Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çıkışlar Burdan

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam,gece uyuyasım gelmiyor benim de yaz geldi geleli,uyku düzenim sarsıldı :D

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
aynen kardeşim bazen oluyor çok erken uykum geliyor bazense uyku tutmuyor :D

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazdıktan sonra geldi aklıma bu niyetle söylemiş olabileceğin :) sağolasın uyarın için abi,Allah pisliklerinden korusun bizleri bu okulların,sizler olmasanız kendimi çokça şeyden korumanın gerekliliğinden haberdar bile olmayacaktım.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesler acayibime gitti de? Okulamı gidiyoruz? Gidenlere makdisinin fesad medreseleri kitabını siddetle tawsiye ediyorum.. Rabbim bizi korusun..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesler acayibime gitti de? Okulamı gidiyoruz? Gidenlere makdisinin fesad medreseleri kitabını siddetle tawsiye ediyorum.. Rabbim bizi korusun..
günah olduğunu biliyorum da abi yapacak bir şey yok gibi şu an,Allah bizleri affetsin.

https://www.islam-tr.org/tevhid/13915-darul-harbte-cocuklari-okula-gondermenin-hukmu.html

şeyh makdisi nin fesad medreseleri kitabını okumuştum,pek çok haram var okullarda bunu inkar ettiğim yok fakat makdisi de "okula gitmek bizatihi küfür değildir" görüşünü savunmakta.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana orada Allaha kullugu degl, kula kullugu ögretiyorlar.. Misal;Bacilarm icin soyluyorum, Allah swt sana kapan diyor, tagutun kufur duzeninin okuluda sana basını açicaksn diyor.. Eger onlarn dedgni yaparsan zira kula kulluk etmis olursun Allah muhafaza buda malum kufurdur..Bu arada kardes nasl kufur degldir diyor? Adam s.arabistanin bile egitimini begenmyor, girisinde and yerine fatiha suresi okundugu halde, kuran siyer ws islami ilimler werildgi halde.. Nedn cnku duzen yanls! S.arabstana boyle diyorsa tc okullarina ne desin?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"okulda küfür yoktur,sadece haram vardır" dedi demedim ki kardeşim,okullara her giden ve okula her çocuğunu yollayan müşriktir görüşü yanlıştır sadece.okullarda yaygın olan şirklerden kaçınma imkanları elbette var hassas olmaya çalışanlara.

bu okulların varlık amaçları bellidir,tutup da Allahın kanunları varken bunun savunmasını yapmaya kalkmak boş bir iştir.ama benim kusura bakmayın ne ufak yaştan para kazanacağım bir zanaatim oldu,ne de babamdan dükkan-iş kaldı. Allah nasip ederse istediğim helal parayı getirecek bir meslek için üniversiteye gitme amacım var.Hakkımızda hayırlısı olsun,eleştirim sana değildir yanlış anlamazsın inşaallah hakkını helal et kardeşim.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Estg.. Helal olsun olmasina da, meslek sahibi olacam diye Rabbimizin emirlerinden tawiz werme.. Ben açkçası kendimi koruyabiliyorum diyenlere inanmiyorum.. Ki onlarn Islam ile alay ettkleri bir ortamda durman bile caiz degl kardes..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi ben bu bahsettiğimiz durumlardan aylar öncesine kadar haberdar dahi değildim,hem de namaz kılmaya devam ediyor iken.haram olan çokça duruma karşı,en basitinden bir nurcu arkadaşım var çok mutedeyyin biridir ki bazı konularda benden daha dikkatlidir.herkes bir olmuyor,fakat şu da belli ki okula bulaşan harama bulaşıyor.bunun kaçacak yeri yok malesef Rabbim bizleri bağışlasın nesillerimizi korusun bu pisliklerden :(