Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cemaatler, Vakıflar Dernekler Yardım Kuruluşlarına Döndü

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cemaatler, Vakıflar Dernekler Yardım Kuruluşlarına Döndü

Çetin Hoca: Davaya Adanan Davetçiler, Kurye Oldu

Cemaatlerin çalışması yardım çalışmalarına dönüştü!
Yola ne için çıkmıştık, neye evrildik?
Nerede tevhidi anlatacak cemaatler, vakıflar, dernekler

" Tağuti Rejim, cemaatleri yardım çalışmalarına kanalize ediyor. Ciddi bir denetim yapsa, usûlsüzlükten çoğunu kapatır , lâkin aksine göz yumuyor. Çünkü İslami camia Tevhid davetine harcayacağı enerjiyi ve kadroyu yardıma yönlendiriyor.
Yardım çalışmaları elbette İslami çalışmanın bir parçası. Sonuçta infak da Allah'ın emri. Buradaki sorun, yardım işinin davet işinden öne geçmesi. Ve bununla cemaatlerin kitlesini oyalaması. Davet çalışmasıyla yarışması gereken cemaatler açtıkları su kuyuları ile yarışır oldu.
Türkiye toplumunda her türlü şirk ve bidat mevcud; Sağcılık, solculuk, kavmiyetçilik, laiklik, Kamalizm, muhafazakarlık... Halkı bu bataklıklardan kurtarmak için davetçiler yetiştirmeli. Buna kafa yorup proje çizmeyip Afrika'da Cami açma derdine düşmek davadan sapmaktır.

İslami camia neden bu yardım işine bu kadar girdi? Bir kısmı elbette ihlasla yapıyor ve Ummete büyük fayda sağlıyor. Bir kısmı ise Çetin hocanın da bahsettiği gibi tamamen rantın ucundan tutma derdinde. Bakıyorsunuz 10 kişi yardım derneği kuruyor 5 kişi maaş alıyor. Hak mı bu?
Bugün Türkiye'deki vasat Ehli Sünnet çizgi tıkanmış durumda. Hariciler ve Murcie cemaatler kitleye hakim oldu. Vasat cemaatler tüm enerjisini ve kadrosunu Haricilere ve Murcieye karşı vasat çizgiyi savunmaya harcamalı. Bırakın yardımla parayla başkaları uğraşsın taliblisi çok.
Adam yardım derneği açmış, yardım vesilesi ile 3 tane daha kendine Suriyeli eş almış, üçüne de ayrı evler tutmuş. Kirayı kim ödüyor kendi zaten derneğinden maaş alıyor. Yani adamın üç karısının da kirası ve gıdasını ummet ödüyor, bir de üzerine adam Kahraman muamelesi görüyor!" (Sosyal medyadan)

Üst Ana Sayfa Alt