşırı gitmeyin.. kimde dinde aşırı giderse din ona galip gelir ve sizi aciz bırakır. . Hadisindeki gibi. .

Üst Ana Sayfa Alt