Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cizreden Islam Düşmanı Pkklılara Mesaj

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cizreyi kanton bölge ilan eden,müslümanlara saldıran,devletin bile ancak zırhlı araçlarla girdiği ve pkklı eli kaleşnikoflu mürtedlere meydan okundu,dün oradaydık...

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Cizre'de Kutlu Doğum etkinliğinden kareler

a4a9e40b640d3399a2d1.jpg

cef5c2f9053ad39974a5.jpg

e506fc52aab93922543f.jpg

73941d9b145e6210320a.jpg

8d9c3fa093946ed567a9.jpg

4bd70505a4620acb024c.jpg

86f605be3f9a6399244b.jpg

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkklı kafirlere her platformda karşı çıkın bu tamamda.Kutlu doğum olayı bidattır.Bidatın yayılmasına destek vermeyin.Bidatın güzeli olmaz bidat bidattır.Kutlu doğum deyip bunu dinin bir parçası haline getirmek bidattır.Velevki parçası haline getirmesen bile bu şekilde bir kutlama yapmak yine bidattır caiz değildir.Buna alet olmayınız.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şekilde yapıcı bir üslupla eleştirmen ve uyarman olması gereken bir müslüman anlayışıdır,bu açıdan Rabbim senden razı olsun kardeşim..
Bilmeni isterimki,bu etkinlikler vesilesiyle,ulaşılması zor yerlere ulaşıyoruz,hakkı ve islamı olması gerektiği şekilde anlatmaya çalışıyor,uyarılar ve nasihatler elimizden geldiğince tevhidi anlayış çerçevesinde yapılmaya çalışılıyor.Oralardan buraları nasıl okunuyıor ve biliniyor doğrusu bilemiyorum,ama pkk ve onun yan kuruluşları her etkinliği kullanıp ifsad ve fitne tohumu ekiyor,din elden gidiyor ve namus talan ediliyor,oturup bekleyemeyiz,bizlerde çalışmalıyız,bizi görmeden ve bu fesat şebekesinin nasılda çalıştığını görmeden karar vermek,isabet sağlamaz kanaatindeyim..Bakınız gelecek ay,pkk kutlu doğum kutlayacak,sizce bunu nasıl kullanacak?bekleyin ve izleyin,oralardan buraları hakkında fikir beyan ederken,şartlarıda bilmeniz lazım.eğer bizler çekilirsek meydan bunlara kalacak.ne yapalım,oturalımda bunlar artık ifsadlarını bizimde evimizemi saçsın.el hakk doğrudur,bu etkinliklerde belki bazı bizimde istemediğimiz durumlar olabilir,ama kazançları ve halkın uyarılması vb durumları göz önüne alırsak,bu tür çalışmalar fayda verir,yeterki asli mecrasından sapıp,sistemin kutlandığı gibi kutlanmasın,peygamber sevdalıları platformu,bu konuda yoğun bir hassasiyet sergiliyor...

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gözümle görmek kadar olmasada az çok tahmin edebiliyorum çektiğiniz sıkıntıları ve pkklı kafir sürüsünün yaptığı ifsadı.Lakin meşru yoldan bir çalışma yapmak gerekir.Halkı bilinçlendirmemiz için bidatlara ihtiyacımız yok abi.Mücadele de islama uygun yöntemle olmalı.Tabiki boş durup seyredin demem yani.Hiçbir aklı başında kişi bu ifsada karşı hiçbirşey yapmayın demez.Şimdilik ilmi toplantılar düzenleyin,broşür dağıtın, davet yapın v.s belki yapıyorsunuzdur da bilmiyorum.Ama bidat hiçbir şekilde hoş görülemez.Buna bir kere yol açıldı mı daha önü alınmaz.Devletin o bölgede hiçbir şey yapmadığı ve tamamen teslimiyetçi politika izlediğini biliyorum.Ama ne olursa olsun prensiplerden vazgeçmemeliyiz yani.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kahve bahane maksat muhabbet :D

böyle etkinlikler gerekli ama bunun adı "kutlu doğum Haftası" değil de "Peygamberi Anma ve Hatırlatma Haftası" olsa hem bid'at olmaktan çıkar hemde verilmek istenen mesaj verilir(siyasi olarak). Yani peygamber sevdalıları platformunun ne amaçla yaptığını tahmin ediyorum(Allahu alem);
Hattap Amedi abinin dediği gibi

Bu şekilde yapıcı bir üslupla eleştirmen ve uyarman olması gereken bir müslüman anlayışıdır,bu açıdan Rabbim senden razı olsun kardeşim..
Bilmeni isterimki,bu etkinlikler vesilesiyle,ulaşılması zor yerlere ulaşıyoruz,hakkı ve islamı olması gerektiği şekilde anlatmaya çalışıyor,uyarılar ve nasihatler elimizden geldiğince tevhidi anlayış çerçevesinde yapılmaya çalışılıyor.Oralardan buraları nasıl okunuyıor ve biliniyor doğrusu bilemiyorum,ama pkk ve onun yan kuruluşları her etkinliği kullanıp ifsad ve fitne tohumu ekiyor,din elden gidiyor ve namus talan ediliyor,oturup bekleyemeyiz,bizlerde çalışmalıyız,bizi görmeden ve bu fesat şebekesinin nasılda çalıştığını görmeden karar vermek,isabet sağlamaz kanaatindeyim..Bakınız gelecek ay,pkk kutlu doğum kutlayacak,sizce bunu nasıl kullanacak?bekleyin ve izleyin,oralardan buraları hakkında fikir beyan ederken,şartlarıda bilmeniz lazım.eğer bizler çekilirsek meydan bunlara kalacak.ne yapalım,oturalımda bunlar artık ifsadlarını bizimde evimizemi saçsın.el hakk doğrudur,bu etkinliklerde belki bazı bizimde istemediğimiz durumlar olabilir,ama kazançları ve halkın uyarılması vb durumları göz önüne alırsak,bu tür çalışmalar fayda verir,yeterki asli mecrasından sapıp,sistemin kutlandığı gibi kutlanmasın,peygamber sevdalıları platformu,bu konuda yoğun bir hassasiyet sergiliyor...

bu görüşlerine katılıyorum abi. Ama dediğim gibi bu etkinliğin adı değişmeli, Bid'at olmaktan çıkması için...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kahve bahane maksat muhabbet :D

böyle etkinlikler gerekli ama bunun adı "kutlu doğum Haftası" değil de "Peygamberi Anma ve Hatırlatma Haftası" olsa hem bid'at olmaktan çıkar hemde verilmek istenen mesaj verilir(siyasi olarak). Yani peygamber sevdalıları platformunun ne amaçla yaptığını tahmin ediyorum(Allahu alem);
Hattap Amedi abinin dediği gibi

bu görüşlerine katılıyorum abi. Ama dediğim gibi bu etkinliğin adı değişmeli, Bid'at olmaktan çıkması için...
önceleri bir gün olarak kutlandı,şimdi ise bu vesileyle köylerde bile yapılıyor,ve artık aylar yetmiyor,yani haftaları aşmış,aylara sığmıyor bu vesile ile yoğun bir ay geçiriliyor,artık kutlu doğum haftası bahane,bu bahane ile ile islamı köy köy,mahalle mahalle anlatmak şahane .(deyiminle)
müslümanların eline bu etkinlik vesilesiyle,güzel bir sebeb geçmiş,herkes değerlendirmeli ve anlatmalıdır..
Ayrıca isme takılmamak lazım,içerik önemli..:)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
önceleri bir gün olarak kutlandı,şimdi ise bu vesileyle köylerde bile yapılıyor,ve artık aylar yetmiyor,yani haftaları aşmış,aylara sığmıyor bu vesile ile yoğun bir ay geçiriliyor,artık kutlu doğum haftası bahane,bu bahane ile ile islamı köy köy,mahalle mahalle anlatmak şahane .(deyiminle)
müslümanların eline bu etkinlik vesilesiyle,güzel bir sebeb geçmiş,herkes değerlendirmeli ve anlatmalıdır..
Ayrıca isme takılmamak lazım,içerik önemli..:)
evet abi ama bid'at ortaya çıkmasın diye isimler değişse iyi olur dedim.

Üst Ana Sayfa Alt