Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cuma Mesajları

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!...Amin...
Cumanız Mübarek Olsun,Selam Ve Dua İle İnş.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bin bir günah ile kapina geldim, sana sigindim, sana dayandim, , sanadir sarilisim, sanadir sevgim.
Elimde sahadet karanfilleri,kalbimde pişmanlıklarım önünde diz cöküyorum.
Sen esirgeyen, sen bagislayan, sen affedensin, affet bizi Allah'im.
Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz, her sabah yeni bir gün doguyorsa, mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak, bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.
Ilahi, bizi gözleri kör bakan, kulagini tüm seslere kapamis, kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme...Amin...
Dualarınızda Bizleri de Unutmayın Ne Olur...

K Çevrimdışı

Kontrol Ediliyor...

Üye
İslam-TR Üyesi
İnşallah

son nefesimizden önce bir defa cuma namazı kılmak bizlere nasip olur.

Allah 'ım cuma günleri yaşadığımız gariplikten bizleri kurtar.

cuma günleri Laik devlete dua edenlere fatiha süresini-tevbe sürelerini anlama -uygulama ve yaşatma nasip eyle.

elinden mahsülü alınıp parası verilmeyenler

park yapmak için evi yı kılıp bir kapı parası verilenler

hastanelerde ameliyat parası olmadığı için ameliyat yapılmayanlar

okullarda heykele kıyamda durmak ibadet yapmak istemeyenler

Allah c.cnin ayetlerde istediği gibi islam dinine dayalı devlet kurmak istemesinden hapse atılanlar

zülme uğrayan kimsesizler

sizin göz yaşınız atom bombasıdır.

mahşerde büyük mahkemede herkes görecektir.

hiç tasalanmayın

zafermünafıkların olmayacaktır.

zafer iman edenlerindir.

Allah c.cyar ve yardımcımız olsun..........

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"HayırLı cumaLar KarDeşLerim saLih DuaLarınızDa zuLüm aLtınDa oLan MüsLüman karDeşLerimizi ve BizLeriDe unutmayın inşaLLah!.."
73226_163126857042863_151927168162832_367602_746052_n.jpg

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tum ummetin Cuma si mubrek olsun.ALLAH celle celaluhu maddi ve manevi ilimleri hepimize nasip etmeyi ac ve aciktaki insanlari gormeyi ve yardom etmeyi,ve herseyden onemlisi hepimize hidayet nasip eyleyip.hem yasarken hemde vefat ettikten sonra rahmet eylesin....

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırlı cumalar kardeşlerim ..rabbim yaptığımız ve yapacak olduğumuz ibadetlerimizi kabul eylesin ...Allahumme amiin....

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hesap Günü'nün sahibi, affı bol, affeden, Alemlerin Rabbi Allah'ım. Sadece sana kulluk ederiz. Yalnız senden yardım istiyoruz. Bizi nimete kavuşturduklarının yoluna ilet; sapıkların ve gadaba uğrayanların değil...
Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!
Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et!Amin...

A Çevrimdışı

allahın kulu_

Guest
Hesap Günü'nün sahibi, affı bol, affeden, Alemlerin Rabbi Allah'ım. Sadece sana kulluk ederiz. Yalnız senden yardım istiyoruz. Bizi nimete kavuşturduklarının yoluna ilet; sapıkların ve gadaba uğrayanların değil...
Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!
Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et!Amin...
AMİNN BU GÜZEL DUA İÇİN

lost Çevrimdışı

lost

Üye
İslam-TR Üyesi
Cum' a nız Mübarek Dua' larınız Kabul
Yantınız ALLAH Yolunda Ve Hayırlar İle Dolu Olsuşan
İNŞAALLAH....

"Kim Cuma günü bana salavat getirirse,

kıyamet gününde ona şefaatim hak olur"...(hadisi şerif)

Elhamdülillahi Rabbil Alemin...

Esselatu Vesselamu Aleyke Ya Resulullah...

Esselatu Vesselamu Aleyke Ya Habiballah...

Esselatu Vesselamu Aleyke Ya Seyyide Evveline Vel Ahirin...

tûba-i hilkat Çevrimdışı

tûba-i hilkat

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selam sana nazlı Nebi
Selam sana gözbebeği
Mevla'nın kudretiyle selam.

Hayırlı Cumalar..

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz. (cuma suresi 10)

hayırlı cumalar...

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hayırlı cumalar ...rabbim ibadetlerimizi , dualarımızı kabul buyrsun...
Cum'alarımızın mübarek olduğu, bereketli geçtiği ve cum'a gibi yaşandığı günleri görebilmeyi ve o günlere ulaşabilmek yolunda mücahade edebilmeyi ve gerekiyorsa bu yolda can verebilmeyi Rabbim bana ve dileyen tüm kardeşlerime nasip etsin...

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
سْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

Eğer Allah size yardım ederse, artık sizi yenilgiye uğratacak yoktur ve eğer sizi 'yapayalnız ve yardımsız' bırakacak olursa, ondan sonra size yardım edecek kimdir? Öyleyse mü'minler, yalnızca Allah'a tevekkül etsinler (3/160) (HAYIRLI CUMALAR RABBİM YAPTIĞIMIZ VE YAPACAK OLDUĞUMUZ İBADETLERİMİZİ KABUL ETSİN..AMİİN) ..

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah, iman edenlere ve salih amel işleyenlere şöyle vaad etmiştir: Onlar için mağfiret ve büyük bir mükafat vardır.
(maide suresi /9)

Cumanız mübarek olsun.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin. inşeAllah ecmain.Rabbim cuma namazınızı katında makbul görsün inşeAllah.Herşeyden pak ve münezzeh olan alemlerin Rabbı cumanızı hayırlı kılsın inşeAllah.Bütün müslümanları sıratımustakim üzere sabit kıslın,müminler,muttakiler,salihlerden eylesin,dünyada ve ahrette af ve afiyetin zirvesini versin,müslüman gibi yaşayıp müslüman gibi canımızı alsın inşeAllah.Rabbim dünya ve içindekilerin şerrinden,kabrin azabından,mahşer gününün o dehşet verici sıkıntısından,cehennemin azabından,muaf tutup direkt cennete uçan kullarından eylesin inşeAllah.Rabbim burda olduğu gibi arşının altında olan firdevs cennetlerinde de görüşmeyi nasip etsin inşeAllah. Rabbim bütün müminlerin günahalrını settar eyesin inşeAllah. Rabbim bütün kardeşlerimin, sıkıntıalrına ,dertlerine hastalıkalrına, çaresizliklerine, ihtiyaçlarına kefil olsun inşeAllah.Evlenmek isteyipte evlenemeyen kardeşlerime,hayrılı kısmetler ve rızık kapıları açsın inşeAllah. Rabbim kavuşamayanları onun dilediği en kısa zamanda kavuşmayı nasip etsin inşeAllah. Rabbim bütün mazlumları mustazafların zindanını firdevse açsın inşeAllah. AMİN. AMİN.AMİN

Üst Ana Sayfa Alt