Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cinler Öncelikle Kimlere Musallat Olurlar

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi

Cinler her insana musallat olabilir. Ancak daha çok bebeklere, küçük çocuklara, genç kızlara, hamile ve loğusalı hanımlara, yalnız yaşayan yaşlı kişilere, ruhsal ve bedensel yönden aşırı rahatsızlıkları olanlara, gerek evde gerekse dışarıda aşırı dekolte giyinen bayanlara, kahve, tarot vb. fallara sıklıkla bakan ve baktıranlara, fincanla ruh (!) çağıranlara ve kontrolsüz, bilinçsizce aşırı zikir çekenlere ve çok sigara içenlere musallat olurlar.

Cinlerin Musallat Oldukları Kişide Görülen Emareler Nelerdir?

Aşırı unutkanlık, dalgınlık, kararsızlık, geleceğe ait ümitsizlik duygusu hissetme, basit sebeplerle yakınlarına karşı agresif davranışlar (anne, baba, eş, arkadaş vs.), işlerinde anlaşılmaz aşırı kısmetsizlik ve irade dışı aksiliklerle karşılaşma, sevdiklerinin her hareketinin kendisine ters gelmesi, sonra bundan pişman olması, bir türlü evlenememe, sıklıkla nişandan dönme, basit sebeplerden boşanma, yalnızken yanından bir karartının geçtiğini hissetmesi, banyo yaparken korkması ve gözü açık sabunlanması, rüyalarında sıklıkla kedi, köpek, yılan görmesi, sabahları çok yorgun kalkması, bazen uyku-uyanıklık arasında parmağını dahi kımıldatamayacak ağırlık hissetmesi.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Cinler her insana musallat olabilir. Ancak daha çok bebeklere, küçük çocuklara, genç kızlara, hamile ve loğusalı hanımlara, yalnız yaşayan yaşlı kişilere, ruhsal ve bedensel yönden aşırı rahatsızlıkları olanlara, gerek evde gerekse dışarıda aşırı dekolte giyinen bayanlara, kahve, tarot vb. fallara sıklıkla bakan ve baktıranlara, fincanla ruh (!) çağıranlara ve kontrolsüz, bilinçsizce aşırı zikir çekenlere ve çok sigara içenlere musallat olurlar.

Aşırı unutkanlık, dalgınlık, kararsızlık, geleceğe ait ümitsizlik duygusu hissetme, basit sebeplerle yakınlarına karşı agresif davranışlar (anne, baba, eş, arkadaş vs.), işlerinde anlaşılmaz aşırı kısmetsizlik ve irade dışı aksiliklerle karşılaşma, sevdiklerinin her hareketinin kendisine ters gelmesi, sonra bundan pişman olması, bir türlü evlenememe, sıklıkla nişandan dönme, basit sebeplerden boşanma, yalnızken yanından bir karartının geçtiğini hissetmesi, banyo yaparken korkması ve gözü açık sabunlanması, rüyalarında sıklıkla kedi, köpek, yılan görmesi, sabahları çok yorgun kalkması, bazen uyku-uyanıklık arasında parmağını dahi kımıldatamayacak ağırlık hissetmesi.
Jazakallahu hayr akhi ozletiyorsun kendini :)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

birinci ağızdan dinlediğim bir olayı anlatayım
birkaç kişi toplanıp halk arasında ruh çağırma olarak bilinen fakat aslı cin çağırma olan olayı yaparlar
bu sapıklıkla alakalı en tecrübeli olan diğerlerini uyarır ''gelen cindir ve çok yalan söyler'' der
gelen elbetde cindir
fakat gelen cin kendisini ölen bir insanın ruhu olarak tanıtır
15 yaşındayken zorla evlendirildim, hamile kaldım ve hamileyken bir trafik kazası sonrası öldüm der
orada bulunan kişilerden biride buna fazlasıyla inanır = şirk
gelenin cin değilde ruh olduğuna inanan kişi Allahı ayetlerini yalanlamış, buna karşılıkda Allahın koruması kalkmış, . (burası benim tahminim)
işte o an Allahın korumasının kalkdığı kalbe cin musallat olur.
cinci hoca denilen sapıkların yaptığı nuskalarda ayetleri tersden yazmalarıda buna örnekdir.
önce şeytan insana musallat olur,
sonra karanlıkda vs o kişiyi sıkar,
kişi bu durumdan kurtulmak için cinci hoca denilen sapıklara gider,
bu sapıklarda şeytanın isteği doğrultusunda ayetleri tersden yazarak muska hazırlar.
musallat olunan kişi o boynundaki yokken aşırı korkduğunu, bu yüzdende muskanın onu koruduğuna inanır.
nıspeten bu doğrudurda
uyuşturucu bağımlısının , uyuşturucu beni rahatlatıyor demesi gibidir bu
evet o muska yokken şeytan kişiyi daha çok sıkar.
şeyhulislam ibni teymiyye bu duruma örnek olarak sara hastalarının türbelerden yardım istediğinde, bu şirkine karşılık şeytanın bir dönem kişiyi serbest bırakmasını örnek verir.
kişide türbeden yardım istedim ve yardım etdi der.
hani diyoruzya , Allahdan başkası insana yardım edemez türbelere tapmayın vs vs
buna karşılık genelde ne cevap verilir?
falan kişi türbeden istemişde isteği kabul olunmuş
uyuşturucu size fayda vermez dediğinizde , falan kişi kriz geçiriyorduda uyuşturuyu içtiğinde rahatlamış demek gibidir bu.
bir yandan rahatlar , diğer taraftanda başımlılık artar.
sonuç hüsran
özellikle böyle durumlardaki kişilere veya yakınlarına birkaç tavsiyem olmuştu buradada tekrar edeyim. faydalı olur inşAllah
boynundaki muska sana şeytanın korumasını getirir, ondan kurtulmadan Allahın korumasını bekleyemezsin nasılki uyuşturucuyu çöpe atdığınız anda bağımlılık bitmiyorsa , muskayı atdığınızdada dertleriniz bitmez, Allaha samimiyetinizi ispat etmeniz lazım
Allaha karşı samimi olan kul ilk önce ibadetlerine önem vermelidir, benim kalbim temiz diyenlere diyecek sözüm yoktur.
mümkün olduğunca abdestli olmaya gayret edin, ve her fırsatda euzu besmele çekin
ilk dönem ibadetlerde aşırı zorlanmanız kaçınılmazdır, bu durumlarda Allahdan yardım isteyin, O kendisine edilen duaları kabul edendir.
karşınıza sınav niteliğinde batıl inanç örnekleri çıkar, bu sınavları hiç takılmadan geçmeniz lazım.
bardak düştü uğursuzlukdur dendiği anda sesli bir şekilde itiraz etmelisiniz
veya kara kedi geçti yolunu değiştir türü vesveseleriniz bol olur. yok artık budamı yanlış diyerek şirklerinize sarılırsanız, şeytanla dost olarak kalmaya devam edersiniz.
yolda yürürken kaldırım taşlarının çizgilerine basmamaya özen göstermek gibi alakasız batıl inançlara bütün kalbinizle buğzetmeniz lazım
Allahın ayetlerini okuyabiliyorsanız kendiniz, okuyamıyorsanızda dinlemek suretiyle tedavi sürecini başlatın. bunu yaparkende şeytanın sağdan gelmesine karşı dikkatli olun. zira sizi okunan ayet değil o ayet vesilesiyle sadece ve sadece Allah azze ve celle korur.
bu durumda bir yakınınız var ise bu aşağıdaki linki kesinlikle okuyun. kuran ve sünnetden faydalı bilgiler bulacaksınız

https://www.islam-tr.org/konu/cinle...zlik-zarar-ve-korunup-kurtulma-yollari.12065/

Abdulmuizz Fida hocam veya işin ehli olan birbaşka kardeşimden özellikle rica ediyorum, sözlerim ilmimi aşmış olabilir.
sözlerimde yanlışlar , silinmesi gereken yerler varsa Allah için müdahele ederseniz duacınız olurum

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi

işin aslı Allahı unutan kişilere bulaşırlar ...

Üst Ana Sayfa Alt