Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cundullah Studio Katkıları Ile Şehidlerimiz !!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad Akhilerim

Şehidlerin arasında Türk Mücahid bir kardeşimizde var Elhamdulillah

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İki türk!

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maşaallah Allah güç kuvvet versin.. Şehid olan kardeşlerimizin Allah şehadetlerini kabul etsin (Amin..)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
S Çevrimdışı

Sebuhi

Üye
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir

salam aleykum.Sizin hepinize bir sorum var. Ozbekistan Islam Emirliyinin Mucahitleri hangi akidede?Cogunlugu bence hanefi mezhebinde, ama bana merakli olan shudur ki, orada bulunan Alman mucahitlerinin hemen hepsi selefidir.Ama taliban mucahitleri onlarla cok iyi geciniyorlar.eger onlarin akdeleri cok bozuk olsaydi selefilerle onlarin iyi gecinmesini hayal etmek bile zor.
Yani Mesela TahirCan gibi komutanlar (Molla Omer , Hekinahullah, Dadullah ve s.) hangi akidede .Videoda bulunan Ozbek ,tatar, tajik mucahidleri akidede selefidirlermi.Turkiyedeki sofiler gibi Mevdudi,hasan al banna, seyyid Kutub, Ibn teymiyye gibi alimleri lanetliyorlarmi, yoksa onlari seviyorlar, onlarin akdelerindedilermi?
Yani shu mucahidler mezheplere bizler gibi ameli mezhebler olarak bakiyorlarmi, yoksa sofiler gigi akidevi-farz olan bir emir olarak bakiyorlar?
Shu mucahitlerin akideleri hakkinda netde turkce-inlizge yazi falan varmi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir

salam aleykum.Sizin hepinize bir sorum var. Ozbekistan Islam Emirliyinin Mucahitleri hangi akidede?Cogunlugu bence hanefi mezhebinde, ama bana merakli olan shudur ki, orada bulunan Alman mucahitlerinin hemen hepsi selefidir.Ama taliban mucahitleri onlarla cok iyi geciniyorlar.eger onlarin akdeleri cok bozuk olsaydi selefilerle onlarin iyi gecinmesini hayal etmek bile zor.
Yani Mesela TahirCan gibi komutanlar (Molla Omer , Hekinahullah, Dadullah ve s.) hangi akidede .Videoda bulunan Ozbek ,tatar, tajik mucahidleri akidede selefidirlermi.Turkiyedeki sofiler gibi Mevdudi,hasan al banna, seyyid Kutub, Ibn teymiyye gibi alimleri lanetliyorlarmi, yoksa onlari seviyorlar, onlarin akdelerindedilermi?
Yani shu mucahidler mezheplere bizler gibi ameli mezhebler olarak bakiyorlarmi, yoksa sofiler gigi akidevi-farz olan bir emir olarak bakiyorlar?
Shu mucahitlerin akideleri hakkinda netde turkce-inlizge yazi falan varmi?

aleykumselam kardeşim tercüme konusunda sıkıntılar olduğundan dolayı net bi şekilde sorunu cevaplayamıcam

fakat kesin olarak şunu belirteyim ki AKİDELERİ bizimkimden kat kat iyi,nitekim farz olan cihad amelini işlemektedirler ve en önemlisi kelimetullahı yüceltme derdindeler bizim gibi şunun bunun akidesini şüphe ile bakmamaktadır.

Şehid Muhammed Faruk can (r.a) sohbetleri var özbekçe,

Bugün bizler Kab bin Malik (r.a) durumunda olduğumuz halde tekfirciler gibi hala bazıların imanını sorguluyorsak ya ALLAHtan korkmuyoruz yada bizim itikadımızda problem var.

S Çevrimdışı

Sebuhi

Üye
İslam-TR Üyesi
fakat kesin olarak şunu belirteyim ki AKİDELERİ bizimkimden kat kat iyi,nitekim farz olan cihad amelini işlemektedirler ve en önemlisi kelimetullahı yüceltme derdindeler bizim gibi şunun bunun akidesini şüphe ile bakmamaktadır.

Yok ahi sen beni iyi anlamadin.ben boyle sorulari oylesine sormuyorum.bu sitede boyle sorulaR BI KAC DEFA SORMUSHA .YASHADIGIM yerde bidatci sofiler var.hemen hemen hepsi kafkasya turk mucahitlerine tekvirci gibi bakarlar.benin derdim ise onlara Taliban ve ozbek mucaHITLERININDE AYNI AKIDEDE OLDUKLARINI ispatlamak.
Yani eger zERKAVIYE, dOKKAYA TEKVIRCI OLARAk bakiyorlarsa, dimek Usameyede , Molla Omerede, Tahircana da tekfirci bakmalidirlar.Yani Shu Komutanlar arasinda hep mezhep farki oldu.mesela zerkavi selefi idi, ama Molla Omer Hanefi.Ama ben onlarin akidelerinde buyuk bir fark gormuyorum.Yani Bugun Talban mucahitlerini nasil Sheyx Makdisini, Usameyi sevdiklerini biliyoroz.Hangi Jihadi siteni a4sak Seyyid Kutub, Ibn Teymiyye , Mevdudi gibi alimlerin kitaplarini goruruz.Ben shu sofilere ispatlamak isyirom ki ,sizler (sofiler) selefi akidesinde olmasaz bile , hic talibanin bile akidesinde deyilsiniz.Yani Mucahidlerin cogunlugununn akidesi sofilere ters dusher.Shu sofiler ise kendilerine oyle gosteriyorlarki sanki onlarda mucahitlerin akidesinde, onlarda Talibanin akidesinde, onlarda Usameyi severler ,onlarda Lal Mecidinin imami Imam Shaheed Abdul Rashid Ghazi(hanefi) http://www.outlookindia.com/images/abdul_rasheed_ghazi_185_20070514.jpg
akidesindediler.Istiyorum shu sofi bidatcilerin TAKIYYA SIFATINI ORTAYA KOYUM

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Assalamu alaikum Zulqerneyn akhi.
Sufilere Mulla Umari nasil bildiklerini sorun once, cevablari iyi olursa onlara ; '' Ama Mulla Umer Selefi Usame icin kafir amerikaya meydan okudu ve onu sakladi '' :)

Bir de, Sehid insaAllah, Tahir Can'in Zevahiri ve diger komutanlar ile bulusmasinin goruntuleri vardi, alhamduliLlah, ne kadar da guzel kardes onlar.
Bu goruntuleri de gosterebilirsiniz.
Taliban ile Selefi akhiler arasinda akide farki yoktur ki, biri Hanefi fikhina biraz daha agirlik verir, digeri 4'unden de secer.
AlhamduliLlah ki ikisi de taassubtan uzaktir, cunku ortak bir dertleri vardir, Allah'in adini en yuksege tasimak.
Sizin karsilastiginiz o Sufiler de buradaki sapik tekfirciler gibi bos gezenin bos kalfasi olacak sanirim ki ellerine aliyorlar listeyi basliyorlar o fitneci, bu harici, sucu bucu.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim sen , şunu dedin : Cubdullah islam hareketinin şehidleri arasında : "Şehidlerin arasında Türk Mücahid bir kardeşimiz de var Elhamdulillah"
Ben de 2 türk dedim . Videoda 2 türk demedim .