Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cübbeli Ahmet’in Siyah Sancaklılar Hezeyanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

Oğuz Horasan

Üye
İslam-TR Üyesi
Kutsal emanetlerden kasit olarak tam nedir? Ve gercekten de hadislerde öyle mi gecer?

Kutsal emanetler denilen Resulullah'ın (sav) gömleği, kılıcı ve en önemlisi de sancağı'dır. Topkapı'daki kutsal emanetler dairesini ziyaret edenler görmüştür. En önde, ortada kapalı, altından bir sandık bulunur. Sancak ve en önemli emanetler bu sandıktadır ve Efendimiz'in vefatından sonra sancağın hiç açılmadığı söylenir. Diğer emanetler gibi sergilenmez açıkta.

Hadis'lerde Mehdi (ra)'ın çıkışında "Resulullah'ın sancağıyla çıkar" ifadesi geçiyor. Yine Mehdi'nin (ra) İstanbul'a tekbir ve teşriklerle gireceğini müjde veren bir hadisi şerif var.

Demek ki Mehdi (ra) çıktığında Türkler'den destek görecek, Türkler kendisine tabi olacaklar ve İstanbul'da misafir edip Resulullah'a (sav) ait sancağı kendisine verecekler.

"Süfyan Türklere saldıracak ancak onu öldürmek Mehdi'ye (ra) aittir, Mehdi ilk ordusunu ona gönderecek" hadisinden Mehdi (ra)'ın Türklere Süfyan'la olan savaşlarında yardım edeceği anlaşılıyor. Bu demek ki Türklerin gönlünde taht kuracak.

Zaten Türk'lerde Ehl-i Beyt sevgisi, sünni olsun alevi olsun çok yoğundur. Mehdi (ra) Resulullah'ın evladı olacağı, Ehl-i Beyt'ten olacağı için milletimiz Mehdi'yi (ra) bağrına basıp askeri olacaktır bi iznillah.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Oğuz Horasan

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Amerika'dan ingiltere den mücahitler Hz Mehdinin ordusunda yer alsalar Amerikalılar'ın hepsini Mehdinin ordusunda sayamayacağımız gibi müslüman Türk'te Mehdinin ordusunda olduğunda bütün Türkleri kast edemeyiz değil mi yada Peygamber efendimiz Türklerle savaşacaksınız dediğinde bütün Türk'leri mi diyor niye insanlar bu hadisleri okuduklarında türk düşmanlığı yapsın ben sana bunun için milliyetçilik yapmayalım dedim müslüman hangi kökene sahipse genede bizim için önemli olan müslüman olması değil mi osmanlı bu dine bir çok hizmet yapmış olabilir ama Osmanlı'da önemli olan müslüman olmak değil miydi onlar Türklüğü hiç vurgulamadılar ki . Ayrıca bir çok padişah Köken olarak tam türk değil ki anneleri Sırplar Rumlar yada başka milletten insanlar

Milliyetçilik yapmayalım konusunu iyi anlayalım lütfen.

Milletinin İslam'a olan hizmetlerini sevmek ve bundan şevk alıp daha büyük hizmetler için güç almak milliyetçilik değildir. Hatta tam tersi köksüz olandan hiçbir şey olmaz.

Ayrıca bir çok padişah Köken olarak tam türk değil ki anneleri Sırplar Rumlar yada başka milletten insanlar

Bir insanın anne ya da babasının başka bir milliyetten olması onu o millete aidiyetten çıkarmaz. Efendimiz'in (sav) Hz.Mariye'den (ra) İbrahim adında evladı olmuştu. Annesi başka milletten diye Arap değil miydi Peygamber Efendimizin (sav) evladı senin anlayışına göre!

Kendine gel biraz. Cahil cahil konuşuyorsun.

Sen başından beri beni güya ırkçılık/milliyetçilik yapmakla itham ediyorsun. Halbuki benim yaptığım hadis-i şerife tam tersi anlam verilmesini düzeltip, "benim milletim İslam'ın hadımıdır, öyle olacaktır inşAllah" demekten başka bir şey değil.

Yukardaki sözün kimin zihniyetinin bozuk olduğunu ortaya çıkardı.

Son düzenleme:
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyipin peşine takılan türklerle öyle de bir çarpışılır ki "bu gidişle" , herif güneydoğu sınırını açık kapı yaptı zıplayan pkk lı soluğu suriye ve ırakta alıyor . O sınır açık olmasaydı aynel arap hala ayakta durabilir miydi ? Bu arada sığınmacı olarak aldıkları yezidilerde son 3-4 günkü olaylara karışmış bizi pkk zorladı diye beyanat veriyorlar bunlar değilmiydi daha 15 gün evvel pkkdan silahlı eğitim alan ? Tepe tepekullansın şeyttana tapan kardeşlerini şincik !

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki Oğuz kardeşim sen Haklısın inşallah ben seninle daha fazla konuşmayacağım

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnşallah yine yükselir islamın bayrağı ister türk ister arap ister kürt kim yükseltirse sancağı onunlayız bu memlektte her ırkdan adam var Mehdi as ile olacak her türlü kafiri kemalisti ırkçısıda var süfyanla olacak ben yarı yarıya görüyorum

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hadis sordum ... yine insanlara catiyorsun oguz ... hem "köksüz olandan hicbirşey olmaz"diyen adam belli ki kavimcilik yapiyor ...
Hadisleri kaynaklari ile paylas da bizde bakalim ...

O Çevrimdışı

Oğuz Horasan

Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyipin peşine takılan türklerle öyle de bir çarpışılır ki "bu gidişle" , herif güneydoğu sınırını açık kapı yaptı zıplayan pkk lı soluğu suriye ve ırakta alıyor . O sınır açık olmasaydı aynel arap hala ayakta durabilir miydi ? Bu arada sığınmacı olarak aldıkları yezidilerde son 3-4 günkü olaylara karışmış bizi pkk zorladı diye beyanat veriyorlar bunlar değilmiydi daha 15 gün evvel pkkdan silahlı eğitim alan ? Tepe tepekullansın şeyttana tapan kardeşlerini şincik !

Edebini takın. Kemalistler ya da PKK destekçileri değil, "Tayyib'in peşine takılanlar" dediğin o %50-60'lık kesim olacak Türkiye'de Mehdi'nin (ra) askeri bi iznillah. Tayyib'e ne söylüyorsan söyle. Avukatı değiliz. Ben kendimde ömrü hayatımda bir kez oy kullanmış bir insan değilim. Ama "Tayyibin peşine takılan Türklerle çarpışılır" diye laf edemezsin.

"Tayyib'in peşine takılan Türkler" diye konuştuğuna göre sen müslüman Kürt kardeşlerdensin anlaşılan. Bilinçaltın kendini açığa vuruyor. Kendini Türk hisseden biri böyle bir laf etmez.

Kürtlüğüne lafım yok. Müslümanlığına ise hüsn-ü zan ederim. Ama edebini takın, terbiyesizlik etme.

Bilmediğin konular hakkında da konuşma. Kim hangi sınırı açmış. Bol keseden atıyorsun bilmeden medya ağzıyla.

PKK ve Barzani peşmergelerinin Kobani'ye kara bağlantıları yok şu anda. Kobaniye geçebilmek için ya Işid ve muhaliflerin topraklarından geçmeleri gerekiyor, ya da hava yoluyla.

İkisini de yapamadıkları için Türkiye'ye topraklarınızdan geçelim ya da bize güvenli koridor açın Suriye içinde diyorlar. Türkiye'de sınırımızdan da geçirmeyiz, koridor da açmayız dediği için bu şimdiki taşkınlıklarını yapıyorlar. Kaç gündür yaptıkları çirkefliğin sebebi bu. Kendi sitelerini okusaydın bilirdin kendilerine göre ne amaçla savaş verdiklerini.

Önce bilgi sahibi ol, sonra forumlarda bir şey yazarsın. Hem cahilliğini hem bastırılmış bilinçaltını sergileme.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Edebini takın. Kemalistler ya da PKK destekçileri değil, "Tayyib'in peşine takılanlar" dediğin o %50-60'lık kesim olacak Türkiye'de Mehdi'nin (ra) askeri bi iznillah. Tayyib'e ne söylüyorsan söyle. Avukatı değiliz. Ben kendimde ömrü hayatımda bir kez oy kullanmış bir insan değilim. Ama "Tayyibin peşine takılan Türklerle çarpışılır" diye laf edemezsin.

"Tayyib'in peşine takılan Türkler" diye konuştuğuna göre sen müslüman Kürt kardeşlerdensin anlaşılan. Bilinçaltın kendini açığa vuruyor. Kendini Türk hisseden biri böyle bir laf etmez.

Kürtlüğüne lafım yok. Müslümanlığına ise hüsn-ü zan ederim. Ama edebini takın, terbiyesizlik etme.

Bilmediğin konular hakkında da konuşma. Kim hangi sınırı açmış. Bol keseden atıyorsun bilmeden medya ağzıyla.

PKK ve Barzani peşmergelerinin Kobani'ye kara bağlantıları yok şu anda. Kobaniye geçebilmek için ya Işid ve muhaliflerin topraklarından geçmeleri gerekiyor, ya da hava yoluyla.

İkisini de yapamadıkları için Türkiye'ye topraklarınızdan geçelim ya da bize güvenli koridor açın Suriye içinde diyorlar. Türkiye'de sınırımızdan da geçirmeyiz, koridor da açmayız dediği için bu şimdiki taşkınlıklarını yapıyorlar. Kaç gündür yaptıkları çirkefliğin sebebi bu. Kendi sitelerini okusaydın bilirdin kendilerine göre ne amaçla savaş verdiklerini.

Önce bilgi sahibi ol, sonra forumlarda bir şey yazarsın. Hem cahilliğini hem bastırılmış bilinçaltını sergileme.

aha bi tayyipperest daha :) pşşt nerde o beni kürt düşmanı ilan eden eleman hani özelden pkk ya laf ettim diye yazıp duruyordu yetiş bak bu da kürt ilan etti :) Öfkenizden delirin ben sadece müslümanım :)

O Çevrimdışı

Oğuz Horasan

Üye
İslam-TR Üyesi
Ilim ehli abiler şuna bir ilmi cevap verdikten şunu bi tokatlasınlar ... adam ne nezaket biliyor ne de uslup ...

Abilerim dediğin insanlar hakikaten ilim ehliyse, bir hadis-i şerife tercüme cingözlüğü yapıp tam tersi anlam veren bi cahilin yanlışını düzelttiğimi, ve İslam'da bir Müslüman'ın milliyetçilik sınırının nasıl olması gerektiğini en güzel şekilde sergilediğimi okur görürler zaten.

Son düzenleme:
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır niye beni birden kürt ilan ediyor belki ermeniyim :) ya da zazayım velhasıl arapda olabilirim ne bilim bi sürü milletten insan va rbu ülkede ama deccalin bopeşçırağı tayyipin akkoyunlusu olmadığım kesin ,, yoksa ben sırp devşirmesi miyim :D ? Boşnakda olabilirim dimi ? yada çerkes ? belki soyum osmanlya dayanıyordur kösem sultana deli ibrahime falan hmmmmm ????

ceddin deden neslin baban trınım !!!!

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazmayacağım dedim ama inşallah abilerimiz konuya Açıklık getirir ben sadece yalnış bilen kardeşlerimiz faydalansın diye millet kavramının açıklamasını Yusuf kerimoğlunun kelimeler ve kavramlarından yapmak istiyorum

"Milletlerine (dinlerine) uymadıkça yahûdiler de hıristiyanlar da asla senden râzı (hoşnut) olmayacaklardır. De ki: 'Doğru yol/hidâyet, ancak Allah'ın yoludur.’ Sana gelen ilimden sonra onların hevâlarına/arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır." (2/Bakara, 120)

Millet; Anlam ve Mâhiyeti

Türkçede kavim, kabile veya belli bir topluluk anlamında kullanılan “millet” kavramı İslâm kültüründe daha farklı mânâlara gelmektedir. “Millet” sözlükte, tutulan ve gidilen yol demektir. Bu yol eğri de olabilir, doğru da. Bu anlamdan hareketle ‘millet’ kelimesi ‘din ve şeriat’ yerine kullanılmaktadır. Çoğulu, milel’dir. Kur’an’da ve İslâm kültüründe millet, din anlamında kullanılmıştır.

Esasen din, şeriat ve millet kelimeleri birbirine yakın mânâda olup, her biri başka yönlerden yaklaşık aynı anlamı ifade ederler. ‘Millet’, tıpkı din gibidir ki, Allah’ın kullarına peygamber diliyle gönderdiği şeriatin özel adı olmuştur. İnsanlar o şeriate uyarlar ve Allah’a yakınlık kazanmaya çalışırlar. “Din” ile aralarındaki fark; millet kavramı, gönderildiği peygamberin adıyla söylenir. “İbrahim milleti”, “Mûsâ milleti” gibi. “Allah’ın dini” denilebilir ama, “Allah’ın milleti” demek yanlış olur.

İmam Kurtubî şu açıklamada bulunur: Millet, din demektir. Yüce Allah'ın kitaplarında ve peygamberlerinin aracılığıyla kulları için koyduğu şeriatın adıdır. O bakımdan millet ile şeriat arasında fark yoktur. Din ile millet ve şeriat arasında ise belli bir fark vardır. Çünkü millet ve şeriat, Allah'ın kullarını yerine getirmeye çağırdığı şeyin adıdır. Din ise kulların Allah'ın emrine uygun olarak yaptıkları şeye denir. (1)

"Millet" kelimesinden murâd, dindir. Çünkü örfen millet sözünden: Allah Teâlâ'nın, Peygamberleri vâsıtasıyla kullarına meşrû kıldığı şey kastedilir. Ancak, mecâzen bâtıl dinlere de ıtlak edilerek: "Küfür tek millettir" denilir ve "küfür dinlerinin hepsi bir yoldur" mânâsı kastedilir. Millet kelimesi örfen hak dine mahsus olduğu için bazı kelâm ulemâsı, ehl-i sünnetin mezhebini naklederken: "millîler şöyle demiştir..." ifadesini kullanırlar. (2)

İtikat ve iman yönünden din, amel ve uygulama bakımından şeriat, sosyal bakımdan, yani sosyal realite yönünden de millet kavramları kullanılır. İtikat edilen (inanılan) şeyler, genelde amel edilen (pratikte uygulanan) şeylerdir. Amel edilen ve uygulanan şey ne ise, üzerinde birlik sağlanan şey de odur. Buna göre ‘millet’, bir toplumun etrafında toplandığı ve üzerinde yürüdüğü, kitlenin uyduğu ve bağlı olduğu ilkeler ve takip ettiği yoldur. Bu yolun hak olanı da, bâtıl olanı da olabilir.

Millet”, kabile veya kavim demek değildir. Millet kavramı, daha çok, din etrafında bir araya gelen insanlar topluluğunu anlatır. Millet, toplumun adı olmaktan çok; toplumun üzerinde toplandığı inancı ifade etmektedir. “Ehl-i millet” denildiği zaman, bir millete uyan kimseler anlatılmış olur ki, bu hiç bir zaman “nation” anlamındaki kavim, ırk, kabile, ulus anlamına gelmez. Müslüman millet deyince, Allah’ın dini İslâm’a inanan ve ona uyan topluluklar akla gelir. Türk kavmi, Arap kavmi, Alman ulusu demek doğrudur. Ama -İslâm kültürüne ve Kur’an’daki kullanıma göre- Türk milleti, Fransız milleti... demek doğru değildir. Çünkü millet kelimesi, bir inancı, o inanç etrafında bir araya gelen topluluğu ifade eder.

Kur’ân-ı Kerim bu kelimeyi, peygamberlere gönderilen inanç ve başka insanların gittiği yol (din) anlamında kullanmaktadır. “Kendini bilmez beyinsizden başka kim İbrahim milletinden yüz çevirir?!” (2/Bakara, 130) “İbrahim milleti” şeklindeki tamlama Kur’an’da sekiz yerde geçmektedir (2/Bakara, 130, 135; 3/Âl-i İmrân, 95; 4/Nisâ, 125; 6/En’âm, 161; 12/Yûsuf, 38; 16/Nahl, 23; 22/Hacc, 78).

Yusuf (a.s.), Allah’a inanmayan bir topluluğun milletinden yüz çevirdiğini, onların dinlerine tabi olmadığını söylüyor (12/Yûsuf, 38). Zâlim ve puta tapan yöneticilerin dinini terkedip Tevhid dinine inanan “Kehf ashâbı”, birbirlerine; “...Çünkü onlar üzerinize çıkıp gelirlerse, sizi taşa tutarlar veya sizi milletlerine (dinlerine) geri çevirirler; bu durumda ebedî olarak kurtuluş bulamazsınız.” diyorlardı (18/Kehf, 20).

Şu âyet millet kavramının anlamını daha açık bir şekilde ifade etmektedir: “Sen onların milletlerine (dinlerine-inanç sistemlerine) uymadıkça, yahûdi ve hıristiyanlar senden kesinlikle râzı (hoşnut) olacak değillerdir…”(2/Bakara, 120). Yahûdi ve hıristiyanlar ne Peygamberi, ne de O’na inanan müslümanları, kendi inanç sistemlerine, kendi uydukları yola, yaşama biçimlerine uymadıkça sevmezler. Tarihte olanlar ve içinde yaşadığımız şartlar bunu açıkça isbat etmektedir.

Hz. Şuayb (a.s.)'i tehdit eden müşrikler diyorlardı ki; “Ey Şuayb, seni ve seninle birlikte iman edenleri ya ülkemizden sürüp çıkaracağız, veya mutlaka bizim milletimize (dinimize) geri döneceksiniz.” Şuayb (a.s.) ise, onların milletine (dinlerine) dönmeyi Allah’a iftira etmek olarak değerlendiriyor (7/A’râf, 88-89).

Görüldüğü gibi millet kavramının Türkçedeki ‘ulus, kavim’ kelimesiyle ilgisi yoktur. “Millet” kelimesinin Türkçede ulus, ırk ve toplum anlamında kullanılması kesinlikle ve büyük bir yanlıştır. Bu kavram, belirli bir dine inananlar topluluğunu anlatmaktadır. Ümmet ise, belli bir peygamberi takip eden mü’minleri anlatır. Türkçede, ‘şoför milleti’, ‘kadın milleti’, ‘erkek milleti’ gibi söyleyişler de yanlış kullanılan sözlerdir. Halk, millet kelimesini belli bir topluluk adı olarak kullanmakta ise de bu galattır, Kur’an kültürüne terstir.

‘Küfr’ün tek millet olduğu gerçeğini hatırlarsak, bu kavramın ifade ettiği anlam biraz daha iyi anlaşılmış olur

O Çevrimdışı

Oğuz Horasan

Üye
İslam-TR Üyesi
Demek kendini türk hisseden biri böyle laf edemez. Vay vay. Resmen full milliyetci kokuyorsun. Allah senide bizide islah etsin.
Hayır niye beni birden kürt ilan ediyor belki ermeniyim :) ya da zazayım velhasıl arapda olabilirim ne bilim bi sürü milletten insan va rbu ülkede ama deccalin bopeşçırağı tayyipin akkoyunlusu olmadığım kesin ,, yoksa ben sırp devşirmesi miyim :D ? Boşnakda olabilirim dimi ? yada çerkes ? belki soyum osmanlya dayanıyordur kösem sultana deli ibrahime falan hmmmmm ????

ceddin deden neslin baban trınım !!!!

Ne olduğun beni ilgilendirmiyor. "Tayyib'in peşine takılan Türklerle çarpışılır" diyen bir insan Türk değildir şeklinde çıkarım yaptım. Ve bencede doğru okudum senin bilinç altını. Kürtte olabilirsin, Zaza'da. Ama Türk olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca Kürt, Zaza ya da başka milliyetten olman sorun değil. Sorun yaptığın edepsizlikti. Ben ona dikkat çektim, düzeltmeye davet ettim.

Bu mesajında kendine güvensizlik kokuyor. Kimliğinle ilgili içinde soru işaretlerin olduğu çok açık. Senin gibi zayıf müslüman kardeşlerim beni üzüyor. Kendinle barışık ol. Türksen Türksün, Kürtsen Kürt.. Ya da Zazaysan Zaza.

Müslüman olduğu sürece herkes benim kardeşimdir ve asla onlara ne laf söylerim, ne de laf söyletirim. Seni de aynısına davet ettim. "Tayyibin peşine takılan Türklerle çarpışılır" lafı yanlış bir laf ve bozuk bir zihniyet. Sen kabul et ya da etme.

İBNUZZEKİ Çevrimdışı

İBNUZZEKİ

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum Kardeşlerim;

Rabbim bizlere rahmeti ile muamele etsin ve kalbimizi islam dini üzere sabit kılsın inşallah...
Kardeşler her ne kadar ortada hadis olsa da biz cahil insanların bu hadisleri kafamıza göre yorumlayıp hüküm çıkartmamız belli bir kanaate varmamız doğru olmaz ilim ehli insanlar bu konuda bize yardımcı olurlar inşallah...

Benim değinmek istediğim nokta ise herkes kendi nefsine baksın kardeşlerim biz kendimiz acaba Mehdi R.A. ın safında yer alabilecek miyiz bırakın insanlar grubunu temize çıkartmayı kendinize bakın... Türkler Kürtler Lazlar Çerkezler vs. vs. içlerinde iyi olanı da var kötü olanı da var Rabbim neyi takdir etmiş ise o olacaktır inşallah...

Kimsenin kimseye fayda veremeyeceği o gün gelmezden önce kendi nefsimize faydalı olacak şeyler hakkında aceleci olup bir an önce amel edelim inşallah...

Ağız dalaşına girip burada birbirimizi bazı şeylerle itham edip hoş olmayan konuşmalar görmek beni üzüyor gerçekten...

RABBİM UZUN ÖMÜR VERİRSE İNŞALLAH KİMİN NE OLACAĞINI GÖRECEĞİZ GAYBİ HABERLER HAKKINDA NET KONUŞMAMAK BİZİM LEHİMİZE OLACAKTIR...

SELAMETLE KALIN İNŞALLAH...

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne olduğun beni ilgilendirmiyor. "Tayyib'in peşine takılan Türklerle çarpışılır" diyen bir insan Türk değildir şeklinde çıkarım yaptım. Ve bencede doğru okudum senin bilinç altını. Kürtte olabilirsin, Zaza'da. Ama Türk olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca Kürt, Zaza ya da başka milliyetten olman sorun değil. Sorun yaptığın edepsizlikti. Ben ona dikkat çektim, düzeltmeye davet ettim.

Bu mesajında kendine güvensizlik kokuyor. Kimliğinle ilgili içinde soru işaretlerin olduğu çok açık. Senin gibi zayıf müslüman kardeşlerim beni üzüyor. Kendinle barışık ol. Türksen Türksün, Kürtsen Kürt.. Ya da Zazaysan Zaza.

Müslüman olduğu sürece herkes benim kardeşimdir ve asla onlara ne laf söylerim, ne de laf söyletirim. Seni de aynısına davet ettim sadece. "Tayyibin peşine takılan Türklerle çarpışılır" lafı yanlış bir laf ve bozuk bir zihniyet. Sen kabul et ya da etme.

:)

hqdefault.jpg

O Çevrimdışı

Oğuz Horasan

Üye
İslam-TR Üyesi
@AL-amriki, nefs yapmana gerek yok. Cevap vereceğim diye gitmiş "millet" tanımını bile araştırmışsın. Halbuki copy/paste yaptığın şeyin benim söylediklerimle çelişen hangi noktası var, ya da hangi kendi söylediğini sözlük tanımıyla haklı çıkarmaya çalışıyorsun. "Aman altta kalmayayım, cevap vermiş olayım" hali.

Müslüman kendine doğru/hak söz söylendiğinde onu kabul eder edeplice.

"Hikmet mü'minin yitik malıdır, nerede bulursa alır."

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim senin ne dediğini kimse anlamadı sen üslubunu düzelt milliyetçi Değilim diyor garip garip konuşuyorsun ben yararlanılsın diye bir alimin kitabından Alıntı Yaptım şayet nasibin varsa alır yoksa edepsizlik yapmazsın bu sitede bir tek sen yoksun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt