Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Canon 1200d Video Kaydı Yardım

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
images

esselamu aleykum kardeşler canon 1200D Modelinde bir foto video makina var bununla 1 saat lik video kaydı yapmak istiyorum

16 Gb clas10 hafıza kartı taktım video kalitesini düşürdüm kart da yeterli hafıza olmasına rapmen 29.59 dk video süresi kısıtlaması var yani 29.59 dk lık birkaç video çekebiliyorum

Tek seferde uzun kayıt yapmak istiyorum çözümü bilen var mı acaba

Ucunda ecir var inşaAllah :)

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzel makina:(
Konu hakkın bir bilgim yok maalesef. .
Kaça aldınız kamerayı?
Bende kamera bakıyorum uzun zamandır ama karar veremedim fotoğraf kalitesinde nikonmu iyi canonmu?

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzel makina:(
Konu hakkın bir bilgim yok maalesef. .
Kaça aldınız kamerayı?
Bende kamera bakıyorum uzun zamandır ama karar veremedim fotoğraf kalitesinde nikonmu iyi canonmu?

Sıfır fiyatı 1300 civarı Rabbimize hamdolsun 500 tl ye aldık 7-8 ay daha garantisi var foto video kalitesi oldukça iyi amatörler için ideal ama nikonun daha iyi olduğu söyleniyor bu bizim işimizi görecek inşaAllah

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sıfır fiyatı 1300 civarı Rabbimize hamdolsun 500 tl ye aldık 7-8 ay daha garantisi var foto video kalitesi oldukça iyi amatörler için ideal ama nikonun daha iyi olduğu söyleniyor bu bizim işimizi görecek inşaAllah
iyi fiyata almışsınız. .
Canon için hafif diyorlar nikon ağır ve kaliteliymiş nikon alacağım galiba. .
İnşallah . .

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardeşim, kullandığın hafıza kartı büyük ihtimal SDHC bunun yerine SDXC kartını dene. Hafıza ve yazım hızı olarak biraz daha gelişmiş olduğu için fiyatı pahalıdır. Bir de İSO ayarları ne kadar düşük olursa o kadar çok çekim yapar. İSO ayarları yükseldikçe hafıza ve önbellek azaldığı için az çekim yapıyor. Bildiklerim bunlar inşaallah faydalı olmuştur.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bu DSLR kameraları daha çok resim çekmek için üretiliyor diye biliyorum. Aralıksız uzun çekince çabuk ısınır. Video çekmek için camcorder kullanılıyor genellikle.

AB'de bu kameralar video çekecek düzeye geldiği için ayrı vergi yükseltildiğinden, üreticiler fiyatı yükseltmek yerine 30 dakika kısıtlaması koymuşlar.

http://www.tested.com/tech/photogra...meras-have-a-30-minute-video-recording-limit/

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
İki ayrı video çeksen bile (2x30) kamera buna daynmaz sanırım.

Üst Ana Sayfa Alt