Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çeçen Mücahidlerden Işgal Güçlerine Ağır Darbe: 45 Özel Timci Rus Daha Öldürüldü

M Çevrimdışı

maleman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkelerindeki işgal güçlerine karşı destansı bir cihad mücadelesi yürüten Çeçen mücahidlerden Ruslara ağır darbe... 45 Rus özel timcinin daha Çeçen mücahidleriyle girdikleri çatışmada öldürüldüğü, çok sayıda Rus’un da yaralandığı bildirildi.

0003000220061124210329.jpg


Son çatışmalarla ilgili bilgi veren Emir Magas, Ruslarla süren yoğun çatışmaları şöyle değerlendirdi:
“3 gün şiddetli çatışmalar yaşadık. Mücahidlerimizin karşı saldırıları karşında paniğe kapılan Rus tarafı hava desteği çağırmak zorunda kaldı. Ama nafile. Yiğit savaşçılarımız dünyanın en gelişmiş silahlarına sahip Rus özel timcilerin 45’ini öldürdü, 30’dan fazlasını da yaraladı. Çatışmalarda 5 "BTR" tipi zırhlı araç imha edildi. Rabbime şükürler olsun ki, Rabbim bizi yalnız bırakmadı. Ruslara karşı düzenlediğimiz operasyon başarıyla sonuçlandı. İnşallah yaza kadar, işgalcilerin denetimindeki Nazran şehrini, tam kontrol altına alacağız. Kabardin Balkar Emiri Sayfullah ile büyük operasyon hazırlığı içerisindeyiz. Bu operasyon bize çok şey kazandıracak. Dünya Müslümanlarının cihadımıza maddi ve manevi olarak yardımda bulunmasını, elleriyle uzanamasalar bile, kalbî olarak dualarıyla bizlerin yanında olmasını isteriz. Tek dayanağımız Allah. Allah bize yeter. İslam’ın topraklarımızda, Kafkaysa’da yeşermesini hiçbir güç engelleyemeyecek.”
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt