Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Dâr'ul Harb ve Dâr'ul İslam'la İlgili Soruma Cevab ?

N Çevrimdışı

nengerek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SELAMUN ALEYKÜM.

Değerli kardeşlerim şu darul harb - darul islam kavramlarını çok duyuyorum bu sitede. Hz. Ali(ra)'nin vefatıyla birlikte İslam toplumu darul islamı bi daha ne zaman görmüş?

tarih boyunca kerbelayı yaşatan tazılarla av partileri veren, büyük İslam alimlerini zindanlara atan emevi zamanında mı yoksa arap asabiyesiyle(taassup) uğraşan çok az bi dönem dışında saraylara gömülü halifeleri olan abbasiler zamanındamı? yada yeni kabul ettikleri dinin ne olduğunu anlamaya çalışan tasavvufçu ecdadımız zamanındamı darul islam olmuş?

ümmetin birliğini sağlamak adına Osmanlının bir kaç yüzyılını saysak bile, geri kalan zamanı darul İslam saymazsak yapılan amel ve duruş olarak nereye koyacaz. mesela bazı ulemanın(imam azam , imam ahmet bin hanbel) fitne çıkarmamak adına bu zalim hükümdarlara itaatını darul harba karşı duruş olarak mı göreceğiz?

kanatimce tarih boyunca bu konu siyasi nufuz ve iktidar peşinde koşanların kullanabileceği en iyi malzemelerden biri olmuştur. daha ciddi bir araştırmayla görüşlerimizi paylaşalım. "dosdoğru yol"da olmak dileğiyle...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
N Çevrimdışı

nengerek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
müslümangenc sitesinde de kitaplarda buldum bu yazıyı... sen yoksa "kes / yapıştır" cımısın?

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
müslümangenc sitesinde de kitaplarda buldum bu yazıyı... sen yoksa "kes / yapıştır" cımısın?
Seni adam sanıp yazıyorum. Ama sen seviyesizce yazıyorsun.

Sen onlara sor bakalım nereden alıp sitelerine koymuşlar!

http://www.muslumangenc.com/kitaplar/oku/0/2DEN/imanieser/site/ana.htm

Bu linkteki kitap 5-6 sene önce çıkarılan İQRA 2 cd sini çıkaran .... kardeşime ZİLLETTE İZZETİ PAYLAŞAMAMAK adı altındaki çalışmamı (ki bunun içinde "Muvahhid", "Cahiliyye Düzenlerine İştirak Etmek" ve "Daru'l harb ve Dar'ul İslam" isimli üç farklı kitab çalışmamı kapsıyordu) ben vermiştim . Zamanla bazı sitelerde bunları yayınladı. Ayrıca ismi geçen sitede, daha pek çok farklı kişi ve yayınların kitaplarda yayınlanmaktadır.

Bizim sitedeki hataları düzenlenmiş ve ilaveler yapıldıktan sonraki son halidir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu kişiyi daha önce de uyardım aynı hataya tekrar düştü. Meselelere zan ile yaklaşıyor. Yani bir insan kes kopyala yapsa ne olacak önemli olan doğruları yerli yerinde sunabilmek.

Üst Ana Sayfa Alt