Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dalgınlık Hikayeleri

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dalgınlık, dikkat eksikliği üzerine bir seyler bakarken karsima bir cok hikaye cikti,

20211106_135841.jpg

20211106_135859.jpg

Bende bu durumdan oldukça muzdaribim.
Yani boyle okurken komik olabiliyor ama bir yerden sonra can sıkıcı hale geliyor.

Sizin var mi böyle hikayeleriniz.

(Konuyu görüp var ama yazmam diyenin en sevdigi corabinin teki yatagin altinda kalsin 3 gun bulamasin.)

Yalniz olmadığımızı bilelim yaw.

Son düzenleme:
Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Dalgınlık, dikkat eksikliği üzerine bir seyler bakarken karsima bir cok hikaye cikti,

Ekli dosyayı görüntüle 28360

Ekli dosyayı görüntüle 28361

Bende bu durumdan oldukça muzdaribim.
Yani boyle okurken komik olabiliyor ama bir yerden sonra can sıkıcı hale geliyor.

Sizin var mi böyle hikayeleriniz.

(Konuyu görüp var ama yazmam diyenin en sevdigi corabinin teki yatagin altinda kalsin 3 gun bulamasin.)

Yalniz olmadığımızı bilelim yaw.
Çok var ))
Ama bunu böyle dile dökmek çok kolay değil çünkü çoğunu unuttum aynı zamanda )
İyi bir unutkanlık da var ben de ))
Telefonumun feneriyle telefonumu aradığım, elimde anahtarla deli divane anahtarı aradığım çok oldu. En son yaşadığım bir şey anlatayım, bizim bir kurs var bir anahtarı da ben taşıyorum. Kurstan çıktım aşağı indim telefonu yukarıda unutmuşum koşar adım git gel, en son kapıyı kapatıp, kilitlediğimi hatırlıyorum. Arkadaşlara yetiştim eve geldim falan neyse tekrar kursa gitme vakti yaklaşıyor anahtar nerede diye düşünmeye başladım. Arıyorum yok. Bakmadığım yer kalmadı kendimce. En son gidip yenisini çıkarttım. Neyse aradan geçti bayağı zaman. İşte geçen gün bir dış elbimesin cebine elimi attığım da buldum.

Hasılı yalnız hiç değilsin. Kime anlatsam 'ayy ben de de o var yaa' diyor ))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Çok var ))
Ama bunu böyle dile dökmek çok kolay değil çünkü çoğunu unuttum aynı zamanda )
İyi bir unutkanlık da var ben de ))
Telefonumun feneriyle telefonumu aradığım, elimde anahtarla deli divane anahtarı aradığım çok oldu. En yaşadığım bir şey anlatayım, bizim bir kurs var bir anahtarı da ben taşıyorum. Kurstan çıktım aşağı indim telefonu yukarıda unutmuşum koşar adım git gel, en son kapıyı kapatıp, kilitlediğimi hatırlıyorum. Arkadaşlara yetiştim eve geldim falan neyse tekrar kursa gitme vakti yaklaşıyor anahtar nerede diye düşünmeye başladım. Arıyorum yok. Bakmadığım yer kalmadı kendimce. En son gidip çıkarttım. Neyse aradan geçti bayağı zaman. İşte geçen gün bir dış elbimesin cebine elimi attığım da buldum.

Hasılı yalnız hiç değilsin. Kime anlatsam 'ayy ben de de o var yaa' diyor ))
Telefonun feneriyle telefonu aramak :D bu çok iyiymiş

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende böyle bir dalgınlık halimi anlatmak istiyorum.

Hafızlık yaptığım dönemdi ve pandemi olduğu için evdeydim. Dersim'in tekrarını bitirdim yatağa girdim ve uyudum . Işığın açıldığını görünce yatağımdan kalktım abdest aldım ve sabah namazını kılıp Kur'an'ımın başına oturup ders çalışmaya başladım.
Ablam bana bu saatte mi çalışıyorsun diye sorup ne varmış saatte hep yaptığım şey dedim . Sonradan kafama dank etti saate baktım meğerse saat 11 ve ben sadece yarım saat uyumuşum ama uykumu almıştım.

Tekrardan hiç bir şey olmamış gibi gözümü bandajlayıp uyudum. Tabi ablam şok.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Adamın biride 1 aydır arabasını aramış park ettigi yeri unutmuş :ROFLMAO:

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Hafızlık yaptığım dönemdi ve pandemi olduğu için evdeydim. Dersim'in tekrarını bitirdim yatağa girdim ve uyudum . Işığın açıldığını görünce yatağımdan kalktım abdest aldım ve sabah namazını kılıp Kur'an'ımın başına oturup ders çalışmaya başladım.
Ablam bana bu saatte mi çalışıyorsun diye sorup ne varmış saatte hep yaptığım şey dedim . Sonradan kafama dank etti saate baktım meğerse saat 11 ve ben sadece yarım saat uyumuşum ama uykumu almıştım.

:D

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör

Dalgınlığın da hayırlısı vallahi ))))
Harika.

Üst Ana Sayfa Alt