Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cehennemi Tadacak Başörtülü Kadınlar

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehennemi tadacak başörtülü kadınlar

Saçlarını deve hörgücü gibi yapan kadınlar hadîsi konusunda size bir kaynak gösteriyorum;
Sahih-i Buharî’den sonra en muteber ikinci hadîs külliyatı olan Sahih-i Müslim’in Cennet 53
bölümünde şöyle bir hadîs rivayet edilmektedir:

“Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim. (Birinci sınıf) Yanlarında sığır
kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler… (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki,
bunlar ALLAH’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de
başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle
dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden
hissedilir.” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir.)

Gelelim saçları deve hörgücü gibi olan sözde tesettürlü kadın ve kızlara. Onları çok yumuşak, çok
saygılı bir şekilde uyarmak istiyorum.

Önce geçen gün İstanbul’un tarihî bir semtinde gördüğüm genç bir tesettürlü hanımdan bahs edeyim.
Başında çok cırtlak ve parlak renkli yemyeşil bir eşarp vardı. Ayaklarında dizlerine kadar uzanan
püsküllü siyah rugan bir çizme… Dar bir pantolon… Omuzlarında atkı gibi siyah küçük bir örtü…

Başını örttü diye bu hanım kıza tesettürlü mü diyeceğiz?

Yukarıda mealini verdiğim hadîs-i şerifte “Giyinmiş çıplak kadınlar…” ibaresi yer alıyor. Evet, böyleleri
tesettürlü çıplaklardır. Böyle çarpıcı, göze batıcı, tahrik edici kıyafet, çıplak kadınlarınkinden daha
fazla dikkat çeker.(M. Şevket Eygi)

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi acik sacli bayanlardan daha cok dikkat cekiyor,ne kadar aci bir durum niye bukadar modern giyinmeye calisiyorlar ki hele o pantolon üstüne mini etekleri görüyorum ya resmen deli oluyorum.Dahada acisi türkiyeden medrese egimiti almis bir baci burda cemaatin adini verirdim ama kavga etmek istemiyorum büyük bir cemaatte kendi istegiyle yardimci olmak istedi ve ders vermeye basladi,o cemaatin bayan baskani bu bacimin tesettürünü kisaltmasini ve pardüsesini kisaltmasini daha modern giyinmesini istedi,malasef benim bacim bu uyarilari dinlemedi su ayeti söyleyip : (Ey Rasûlüm!) Mü’min kadınlara söyle gözlerini (haramdan) sakınsınlar; ırzlarını ve namuslarını korusunlar. Görünmesi zarurî olanlar (yüz ve el) hâriç ziynetlerini (ziynetlerin takıldığı boğaz, baş, gerdan, kol, bacak ve kulaklar gibi yerlerini) göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerine sarkıtsınlar!” (Nur: 24/31)

ordan cikmak zorunda kaldi...

Rabbim hidayet versin dicem ama; ALLAH yolunda hizmet edipte hala bu yanlislari yapanlara sasiyorum!

Bu cok önemli olan paylasiminiz icin Rahman razi olsun sümeyye +1

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim Allah senden Razi olsun InsAllah hatirlatmadan oturu

Allah akil fikir versin hepimize Islami ve ortunmeyi gerektigi sekilde yasamayi , aslinda hepimiz hepimizi uyarmamiz lazim bu konumda cunku kardesiz.................... ha sonunda dayak mi var olsun ama ustumuzdeki borcu atmamiz lazim cunku hesabimiz Rabbimize unutmayalim kardeslerim

sorun bizden oncekilerde, bizde , sonrakilerde,buyuklerde , kucuklerde !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cozum lazim lakin nasil :üzgünüm

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sumeyye kardesim Rabbim sizi rizasi ile yargilasin icin hatirlatmanizdan dolayi ..
InsaAllah onlardan degilizdir ..

hazal35 ' Alıntı:
Kardesim Allah senden Razi olsun InsAllah hatirlatmadan oturu

Allah akil fikir versin hepimize Islami ve ortunmeyi gerektigi sekilde yasamayi , aslinda hepimiz hepimizi uyarmamiz lazim bu konumda cunku kardesiz.................... ha sonunda dayak mi var olsun ama ustumuzdeki borcu atmamiz lazim cunku hesabimiz Rabbimize unutmayalim kardeslerim

sorun bizden oncekilerde, bizde , sonrakilerde,buyuklerde , kucuklerde !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cozum lazim lakin nasil :üzgünüm

Neye cozum?

F Çevrimdışı

fecrislam

Üye
İslam-TR Üyesi
Neye çözüm örtünmeyi yanlış anlayanlara doğru anlatmaya çözüm
doğru örtünme ALLAH azze ve celle nin emrettiği gibi ötünmeye nasıl ısındırabiliriz ?

Üst Ana Sayfa Alt