Makale Bütünü Bırakıp, Cûzi Dâva Edinen Müslümanlar(!)

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bütünü Bırakıp, Cûzi Dâva Edinen Müslümanlar(!)

29967
Müslümanlar hep yan meselelerle uğraştılar veya uğraştırıldılar. Bütünü dâvâ edinmediler, bütünün parçalarını dâvâ edindiler.
Gün geldi, kuran kurslarını kapattılar, müslümanların dâvâsı kuran kurslarını yeniden açtırmak oldu. Kur'an kursları yine açıldı ama Kur'an'ın hakkıyla anlaşılması ellerinden alındı. Saadece Kur'an ezberletilen ama Kur'an'ın hükümlerinden bihaber insanlar yetiştirdiler.

Gün geldi, ezanı türkçeye çevirdiler, müslümanların dâvâsı ezanı yine aslî hâline çevirttirmek oldu. Ezanı eski hâline çevirdiler ama hocaların kürsülerde, minberlerde hakkı söylemeleri ellerinden alındı ve câmiler müslümanların uyutulduğu yerler hâline geldiler.

Gün geldi, Ayasofya'yı müze yaptılar, müslümanların dâvâları Ayasofya'yı yeniden câmi olarak açtırmak oldu. Ayasofya açıldı ama Allah ve rasûlünün istediği gibi değil, onların istediği gibi, putları ile beraber açıldı. Müslümanlar buna da şükür dediler.

Gün geldi, başörtüsünü yasakladılar, müslümanın dâvâsı başörtüsü oldu. Başörtüsünü verdiler ama onlardan tesettürlerini aldılar. Başları örtülü ama bir çok yerleri açık nesil yetiştirdiler. Müslümanlar bununla avundular ve bak, başörtüsü serbest oldu dediler.

Oysa müslümanların dâvâları parçalar değil bütün olmalıydı. Yâni bütün kurum ve kanunları ile islam olmalı, onu elde edebilmek için mücâdele etmeliydiler. Fakat müslümanların çoğu hiç bir zaman islâmı dâvâ edinmediler. Küfür sistemlerinin aldıkları ama formatını değiştirerek geri verdikleri yan meselelerle avundular. Ve küfür sistemleri aynı siyâsetlerini devam ettiriyorlar. Başarılı da oluyorlar.
Ne zamanki islâmı dâvâ ediniriz, bütünü ile islâmın hâkim olması için mücâdele ederiz, işte o zaman istediğimizi elde edebiliriz. Yoksa hep hüsrân, hep hüsran.
(Facebook alıntı)
 

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar, 1950’de ezanın tekrar Arapça olarak okunmasına izin verildiği dönem için şunu söylüyordu: “Bir barajın önünde biriken sular alt kanallardan tahliye edilmezse nasıl ki bendini yıkacaksa, İslami birikim de bu küçük işlerle deşarj edilmemesi halinde Atatürk devrimlerini yerle bir edecektir.(Celal bayar - Bende Yazdım 8.cilt)

Allah razi olsun hocam kafirlerde bunun gayet farkında maalesef müslümanlar yeterince farkinda değil..
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt