Soru Cuma namazı konusundaki tereddütü

Tevhid yolunda

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.
Son zamanlarda yaptığım araştırmalar neticesinde diyanet memurlarının arkasında namaz kılınmaması gerektiğini öğrendim. Ayrıca darul harpte olunduğundan ötürü de cuma namazını kılmamaya karar verdim. Fakat bu konuda tereddütüm var biraz.
Bu durumda ne yapabilirim ne önerebilirsiniz akhiler?

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam

Yakin çevrende ehli sünnet cemaatler varsa onlarla kılabilirsin kardeşim yoksa öğle namazını eda edersin.çalıştığım yer cumayı eda ettiğim yere uzak oldugu icin bende bir senedir kılmıyorum

Rabbim hakkıyla cumayı eda edeceğimiz imamlar nasip etsin amin

İmamlar gereği gibi hakkı söyleseydi bu toplumda çok şey değişirdi

Tevhid yolunda

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam

Yakin çevrende ehli sünnet cemaatler varsa onlarla kılabilirsin kardeşim yoksa öğle namazını eda edersin.çalıştığım yer cumayı eda ettiğim yere uzak oldugu icin bende bir senedir kılmıyorum

Rabbim hakkıyla cumayı eda edeceğimiz imamlar nasip etsin amin

İmamlar gereği gibi hakkı söyleseydi bu toplumda çok şey değişirdi
Allah razı olsun. Bugün Cuma namazını kılmadım. Yakın çevremde de tevhid ehli insanlar olmadığı için ve işyerime de tevhid ehli kardeşler uzak olduğu için Cuma’yı kılmıyorum artık. Herşey, bu hıyanet teşkilatı ve onların namaz kıldırma memurları yüzünden maalesef..

Tevhid yolunda

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Merhum Ali KÜÇÜK hocaya ALLAH rahmet etsin. Bu konu hakkında sadece şu sohbetini bırakıyorum buraya..

Allah razı olsun. Rahmetli Ali Küçük hocayı çok severim. Fakat etrafımda tevhid ehli insanlar olmadığı için tek başıma öğlen namazını kılıyorum. Bu saatten sonra tek vakit namazımı çöpe atacak tahammülüm yok...

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
Üye
Yanlış yapıyorsunuz.! cumayı terk etmenizin tek delili imamı kafir görmeniz ise tekfirin de hükümleri vardır.!
Ne demek tevhid ehli insanlar yok demek.? cumaya gidenler veya toplumun hepsimi müşrik ve kafir.?

Allah razı olsun. Rahmetli Ali Küçük hocayı çok severim. Fakat etrafımda tevhid ehli insanlar olmadığı için tek başıma öğlen namazını kılıyorum. Bu saatten sonra tek vakit namazımı çöpe atacak tahammülüm yok...

Tevhid yolunda

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yanlış yapıyorsunuz.! cumayı terk etmenizin tek delili imamı kafir görmeniz ise tekfirin de hükümleri vardır.!
Ne demek tevhid ehli insanlar yok demek.? cumaya gidenler veya toplumun hepsimi müşrik ve kafir.?
Güzel kardeşim, etrafımda yok derken işyerime yakın tevhid ehli kardeşler yok demek istedim. Ayrıca Cuma günü izinli değilim. Bilmem anlatabildim mi? 😊

Üst Alt