Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cübbeli Ahmed Hoca ve Kendi Dilinden Sapkınlıkları

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
7285

Cübbeli Ahmed Hocan?n Peygamberi Kimmi?? Video - ilahi dinle,islami Videolar - Dini Videolar, klipler-ezgiler, kuran dinle

Videoda Cübbeli ahmetin bazı sapkınlıkları delillendirilmiş.

Not: Altyazıda geçen bir kavramda isabet edilmemiştir. Konu amacından sapmasın,yapılmış bir çalışmayı başka yöne çekmemek için bunu belirtmiyorum.

Cübbeli bayraklı ve diğer tasavvufcuların daha pek çok Sapıklıklları

Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri (VCD)
images

TIKLA https://www.islam-tr.org/tevhid/13957-tasavvufcularin-sirk-akideleri-vcd.html#post126898

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben bu tür videolara bakınca imanım artıyor, hidayetin sadece Rabbimin elinde olduğuna tekrar iman edip kalbim mutmain oluyor.

islamabagli Çevrimdışı

islamabagli

Üye
İslam-TR Üyesi
cüppeli tam iki yüzlü bir münafık.kendisi saptığı gibi insanlarıda sapıtıyor.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam tam bir kafirdir.

Boyle bir itikada sahip olan herkes kafirdir.

Bu adama kafir demeyende kafirdir.!

I Çevrimdışı

isllamm

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SubhanAllah..Allah bu kafirin söylediği küfür ve şirklerin hepsinden uzaktır..bunun gibi karaktersiz kafiri ben hayatımda görmedim..

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Günümüzde "bana bir sapık göster" diyene hiç şek ve şüphe duyulmadan işaret parmağımızla gösterebileceğimiz bir belam'dır bu şahıs.Gönül isterki müslümanlar bu gibilerinin yerine tevhid ehli alimlerin sözlerini dinlesinler tutsunlar lakin bir kere beyinlere aşılanmış cüppelinin dosdoğru biri olduğu,efendisininde evliya olduğu.bir 15 sene sonra sıradaki evliya cüppeli.Bununda kerametlerini aynen böyle uyduracaklar.Adamın biri cüppeliye iftira atmıştı 3 ay sonra ağzı burnu felç oldu vs.diyecekler..Ne yazıkki insanların zihninde evliya-keramet kıssaları,kuran ve sünnetten daha fazla ilgi çekiyor.Bu durum ise insanları tevhide değil İslamın özünden uzak hurafelerle dolu bir yaşama itiyor.

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
kendilerini bi' peygambere benzetmedikleri kalmıştı :kafaçakma

gerçi tasavvufçuların feyz aldıkları sapıklardan ibn arabi peygamberi de solladığını iddia etmiş ya... bunlar hehralde o kadar densiz çıkmazlar.
yoksa çıkarlar mı??? korkmaya başladım!!!

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
E BEBEĞİM EEEEEE E BEBEĞİMMM EEEEE EEEEE PARDON YA !!!! CEMAATİM OLUCAKTI DEGİLMİ .;)...AHİM ELİNE SAĞLIK ALLAH CELLE CELALUHU RAZI OLSUN

DESTANLAR BİLE DAHA GERÇEKÇİ ALLAH CELLE CELAUHU ISLAH EYLESİN...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
0:55'te biri uçuyor, yakalayın ve alın onu dışarı :)
5:35'te Cebrail'in perdeyi aralayıp vahiy kaynağını olan yerde Peygamber'i görmesi ne demektir biliyor musunuz? "Muhammed Kur'an'ı uydurdu" "Aslında Cebrail, Allah diye birşey yok. Muhammed bir şizofrendi ve ara ara kişilik bölünmeleri yaşıyordu. Bazan Allah oluyor, bazen Cebrail oluyor ve bunları bir bünyede, kendi zihninde konuşturup ayet uyduruyordu." demektir.
7:20 Azrail'in İsrailiyyat'tan olduğunu, doğrusunun Ölüm Meleği (Melekül Mevt) olduğunu biliyorum.

"Allah belasını versin" demiyorum. "Allah affetsin, hidayet etsin ve ıslah etsin" diyorum. :)

alpsanli Çevrimdışı

alpsanli

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ekolleşmiş görüşleri insanlara afyon olarak sunan bir adammış. Ben de ciddiye almıştım Cübbeli'yi. Peki onun hocası Mahmut Efendi'nin bu konulara dair görüşleri nelerdir çok merak ediyorum?

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ıslah etsin. . .
İlk defa dınlıyorum bı vıdeoyu.
Mübarek Vücuduna degersek Ateş degmez bıze demiş. gitmiş vucuduna dokumaya.
Gercekten Allah ıslah etsin.

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
bu videoyu cihadruhudan izledim . adam resmen delirmiş azrail gelmiş canını almaya gelmiş demiş gelmiyorum .

insan azraile öyle diye bilirmi ?

A Çevrimdışı

aysenese

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şahıs bana ingiliz casusun itirafları adlı kitabı hatırlattı.O kitapta aslen ing.olan bir casusun müslümanmış gibi davranarak cemaate girdiğini ve ders alarak hocalık yapmaya başladığını İslamiyeti yozlaştırmak dejenere etmek için yıllarını verdiğini nasıl entrikalar çevirdiğini anlatıyor .bana bu da öyle gibi geliyor.Onun riyakar olduğu kendisini övmesinden anlamalıyız.Gerçek alimler açığa çıktıklarında bulunduğu beldeyi terk ederdi.

A Çevrimdışı

aysenese

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben bunları takip ediyorum bir tezatlık görmedim kime iftira etmişler ki varsa bir bilginiz söyleyinde ben de bileyim.türkiye gazetesine aboneyim orta sayfasında din bilgileri veriliyor gördüğüm kadarıyla ashab-ı kiram'ı ehli sünnet alimlerinin kitaplarını kaynak gösteriyorlar kendilerinden birşey eklemiyorlar
:kafaçakma

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben bunları takip ediyorum bir tezatlık görmedim kime iftira etmişler ki varsa bir bilginiz söyleyinde ben de bileyim.türkiye gazetesine aboneyim orta sayfasında din bilgileri veriliyor gördüğüm kadarıyla ashab-ı kiram'ı ehli sünnet alimlerinin kitaplarını kaynak gösteriyorlar kendilerinden birşey eklemiyorlar
:kafaçakma

Onlar ashabı kiramla ne alakası var . Onlar gösterse gösterse tasavvufun sapıklarını gösterir. Biz sana kendi cemaatimize gel demiyor Kuran ve sünnete gel . Önce onu metodunu tanırsan Hakikat yayınlarını , tgrt ve gazetesini ve tasavvuftaki şirkleri anlarsın .
Senin ilk yapman akide tevhidi anlamandır . Bunun İçinde buradan takip etmeni önererebileceğim tevhid bölümüdür.
Dikkat et ürküp kaçma hemen sabırla her iki inancın delillerini incele. Kim Kuran sünnet diğeri kim büyüklerinin sözünü görüşünü Kurandan öne koyuyor gör:

Hidayet Allaktandır:

Tıkla Sabırla oku incele araştır inşeallah : Tevhid

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kişi sevdiği ile beraberdir.....tek önderimiz hz. muhammed sa hadis-i şerifi ***2386- Enes b Mâlik (ra)’den rivâyete göre, Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu: “Kişi sevdiği kimseyle beraberdir Hayır ve şer kazandığı her şey kişinin kendisinindir” (Ebû Dâvûd, Edeb: 113; Müslim, Birr: 50)

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi

cübbeliyi riyakarlıkla itham eden kişi, türkiye gazetesinin ilimini övüyor!!!
cübbeliye haksızlık etmişiz be abi :)

H Çevrimdışı

hakikat1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
olabilir insanız yanılabiliriz de benim bildiğim müslüman kendim kurtuldum başkaları banane demez Allaha şirk koşan insanı(cübbeli) bile daha iyiymiş gibi lanse ediyorsunuz ya pes.işinize gelmeyince ikna etmeye bile ihtiyaç duymuyor direk üyelikten çıkarıyorsunuz öylemi ayıp be. bende sizi doğru zannedip üye olmuştum atalarımız yarası olan gucunur demiş niye bu kadar gucundunuz ANLAMADIM yazık .aysenese

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
olabilir insanız yanılabiliriz de benim bildiğim müslüman kendim kurtuldum başkaları banane demez Allaha şirk koşan insanı(cübbeli) bile daha iyiymiş gibi lanse ediyorsunuz ya pes.işinize gelmeyince ikna etmeye bile ihtiyaç duymuyor direk üyelikten çıkarıyorsunuz öylemi ayıp be. bende sizi doğru zannedip üye olmuştum atalarımız yarası olan gucunur demiş niye bu kadar gucundunuz ANLAMADIM yazık .aysenese

eğer kastın, benim sözlerimse; moderasyonu zan altında bırakmamak için şunu söylemem gerkir: benim sözlerim site yönetimini bağlamaz- ki ben site yöneticisi değilim.
ayrıca amacım sadece bir ironiyi sergilemekti. kafası çalışan herkes de bunu anlamıştır zaten.

ikna etmekten sözz etmişsin: arkadaşlar sana tevhidin gereklerini açıklayan yazıyı önermişler. okumuşsan ve ikna olmamışsan, o senin sorunun. yok eğer okumamışsan, o zaman da 'ikna' bahanesiyle suyu bulandırmanın alemi yok.

Üst Ana Sayfa Alt