Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Çocuklar Ölüme Böyle Terk Edildi

htc66 Çevrimdışı

htc66

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çocuklar Ölüme Böyle Terk Edildi


Amerikan işgali altındaki Irak, her gün onlarca kişinin öldüğü saldırılara tanıklık ederken, bir kötü haber de Bağdat'ın göbeğindeki yetimhaneden geldi. Irak hükümeti denetimindeki bir yetimhanede ölüme terk edilen 24 çocuk bulundu. Özel bakıma muhtaç yetim çocuklar için kurulan El Hanan Yetimhanesi'nde kalan yaşları 3 ila 15 arasında değişen çocukları, 10 Haziran tarihinde bölgede devriye gezen ABD ve Irak askerleri fark etti.

Amerikan CBS televizyonu korku evinden dehşet veren görüntüleri yayınladı. Tüyler ürperten görüntülerde, penceresiz odalarda kendi dışkılarının içinde, çırılçıplak bir halde ve üst üste yığılı olarak yatan çocuklar görülüyor. 1 ayı aşkın bir zamandır burada tutulan ve açlıktan ölmek üzere olduğu belirtilen çocukların ayaklarının yataklarına zincirle bağlı olduğu ve beton zemin üzerinde yatmaktan vücutlarının yaralar içinde kaldığı dikkat çekti. Yetimhane baskınına katılan askerlerden birisi yaşadıkları dehşeti şu sözlerle anlattı:

"Gördüklerimiz bizi gözyaşlarına boğdu. Onların ölü olup olmadıklarını anlamak için, yattıkları yere doğru bir basketbol topu fırlattık. Sese uyanan bir çocuk kafasını kaldırınca, sağ olduklarını anladık. Ve baskın düzenledik."
Bir diğer asker de kurtulması adeta mucize olarak görülen bir çocuğun durumunu anlatırken, "Üzerinde binlerce sinek vardı. Hiçbir yerini hareket ettiremiyordu. Sadece göz bebeklerini oynatabiliyordu. Ağzı, gözleri, burnu, kulakları sineklerle doluydu ve bu sinekler, çocuğun yaralarını ısırıyordu" dedi.

Hastaneye kaldırdılar

AMERİKAN askerlerinin penceresiz ve karanlık yetimhaneden çıkardığı özel bakıma muhtaç çocukların hali yürekleri paraladı. Çocuklar ambulanslarla hastaneye kaldırılıp bakıma alındı.
Pazarda satıyorlar

BASKIN sırasında çocuklar açlıktan kıvranırken, içerideki 3 görevlinin kendilerine yemek pişirdikleri ortaya çıktı. Hükümetin çocuklara yedirilmek üzere verdiği kilolarca erzağın ve yepyeni giysilerin hâlâ poşetler içinde raflarda beklediği görüldü.

Yetimhanenin ismi açıklanmayan yetkilileri, yemekleri kendileri için pişirip yiyor, çocuklara dağıtılması gereken giysileri ise çarşıda, pazarda satıyordu. Baskına katılan Amerikalı Yüzbaşı Benjamin Morales, skandalın patlak vermesinin ardından izini kaybettiren yetimhane yöneticisini bulup dövmemek için kendini zor tuttuğunu söyledi.

POZ VERDi, KAÇTI

AMERİKAN askerlerinin baskını sırasında istiflerini bozmadan, sefalet içindeki çocukların önünde poz veren iki kadın çalışanın da daha sonra işin ciddiyetini anlayıp sırra kadem bastığı öğrenildi. Yetimhanenin iki güvenlik görevlisi, Irak Başbakanı Nuri el Maliki'nin emriyle gözaltına alındı. Irak hükümeti olayla ilgili soruşturma başlatırken, bakıma alınan çocukların sağlık durumunun düzelmeye başladığı bildirildi.

Akşam-dünyabülteni.net
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
saka makada boyle bir duruma ne yazilabilir eger o askerlerden biri ben olsa idim o yemegi yiyenler diyor haberde onlarin gozune bakmadan oracikta gebertirdim onlari sonradan onlarda tuymus herhalde ne kadar kotu bir durum YARABBIM SEN NE BUYUK BIR RAHMET SAHIBISINKI HALA NEFES ALABILIYORUZ.....
 
Üst Ana Sayfa Alt