Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çeçenya'dan Müslümanlara Çağrı

R Çevrimdışı

RaBBaN!

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlara Çağrı

İbadet etmekte olan yaşlılara.... Tüm kadınlara.... Bütün imamlara ve ibadet edenlere.... Bu çağrı hepinize....

Savaş gitgide kızışıyor, kalpler parçalanıyor. Durum çok ağır ve düşmanın vahşice saldırıları dinmek bilmiyor. Dünya çapında tüm kâfirler işbirliği içinde bize karşı dolaplar çeviriyorlar.

Uçaklar en yıkıcı bombalarla bombalıyorlar. Üzerimize top ateşleri yağıyor. Dağlar kar ve buzlarla kaplı. Bu şartlar bize kardeşlerimizin çok çetin bir azapla imtihan geçirirken düştükleri hali hatırlatıyor.

Kuran-ı Kerimde anlatıldığı üzere:

Onlar hem yukarınızdan, hem aşağı tarafınızdan (vadinin üstünden ve altından) üzerinize yürüdükleri zaman; gözler yıldığı, yürekler gırtlağa geldiği ve sizler Allah hakkında türlü türlü şeyler düşündüğünüz zaman; işte orada iman sahipleri imtihandan geçirilmiş ve şiddetli bir sarsıntıya uğratılmışlardı (Ahzab, 10/11)

Ey İslam ümmeti! Aranızda Allaha olan ahdine sadık olan kimseler yok mu? Samimiyetle ve alçakgönüllülükle ellerini kaldırdığı zaman duası kabul edilenler yok mu? Ya da bizi dualarınızda bile unuttunuz mu?

Nerede gece yarılarındaki ısrarlı kunut dualarınız? Gerçekten, böyle muazzam bir ibadet şekline, bugünkü durumumuzdan daha çok hangi durum için ihtiyaç duyulmaktadır acaba?

Allah Rasulü (sav) şehit olan 70 arkadaşı için kunut duaları etmişti. Bugün binlerce müslüman kardeşiniz öldürülürken, sizin desteğiniz nerde?

Ne zaman dünyanın herhangi bir yerinde Müslümanların başına bir felaket geldiğini duysanız hemen kunut dualarınızla kardeşleriniz için Allaha yakararak onlara merhamet edip zafer ihsan eylemesi için dua ediniz. Ruslara karşı ilk savaşımızda dualarınızla bize olan desteğinizi unutmuş değiliz. Allahın sizi sonsuz rahmetiyle kuşatmasını diliyoruz.

Ey İslam Ümmeti! dualarınızda bizleri unutmayın, zafer için bizi desteklemekten vazgeçmeyin.

Çeçenistan Komutanları
 
Üst Ana Sayfa Alt