Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bugün 4 Ağustos 2013 pazar; Ramadan'ın 27. Gecesi : KADİR GECESİ

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah'ım. Sen Afv'sın, avedicisin , afvetmeyi seversin, bizleri de afveyle

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amin akhi Allah razi olsun
ben soyledim akhi bana neden bu gun dediler.yani biraz aciklarsan insallah faydali olur
rabbim razi olsun

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
amin akhi Allah razi olsun
ben soyledim akhi bana neden bu gun dediler.yani biraz aciklarsan insallah faydali olur
rabbim razi olsun
Türkiye'de diyanet kurumu hariç, dünyada ummet Ramadan ayına Şaban ayını 30'a tamamladıktan sonra yani diyanetin Takvimi'nden bir gün sonra başladığından, bugün İslam aleminde Ramazan'ın 27. Gecesi yani büyük ihtimalle Kadir gecesidir.
Diyanet takipçileri ise Şaban ayının 30. Gününde Ramadana başladığından dün Türkiye'de 27. Gece sanılacak halkı uyutucu kandil programları düzenlemişlerdir . Daha Bayramı bekleyeceğiz hangi güne denk gelecek, hayırlısı.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah dualarımızı kabul etsin inşallah.
Rabbim cihad meydanlarında savaşan mücahidlerin atışlarını isabetli kılsın
Rabbim cihad meydanlarında savaşan mücahidlerin yüreklerinden korkuyu silsin
Rabbim cihad meydanlarında savaşan mücahidlerin geride kalan ailelerine sabır versin
Rabbim kafirlerin yenilgileri daha çok tatmasını sağlasın
Rabbim mücahidlerin firavunları devirmesini ve İslam devleti kurabilmesini sağlasın inşallah.

Ey Allahım sen affedicisin affetmeyi seversin beni de affet.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'de diyanet kurumu hariç, dünyada ummet Ramadan ayına Şaban ayını 30'a tamamladıktan sonra yani diyanetin Takvimi'nden bir gün sonra başladığından, bugün İslam aleminde Ramazan'ın 27. Gecesi yani büyük ihtimalle Kadir gecesidir.
Diyanet takipçileri ise Şaban ayının 30. Gününde Ramadana başladığından dün Türkiye'de 27. Gece sanılacak halkı uyutucu kandil programları düzenlemişlerdir . Daha Bayramı bekleyeceğiz hangi güne denk gelecek, hayırlısı.

hemd olsun Allaha akhi bizlerde sabanin 30 diyil ramazanin 1i oruc tuttuk.
Rabbim razi olsun
Allah sehid olan baci kardeslerimizin sehadetini kabul eylesin
cihad eden baci kardeslerimize yardim eylesin
onlara karsi savasanlar saldiranlari hem bu hem ahiret hayatinda kahru perisan eylesin
dualaramizda insallah mazlum muslumanlari unutmayalim
kendimizden cok onlar icin dua edelim bizden cok onlarin ihtiyaci var
Allah dualarimizi kabul eylesin