Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cübbeli Şarlatan Kendisine Reddiye Yapan Herkese Beddua Hazırlıyormuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli Ahmet son videosunda kendisi ile zıt düştüğü sağcı, solcu, gazeteci, selefi, cihatçı her kesimden farklı insana beddua hazırladığını söyledi. Yanar kefen isimli beddua hepimize bela yağdıracakmış..

Daha önce bir terlik satışı nedeniyle çok tepki almıştı.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İfadeleri komik ama sen ne seneristsin be holivoda bolivoda yazarsın be :D :D

Cübbeli Hindistan sinemasını da biliyormuş.. :)

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kadar çer çöp ün içerisinde Cübbeli yine bayagi bir yukarıda.
Cübbeli müşrik diyene laf düşmez zaten.
Demeyen biri olarak ta bunu yazıyorum.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beraber beddua edeceğiz dediğinde onu düzeltmeyen bir cemaat var önünde. Allah’tan, Müslümanlar arasında ki bu fitneyi kaldırmasını diliyorum. Yoksa, afedersiniz kedinin fareyle oynadığı gibi oynarlar bizle.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Konu başlığını kim şarlatan diye değiştirdiyse hemen geri düzeltsin.. Bu bir ricadır..

Ben öyle kelimeleri kullanmam. Yok düzeltmeyecekse konuyu kendi açsın..

Böyle şeyleri müdahaleleri hiç sevmem! Başkası yapar ona bir şey diyemem herkes kendinden sorumlu ama benim konumda yapılınca o çirkin kelimeyi sanki ben yazmışım gibi oldu..

Cübbeli sevdiğim savunduğum bir adam değildir. Belki şarlatan da olabilir müşrik de kafir de, ama ben insanlara hakaret edenlerden değilim! Ne olursa olsun, nihayetinde bir insandır ve kalp taşıyor..

Bu sözü unutmayın:
Gerçek her zaman masum değildir.. (Coolumsu)

Sevgim benden nefret edenleri bile kapsar.. Bana yapılmasını istemediğimi başkasına yapamam.

Ehli sünnetiz diyorsanız, lütfen Peygamber ahlakını düşünerek videnun başlığını orijinal şekilde düzeltiniz.

Cübbeli Ahmet kendisine reddiye yapanlara beddua hazırlıyormuş diye düzeltiniz lütfen..

Düzeltilmiyorsa bile en azından bu yorum kalaın ki, bu davranıştan beri olduğumu ve Cübbeliyi seven biri konuyu okuduğunda haksız yere hakkıma girmesini istemem.

Not: Bu eleştirim yönteme ve kelimelerin seçiminedir. Ben kimseye şarlatan demiyorum. Yanlış yolda gördüklerimi en fazla uyarırım, hakaret edemem kimseye..

Hepimiz günahkarız.. Sizlerin hak, Kuran ve Sünnet’e bağlılığınıza saygı duyuyorum belki kendinizce haklı gerekçeleriniz de olabilir ama eleştirirken bile seviyeli olmak bir erdemdir..

Hakka uymayan her sözü yerden yere vuralım ama sahbinin kalbini değil..

Söz yürekten kaynaklanır.. Güzel kelimeler ancak temiz bir yüreğe sahip olanlardan çıkar..

Aklıma şu ayet geldi..

Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan insanın apaçık bir düşmanıdır.

Ve şu hadis..

Hazret-i Îsâ(a.s) yolda bir domuza rastlar. Ona; “Selâmetle yoldan çekil!” der. Yanında bulunanlar:

“–Bunu şu domuz için mi söylüyorsun?” diye sorarlar. (O ise domuz kelimesini telâffuz etmekten ve o hayvana hitapta bile kaba bir ifâde kullanmaktan sakındığını belirtmek üzere):

“–Ben, dilimi çirkin sözler söylemeye alıştırmaktan korkuyorum!” cevâbını verir. (Muvatta, Kelâm, 4)

Neyse yönetici olanlar sizlersiniz, benim forumda bir yetkim yok. Siz kendiniz elbette daha iyi bilirsiniz ama ben o sözden berriyim, uzağım, ben yazmadım.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kadar çer çöp ün içerisinde Cübbeli yine bayagi bir yukarıda.
Cübbeli müşrik diyene laf düşmez zaten.
Demeyen biri olarak ta bunu yazıyorum.
Cübbeli müşrik kelimesini hiç kullanmadım. Müslüman kardeşimdir.. Ayırt edemem dışlayamam kimseyi ama bu bazı yanlışları olduğu gerçeğini değiştirmez. Başlığı benden sonra değiştirmişler..

Cübbeliyi maalesef dini saptıran biri olarak görüyorum. Defalarca uydurma hadis anlattığı kaynakta hadis için uydurma notu düşüldüğü halde sahih diye nakletmesinin özrü olamaz.
Bu zaten alim olmadığının göstergesi..

Cerh tadil ehline saldırması, hadisçilerin emeğini yok sayması da ayrı bir yanlışı.. “Sizin ben cerh tadilinizle mi upraşacağım benim sahihlik ölçütüm baya larççtır” diyerek sonra da uydurma bile olsa sahih kabul edip amel edin demesi asla doğru görülemez.

Siyasi olaylara ve kişilere yorumlarında ise rüzgara göre yorum yapıyor. Çelişkili oldukça.. Bu da kararlı bir adam olamadığının göstergesi..

İktidara yaranma çabalarını da hiç sevmem. Gerçek alim Cübbeli gibi değil İbni Teymiye, Ebu Hanife (Allah onlardan razı olsun) gibi olır. Hakkı her koşulda söyler..

Pkk, fetö ve bazı eleştirdikleri cidden dine karşı oluşumlar peki ya devlet din konusunda çok mu masum? Cübbeli neden sistemi hiç esastan eleştirmez?

Cemaatine sürekli birilerini düşman tanıtması ve sürekli kendini en iyi gibi göstermesi ise sevgisizliğinin ve kibrinin göstergesi..

Şirke kayabilecek söylemlerini ise çok tehlikeli buluyorum. Tevil yapıyor sürekli ama tevilin bittiği noktalarda vardır. Zırva tevil götürmez.

İnsan olarak sempatik güldürüşlü ama bir alim vasıflarından uzak.. Bana komik geliyor ama din adamı olarak dinlemiyorum..

Bir müslümana yakışan tavır bedduadan sakınmak ve dua etmek olmalıdır. Hele de tasavvufçu geçinen biri için bu söyledikleri kendi kabul ettikleri ile çelişkidir..

Cübbeli iyice şovmen olmaya başladı. İnternet fenomeni gibi davranıyor.. Eskiden televizyona bile karşı iken, Youtube kanalımı Allah rızası için takip edin Youtube üye olun diyecek noktaya gelmiş birisi.. :)

İnsan olarak sempatisini komikliğini severim ama din adamı olarak asla!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konu başlığını kim şarlatan diye değiştirdiyse hemen geri düzeltsin.. Bu bir ricadır..

Aşağıdaki ifadelerin şarlatan ifadesinden pek aşağı değil.

Cübbeliyi maalesef dini saptıran biri olarak görüyorum. Defalarca uydurma hadis anlattığı kaynakta hadis için uydurma notu düşüldüğü halde sahih diye nakletmesinin özrü olamaz.
İktidara yaranma çabalarını da hiç sevmem.
İnsan olarak sempatik güldürüşlü ama bir alim vasıflarından uzak.. Bana komik geliyor ama din adamı olarak dinlemiyorum..
Cübbeli iyice şovmen olmaya başladı. İnternet fenomeni gibi davranıyor..
İnsan olarak sempatisini komikliğini severim ama din adamı olarak asla!

Allah (c.c.)'ı Hocası olarak görünüyor,
Muhammed (s.a.v.)'i perdenin arkasında Allah gibi Cibril'e vahy veren olarak nakleden,
medyada bir karış sakalıyla din düşmanlara malzeme olurcasına çeşitli şirk, küfür ve maskaralıkları fıkra diye anlatan, yalancılığı tescilli bu abdestli soytarı "Şarlatan"dır.
Sitemiz, Kendisine hoca olarak hürmet edilen veya çeşitli sapıklara hümanistçe yaklaşan forum değildir.
Forum kurallarımızı okursanız, yöneticilerin konu başlıklarını düzenleyebilme hakkını görürsünüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt