Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Coca Cola ile Pepsi'de alkol çıktı !

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kötü söz sahibine aittir. Adi olan bayağı olan sizsiniz ki, yanıt veren kardeş kimseyi tekfir etmediği halde ki kendisi bu nedenden kimseyi tekfir etmeyecek biri olduğu halde ona iftira atmanızda alçakcadır.

Kusura bakma, ilimden uzak diyorsun boş beleş konuşuyorsun hem de bir müslümana arsızca saldırarak.

Abdullah yusuf 2 kez uyarmış bu 3. olarak adi lafını aynen size iade ediyorum..

Selamun aleykum.

Ben; çok adice ve bayağı bir yazı olmuş diyorum..

Sen ise ; bu yazıyı yazan çok adi ve bayağı bir kişi olarak anlamışsın...

Tekfir konusunda ise...

Ben:Neredeyse tekfir edilecek cola içildiğinden dolayı diye yazmışım.

Sen; kesin hüküm beyan etmemişim gibi konuşup ''kardeş kimseyi tekfir etmedi '' diyorsun...

Sonuç olarak..

Yazılan yazının âdi ve bayağı olduğunu söyledim.(Bana göre çelişkili açıklamalar olduğu için)
Yazıyı yazan kişiye hiçbir saldırı ve hakarette bulunmadım.(Bu haram olan amelden Allah'a sığınırım)

Senden istiramım yazıları doğruca ve dikkatlice okuman ve bana söylediğin o sözlerden rucu etmendir.Ki böylece müslümanlar arasında kin ve nefretin önüne geçilsin kardeşlik tesis edilsin.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Muhammed kardeş yazıyı beğenmeyebilirsin ama aşağılamanı gerektirmez , müslümanların arasında kin ve nefretin ortadan kalkması için daha düzgün bir üslup kullanmanızı tavsiye ederim , her yazılana bu şekilde tepki verilirse hayırlı olmaz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum.

Ben; çok adice ve bayağı bir yazı olmuş diyorum..

Sen ise ; bu yazıyı yazan çok adi ve bayağı bir kişi olarak anlamışsın...

Tekfir konusunda ise...

Ben:Neredeyse tekfir edilecek cola içildiğinden dolayı diye yazmışım.

Sen; kesin hüküm beyan etmemişim gibi konuşup ''kardeş kimseyi tekfir etmedi '' diyorsun...

Sonuç olarak..

Yazılan yazının âdi ve bayağı olduğunu söyledim.(Bana göre çelişkili açıklamalar olduğu için)
Yazıyı yazan kişiye hiçbir saldırı ve hakarette bulunmadım.(Bu haram olan amelden Allah'a sığınırım)

Senden istiramım yazıları doğruca ve dikkatlice okuman ve bana söylediğin o sözlerden rucu etmendir.Ki böylece müslümanlar arasında kin ve nefretin önüne geçilsin kardeşlik tesis edilsin.

Hala adice yazmaya devam ediyorsun.

Kardeşim bak burası türkiye, türkçe konuşuyoruz, almanya da ya da mısırda değiliiz

Adice yazılmış denirse yazanın adi olduğu hüküme varılır mesala ben şimdi sana diyorum ki, sen adice yazıyorsun yani bunun anlamı sen adi birisin.

Evet adice yazıyorsun çünkü adice birde üstte çıkmaya çalışıyorsun.

Sadece bayağı dense, bu yapıcı eleştiri olur ki buna kimse bir şey demez. Ama adice dersen orada sana dur diyen çıkar.

Neredeyse tekfir edilecek demişsin ki, Allah'tan kork. Ne bu yazıda ne de iftira attığın kardeşin hiç bir yazısında müslümanları tekfir edecek kaba bir uslüp göremezsin varsa buyur hodri meydan o konuda nerede tekfir edilecek cümle var buraya yaz.

Senin yazını direk okuyupda adice lafını yazara atfetmeyen biri çıkarsa ben buradan özür dilerim, ama sen adice hala üstte çıkmaya çalışıp hata ettiğini kabullenemiyorsun.

Allah bizleri kompleksden korusun.

Bu konu böylede kapanmaz, hiç bir kardeşime laf ettirmem.

Ya hatanı göreceksin ve kabulleneceksin ya da deliliyle kendini savunacaksın. Söz oyunlarını kaldıracak yaşta değiliz ki türkçenin anlam kurallarını son derece iyi biliyorum.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu konuda esas olan coca cola da ve pepside alkol içeriklerine raslanmasıdır ama daha önemli olan bu haberin basında ramazan evveli plase edilmesidir buda gene kendi içeçeklerindede aynı maddelerden bolca bulunan ülker grubundan kaynaklanmaktadır.çok ince zeka ile hazırlanmış ve yerine oturmuştur ama millet takarmı takmazmı ayrı olay takmıyacağı aşikar bence millet coca cola pepsi turkocola farketmez hepsi bolca içiyor bu mereti.....şuurlanma konusunda gerçekten çok ilkeliz ALLAH azze ve celle yardımcımız olsun...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gazlı içecekleri bırakalı yıllar oldu,aynı şekilde meyveli sodayı'da bırakalı aynıdır.

fakat meyveli soda için caiz değildir veya o'da alkol içeriyor diye kesin birşey söyleyebiliyor muyuz?