Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Cin Musallatlı Kişiye Devlet Maddi Yardımda Bulunursa Alınan Bağış Haram mıdır?

M Çevrimdışı

Mahmut44

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cin musallatlıyım devlet bana bakıyor şizofrenisin diyor bana aylık maaş veriyor devletin bakması ve para vermesi haram mıdır?

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cin musallatlıyım devlet bana bakıyor şizofrenisin diyor bana aylık maaş veriyor devletin bakması ve para vermesi haram mıdır?
İnne lilleh ve inne ileyhi raciun Allah yardımcınız olsun inşaallah kurtulursunuz rahatsızlığınızdan allah subhanehu ve teala şafi ismiyle tecelli etsin sorunuzun cevabını ise bilmiyorum ama bana kalırsa bu şekilde bir maaş almanız caiz olabilir içinize sinmiyorsa eğer durumunuz da müsaitse parayı sadaka olarak verin müsait değilse kullanın

Z Çevrimdışı

ZEYŞAN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm Mahmut kardeşim,

evvela Rabbim ümmeti Muhammed’in yar ve yardımcısı olsun ahiretimizi ve akibetimizi güzel eylesin hakkımızda hayırlı olanı versin inşallah ebeden daimen.
Senin durumunda sahtekarlık yok yalancılık yok dolandırıcılık yok anlaşılıyor ki heyetten geçtin ve doktorlar rahatsızlığını anlamış 🤲
Sana verilen maaş neden haram olsun ?

Sanırım bazı veya bir çok şeyleri kendi başına yapacak durumda değilsin iş gücün kayıptır ….
Lakin tam fetva almak istiyorsan Fatih kalender hoca var bir araştırı ver onlar sana geri dönüş yapsın
Rabbimin rahmeti ve bereketi üzerimize olsun
🤲

M Çevrimdışı

Mahmut44

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İnne lilleh ve inne ileyhi raciun Allah yardımcınız olsun inşaallah kurtulursunuz rahatsızlığınızdan allah subhanehu ve teala şafi ismiyle tecelli etsin sorunuzun cevabını ise bilmiyorum ama bana kalırsa bu şekilde bir maaş almanız caiz olabilir içinize sinmiyorsa eğer durumunuz da müsaitse parayı sadaka olarak verin müsait değilse kullanın
Cevap verdiğiniz için teşekkürler

M Çevrimdışı

Mahmut44

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm Mahmut kardeşim,

evvela Rabbim ümmeti Muhammed’in yar ve yardımcısı olsun ahiretimizi ve akibetimizi güzel eylesin hakkımızda hayırlı olanı versin inşallah ebeden daimen.
Senin durumunda sahtekarlık yok yalancılık yok dolandırıcılık yok anlaşılıyor ki heyetten geçtin ve doktorlar rahatsızlığını anlamış 🤲
Sana verilen maaş neden haram olsun ?

Sanırım bazı veya bir çok şeyleri kendi başına yapacak durumda değilsin iş gücün kayıptır ….
Lakin tam fetva almak istiyorsan Fatih kalender hoca var bir araştırı ver onlar sana geri dönüş yapsın
Rabbimin rahmeti ve bereketi üzerimize olsun
🤲
Cevap verdiğiniz için teşekkürler

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Cevap verdim ama yine Soru Cevap kısmı değilmiş. sizin durumunuz biraz daha sıkıntılı diye bişey demiyorum.

Üst Ana Sayfa Alt