Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cepte caiz olmayan zil sesleri

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cepte caiz olmayan zil sesleriMısır Müftüsü, telefonda Kuran ayetleri ya da ezanın kullanılmaması için fetva verdi
Mısır Müftüsü, cep telefonlarında zil sesi olarak Kuran ayetleri ya da ezanın kullanılmasının uygun olmadığı yönünde fetva verdi. Müftü Ali Gomaa'nın, cep telefonunda zil sesi olarak Kuran ayetleri ya da ezanın kullanılmasının Allah'ın adının kutsallığına hürmetsizlik olduğu gerekçesiyle bu fetvayı verdiği bildirildi.
Gomaa yaptığı açıklamada, ''İbadet ve dua ederken okunması gereken Kur'an-ı Kerim ayetlerinin ya da ezanın cep telefonlarında zil sesi olarak kullanılması ayetlerin kutsallığına halel getireceğini söyledi ve Kuran'ın kutsallığına hürmet edilmesi gerektiği kaydetti.
Gomaa, dini zil sesi isteyen Müslümanlara cep telefonlarına ilahi yüklemelerini tavsiye etti.
AA

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Cüppeli ye Uyun bülbük ve kuş sesi koyun...:) bakın onun kuşu namazda şunda bunda ötüyormu :)

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cübbeli daha önce söylemişti ama sakalına rağmen dikkate almadık.en iyi çözüm cübbeli'nin yaptığı gibi kuş sesi:)şaka bi yana,bana da bu tür şeyler hürmetsizlik gibi geliyo.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
doğru değil zaten...telefon cebinde münasipsiz yerlerde ezan ve kuran çalıyor...fetva bence doğru

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
camide bazen berivanım çalıyo saftayken. elleri omuzlara koyup sallanasın geeliyo :D

feCre Çevrimdışı

feCre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi ben sabah namazına kalkmak için adulsamedin o güzel sesiyle okudugu kur'an ayetlerini
dinlemekten mahrum mu kalacam ben bu fetha ya katılmıyorum niyetım salih tir selam ve dua ile.

Üst Ana Sayfa Alt