Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Darbe Zillete Vesile Olmasın! ( Allah Muhafaza)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum değerli İslam-tr üyeleri ve misafirler;

Hamd bizleri Kendisine ortak koşmayan kullarla birlikte var eden, onlarla beraber Kendisine salih ibadetler yapmamıza olanak sağlayan ve bizleri Demokrasi bataklığından kurtaran Allah azze ve celleye'dir.

Değerli kardeşler/abiler, bizler her türlü çirkefliğin vuku bulduğu ve Müslümanlara zulmün günbegün her coğrafyaya yayıldığı bir döneme şahitlik etmekteyiz. Böyle bir dönemde zulmün yaşadığımız coğrafyaya yayılmaması için gerçekleştirilmeye çalışılan darbeye karşı ayaklanılarak, bu zulme karşı bazı Müslüman kesimler tarafından başkaldırı gösterildi. Yalnız şunu söylemek gerekir ki bu başkaldırışı gerçekleştiren Müslüman kesimlerin niyeti medyanın bizlere sunmuş olduğu 'Demokrasi Nöbeti' ni yerine getirmek değil, bilakis gelecekte yaşanacak ve geçmişte yaşananlardan ders çıkararak namuslarımıza, ırzlarımıza leke sürecek davranışları henüz yaşanmadan engellemekti. Bu niyetle meydana çıkan her Müslümana diyecek bir söz bulamıyorum. Zira fıkha uygun hareket ettiklerine inanıyorum. Yalnız bununla beraber büyük bir kaygıyıda gönlümün derinliklerinde hissederek sözlerimi bu nidalarımla bitiriyorum; umarım bu darbe ayaklanan ve tevhidi düşünen Müslümanlar için bir yıkım olmaz ve zilletlerin en büyüğü olan 'demokrasi' şerrine bulaşmalarına bir vesile olmaz. Zira böyle bir yaklaşım niyetlerine yeni bir süs vererek, niyetlerinde gizli bütün şerleri ortaya çıkarmalarına vesile olacaktır. Yine umuyorum ki bu darbe 'demokrasi' illetine bulaşmak isteyenlere de bir fırsat olmaz. Yüce Allah'tan bu vesileyle milletimizin demokrasi illetini araştırarak, Allah'ın emirlerine karşı gelen bir yapı olduğuna kanaat getirerek asıl olan İslam'a girmelerini nasip etmesini diliyorum.

UNUTMAYALIM: Kardeşler bu olayın şer getirmesinden çok hayır getirmesini Azim olan Allah'tan dileyelim. Dilimizden gelecek en verimli dua bu olur inşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt