Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cübbeli En Büyük Yemini Yaptı: Nikahını Ortaya Koydu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Cübbeli Ahmet nikahını ortaya koyarak yemin etti!​

İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatı sonrasında Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün tarikatın başına geçme durumu tartışmalara neden olmuştu. Cübbeli Ahmet'in son videosunda rabıtanın kendisine devam ettireceğini ifade ettiği konuşmasında nikahını ortaya koyarak yemin ettiği görülüyor.​

İsmailağa Cemaati şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu 22 Haziran 2022 tarihinde vefat etmiş bunun ardından da İsmailağa Cemaati'nde iktidar kavgaları başlamıştı. Geçici olarak cemaatin başına Hasan Kılıç geçmiş ancak Kılıç’ın iç çekişmeleri ötelemek üzere seçildiği ifade edilmişti. Cemaat içinde liderlik tartışmalarında adı geçen isim ise Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü idi.

ŞİİR GERGİNLİĞİ ARTIRDI

Tartışmaların başladığı dönemde cemaat içinde Cübbeli Ahmet Hoca'yı hedef alan bir şiir dolaşıma sokulmuştu. Şiirin paylaşılmasının ardından cemaatin önde gelen isimlerinin beğeni ve paylaşım yapması gerilimi iyice tırmandırdı.

Şiirde geçen “deve kuşu, “fırıldak”, “şöhrete tapan”, “yalancı”, “fitneci”, “iftiracı” gibi kelimelerin yanı sıra; rabıta ile ilgili olan ifadeler de yer alıyordu.

Söz konusu şiirde rabıta ile ilgili ifadeler şöyle:

"Konuşma arkamızdan
El çek rabıtamızdan
Sabreder de susarız
Rabıtaya bulaşma
Ehlullahla uğraşma
Haddini bil de aşma
Sanma daim susarız
Gün gelir de taşarız
Hesabını sorarız"
Cübbeli Ahmet Hoca "Haftanın Sohbeti" isimli programda İsmailağa Cemaati için “Nasıl bir tarikat olmuş bu böyle? Nereye gidiyoruz? “Sizin gibi gizli şiir yazıp paylaşmıyorum ki ben. Ben Habertürk’te CNN’de konuşuyorum. Şiiri kim yazdı? Ortaya çıkmıyor. Hadi cesaretin varsa çık” diye tepki göstermişti.

NİKAHINI ORTAYA KOYDU

Bu tartışmalar sürerken Cübbeli Ahmet Hoca "Şifa-i Şerif Dersi" isimli programda merhum Mahmut Ustaosmanoğlu'nun rabıtayı kendisine devam dediğini ileri sürerek şunları söyledi:

"Efendi Hz. (Mahmut Ustaosmanoğlu) Rabıta bana devam edecek. Bunu kesin söyledi. Eğer söylemedi ise eşimi nikahımdan boşadım."

İsmailağa Cemaati'nde tartışma büyüyor! Cübbeli Ahmet Hoca nikahını ortaya koyarak yemin etti! ile ilgili etiketler

Videoda burada işte. Ne kadar ilginç bir tartışma bir insan neden nikahını ortaya koyar ya

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Her gün bir önceki sözünü tekzib eden sahtekarlara güvenilmez. Çünkü yemin müslümanlar için kasemdir. Daha düne kadar kendisine hocasının mezarına yaklaştırılmadığı gibi toprağına su dahi dökmesine izin verilmedi diye bas bas ağlayan şarlatan;
Yıllardır Süleymancıları ölüye Rabıta yapıyorlar diye kınayıp tenkid etmesine rağmen; Mahmud hocasının ölmesi üzerine tarikatta bekleyip umutlandığı makamlara getirilmeyince tarikatın yeni emiri "Hasan efendiye rabıta yapılmaz, biz Kıyamete kadar ölü Mahmud hocaya rabıtaya devam edeceğiz" diyerek kendi sapkınlarını yönlendirmeye çalışmıştı. Anlaşılan bu da kesmedi ya da tutmadı bu sefer "Rabıta yapılmasını bana vasiyet etmişti" diye çark edince tutarsızlığını sanki mahkemeye çağrılmış da hakim yemin etmesini istemiş gibi kendi kendine yemin ediyor, nikahını ortaya sürüyor. Hani Mahmud hocan ölmüş olsa da tasarrufu devam ediyordu ? Hani ölen şeyhe veya yerine gelen yeni şeyhe rabıta yapılırdı, ne oldu kendini şeyh ilan ettin de haberimiz mi yok? Mahmud hocanın Rabıtayı sana vasiyet ettiğini aylar sonra mı hatırladın, yoksa avukat vasiyeti yeni mi açtı ))
Allah seni ıslah etsin ey sahtekar şarlatan, Sen, İngilizlerin bile kendisine güvenmediği müslümanlar aleyhine ajanlık pazarlığına girişen soytarı! ıslahın mumkun değilse Allah seni helak etsin.

1696807402337.png

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Orada çocuklar kadınlar ölüyor bu şarlatan halen laf cambazlığı peşinde gündem olma peşinde bir hamasa çatıyor sonra geri israile yanlıyor.. Gerçekten acayip soğmaya başladım. İnsaların, müslümanların bıçak kemiğe dayandı, sabrı son seviyede..

Bari müslümanların ölümü üzerinden kendini gündeme çabası gütmese.. İsrail’e karşı savaşan mücahitlere laf etmek bu medya şaklabanlarına düşmemelidir.
Orada ölen çocuklardan utan be cübbeli hoca.

Şöhrete değil Allah tap, şöhret geçici Allah ise bakidir..

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Siteye girdiğimde
Cubbelili konulari gorunce
Valla siteden soğudum biraz.
Hic gormedigim kadar muhattap oluyor zihnim. Onca olay oluyor
Yok cubbeli ne demiş, ne yapmış. Bize ne ya.
Surekli gundemde tutulacak bir adam mi bu yav.
Ama İlmi Seven kardeş gibilerinin biraz daha anlaması gerek cüppelinin nasıl bir şeytan olduğunu.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ama İlmi Seven kardeş gibilerinin biraz daha anlaması gerek cüppelinin nasıl bir şeytan olduğunu.
Kardesim arama butonuna cübbeli yazin son 1 senede sadece 50 sayfalik mevzu var
Son 5 senelik bak onlarca sayfa var. Icinde bir suru videolar, haberler. Daha da geriye git bir o kadar sayfa daha var.
Icimiz şişti ya.
Forum kaynan zaten.
Kisi hakkinda bilgi sahibi olmak isten aramadan taratsin.

Gundem kaynıyor
Hala cubbeli şunu demiş.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlla edeb
Kardesim arama butonuna cübbeli yazin son 1 senede sadece 50 sayfalik mevzu var
Son 5 senelik bak onlarca sayfa var. Icinde bir suru videolar, haberler. Daha da geriye git bir o kadar sayfa daha var.
Icimiz şişti ya.
Forum kaynan zaten.
Kisi hakkinda bilgi sahibi olmak isten aramadan taratsin.

Gundem kaynıyor
Hala cubbeli şunu demiş.
Şeyh Abdulmuiz ile konuşmak gerekir çünkü en çok o gündeme getiriyor cüppeliyi geçmişte bi alıp veremediği vardır belikide.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Şeyh Abdulmuiz ile konuşmak gerekir çünkü en çok o gündeme getiriyor cüppeliyi geçmişte bi alıp veremediği vardır belikide.
Gece gece yüzümü güldürdün. Tevhid ehli olan herkesin onunla derdi var. Seyhimizden Allah razı olsun daha ne yapsın. Şuan populeritesi yüksek olan Cübbeli dir bu ülkede. Hocamin derdi neyse bizim de derdimiz o. Ekstra bence hocamızın bir derdi yok. Allah hayrını versin kardeş ya

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Gece gece yüzümü güldürdün. Tevhid ehli olan herkesin onunla derdi var. Seyhimizden Allah razı olsun daha ne yapsın. Şuan populeritesi yüksek olan Cübbeli dir bu ülkede. Hocamin derdi neyse bizim de derdimiz o. Ekstra bence hocamızın bir derdi yok. Allah hayrını versin kardeş ya
Öyleyse Alketa abla neden cüppeli hakkında konu açılmasını istemiyor. Aceba bi akrabalığı falan mı var.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öyleyse Alketa abla neden cüppeli hakkında konu açılmasını istemiyor. Aceba bi akrabalığı falan mı var.
Gerçek şu ki seninle İlimSeven'in foruma bizim ömrümüzü yemek için girdiğiniz anlaşıldı.

Bizler o şahsın zaten ne olduğunu biliyoruz, neler söylemiş neler yapmış vs. Kaldı ki sitede zaten var bu konuların hepsi. İşimiz gücümüz oymuş gibi "Acaba bugün de Cübbeli ne demiş?" diye merak mı edeceğiz?
Şahsın kim olduğunu bilmesek incelerdik ama inan umrumuzda değil. Neden? Çünkü biliyoruz ve bilmediğimiz önemli konularla ilgileniyoruz.
Ayrıca bu şahıs bizim için önemsiz olduğundan, neden önemsiz gördüğümüz birine zaman harcayalım. (Tevbe edip dönse başka)
Bide masum insanlar ne haldeyken, Cübbeli mi derdimiz oldu.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bu alayci tavri hiç sevmiyorum.

Fida hoca yoneticilerden biri.
Haliyle foruma gelip, bir seyler soran uyelere delil niteliğinde illaki cevap verecek,kisilerde bir uyanış olsun diye.

Gerçek şu ki seninle İlimSeven'in foruma bizim ömrümüzü yemek için girdiğiniz anlaşıldı.

Bizler o şahsın zaten ne olduğunu biliyoruz, neler söylemiş neler yapmış vs. Kaldı ki sitede zaten var bu konuların hepsi. İşimiz gücümüz oymuş gibi "Acaba bugün de Cübbeli ne demiş?" diye merak mı edeceğiz?
Şahsın kim olduğunu bilmesek incelerdik ama inan umrumuzda değil. Neden? Çünkü biliyoruz ve bilmediğimiz önemli konularla ilgileniyoruz.
Ayrıca bu şahıs bizim için önemsiz olduğundan, neden önemsiz gördüğümüz birine zaman harcayalım. (Tevbe edip dönse başka)
Bide masum insanlar ne haldeyken, Cübbeli mi derdimiz oldu.

Allah razı olsun vecize, cok guzel anlatmışsın kardeşim.

Cubbeli benim eltim olur.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt