Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Coca Cola Hakkında Neler Biliyorsunuz ?

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
Gelirinin buyuk bir kismini gectigimiz senelerde Israil ordusuna bagisladigini cok zarari oldugunu biliyorum birde...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Herkese mail gönderiyorlar iddia ediyorlar ki güya “Coca Cola” yazısının aynadan görünümü Arapça yazı oluyormuş ve manası “Muhammed Yok .. Mekke yok” imiş. Bu mailler internette elden ele dolaşıyor. Ben Arapça harfleri çok iyi bilirim. Arapça dilbilgisini biraz bilirim. Bu iddia yanlış.
Diyelim ki onların iddia ettiği gibi ters yazıda en sağdaki harf Arapçadaki “lâm” harfi olsun. Ama sonrasında bir de “elif” harfi olması gerekiyordu ki heceyi uzatsın, “Lâ” diye olumsuzluk belirten ön ek olmuş olsun. Elif yok. Dolayısıyla o yazıdan “yoktur” değil, “vardır” anlamı çıkar.
Hatta Arapçaya iyi vakıf bir hoca efendi şunu demişti:
“Lâ ilahe illallah” derken dikkat edin. “Lâ” hecesini uzatarak söyleyin. Heceyi uzatmazsanız söylediğiniz şeyin Türkçesi “Allahtan başka ilah vardır” anlamına gelir ki bu bir küfür sözüdür. Heceyi uzatırsanız “Allahtan başka ilah yoktur” anlamına gelir; gereken anlam budur. Böyle söylenmelidir.
İşte orada bir elif harfi gerekiyordu ki heceyi uzatma etkisi yapsın, cümleyi olumsuz cümle yapsın. Ama orada elif yok.

Son olarak dindar arkadaşlara bir çağrı yapayım: Sizden görünen kişilerin her söylediğine inanmayın. Bir bilene sorun. Ondan sonra tepki mi göstereceksiniz Cihad mı yapacaksınız dosdoğru şekilde yapın. Yalan haberlerle kışkırtılmayın. Bugün böyle bir safsataya körü körüne inanan yarın başka bir safsata için binlerce insanın hayatına malolacak büyük hatalara girebilir. Irak’ta Afganistan’da neler oluyor görüyoruz. İslamda var mıdır intihar bombacısı olup insanların canlarına kasdetmek? Kimden fetva alıyorlar bunun için? Biz de onlar kadar bilinçsizce hareket etmeye başladık. Gözümüzü açalım. Bu tür mailleri aldığınız anda yok edin.

Texaslı mısınız?Öyle iseniz hazır orada iken bak dostlarına bir söyleyiver.Biz diyoruz ki afganistandaki mücahitleri koltuklarında oturarak saldıran,ülkelerini işgal eden conilerinden ve dronelerden siz onları kurtarın o zaman intihar edip onlara karşı kendilerini feda etmek zorunda kalmazlar.Yada haçlıları ikna edin ve amerika ve müttefiklerinin ülke işgal etmeden 100 yıllık kazanabileceği paraları siz onlara verin belki gene bu çaresiz mücahitlerin kendilerini öldürmelerine engel olabilirsiniz.Nasıl olsa çok iyiliksever olduğunuz her sözünüzden belli.amerikan aşığı.

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
çalışmanız harika olmuş...ellerinize sağlık....

Bilal-i Habeşi Çevrimdışı

Bilal-i Habeşi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun Aleykum kardesler, biri bana Allah rizasi icin bu yahudi kokenli firmalarin isimlerini ve de boykottaki urunlerin listesini yollayabilirmi, gercekten neyi tuketiyoruz bilelim, kafirler bizim paramizla bizleri vuruyorlar, bu urunlerin listesini afis bastirip oturdugumuz mahallenin duvarina yapistirmak lazim ki ahali bilgilensin!!
Allaha emenet olunuz.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamun Aleykum kardesler, biri bana Allah rizasi icin bu yahudi kokenli firmalarin isimlerini ve de boykottaki urunlerin listesini yollayabilirmi, gercekten neyi tuketiyoruz bilelim, kafirler bizim paramizla bizleri vuruyorlar, bu urunlerin listesini afis bastirip oturdugumuz mahallenin duvarina yapistirmak lazim ki ahali bilgilensin!!
Allaha emenet olunuz.
Âleykum selam we rahmetullah ;

https://www.islam-tr.org/konu/peygamberler-katili-lanetlenmis-yahudi-israil-urunleri.8365/

https://www.islam-tr.org/konu/israil-firma-listesi.8386/

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
0.075 gr. alkol, bunu aklımda tutacağım.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi red bull hakkında ne düşünüyorsunuz? Avusturya menşeili bir firma ve enerji içeceği