Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Bu Zamanda Cihad Yoktur - Muhteşem Anlatım

Günümüzde Cihad, Sağlam Her Müslüman Erkeğe Farz mıdır?

• Hayır, Bu zamanda cihad yoktur.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Islamda cihad nefisle olur, silahla değil.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    22
Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20180419_112938.jpg

(Forum da bir konuda geçiyordu,ekran görüntüsü almıştım)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 23207
(Forum da bir konuda geçiyordu,ekran görüntüsü almıştım)
Jazakallahu hayran kesira

Oyle bır zamandayız kı kuran okuyan yalan ecnebısı dogru konusur halde buluyoruz

Oyle bır zamandayız kı musluman haramı cokca ısleyen fasık yada musluman olmayan kımsenın hakka hukuka daha cok onem veren olarak goruyoruz

Eyy bızım ıcın bu dunyadakı yolumuz olan ıslam

Biz senı bırakmadıkca sen bızı asla bırakmazsın bız sana uydukca sen bızı yanıltmassın...

RAbbımız bıze merhamet et ve bızı gosterdıgın dogru yolundan ayırma. amin

SeyyidSadr Çevrimdışı

SeyyidSadr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Jazakallahu hayran kesira

Oyle bır zamandayız kı kuran okuyan yalan ecnebısı dogru konusur halde buluyoruz

Oyle bır zamandayız kı musluman haramı cokca ısleyen fasık yada musluman olmayan kımsenın hakka hukuka daha cok onem veren olarak goruyoruz

Eyy bızım ıcın bu dunyadakı yolumuz olan ıslam

Biz senı bırakmadıkca sen bızı asla bırakmazsın bız sana uydukca sen bızı yanıltmassın...

RAbbımız bıze merhamet et ve bızı gosterdıgın dogru yolundan ayırma. amin

Evet kardsm. Hak batıl batıl hak gösteriliyor... her konuda olmasada genellikle böyle ... cezakallahu hayran

SeyyidSadr Çevrimdışı

SeyyidSadr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resûlünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez.
[Tevbe-24]

Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda siz de savaşın. Ancak aşırı gitmeyin. Çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez.
[Bakara-190]

Ebu Umame (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
“Kim, savaşa gitmez veya bir gaziyi techiz etmez ya da savaşa giden kişinin ailesine hayırlı bir şekilde halef olmaz ise, Allah subhanehu onu kıyamet gününden önce bir kıyamete uğratır!”
İbni Mace 2762, Ebu Davud 2503, Darimi 5/244

Muaz bin Cebel (Radiyallahu Anh) şöyle demiştir:
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
“Dikkat! Sana işin başını, direğini ve en üst zirvesini haber veriyorum; (O da Allah’ın yolunda) cihaddır!”

İbni Mace 3973, Tirmizi 2749, Ahmed bin Hanbel Müsned 5/231, Albanî İrvau’l-Ğalîl 2/138

Üst Ana Sayfa Alt