Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Değerli DAVA kardeşime!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Kübra-22

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli dava kardeşim. Benim kötü bir amacım yoktur. Yazdığım yazılar da gayet normaldir. Benim yazılarım mezhepsizlere reddiye niteliğini taşır. Dinde esas sadece kuran ve hadistir, icma ve kıyas yoktur diyenlere bildiğim kadar itiraz ediyorum. Ancak ya siz anlamadınız veya ben anlatamadım. Sizi Allaha havale ediyorum. Burda selefiliği öven yazılar yazsaydım çok taktir alırdım. Eğer yazdıklarım yanlışsa sen de bana adabına göre bu yanlışlarımı anlat. Böylece ikimizden birisi gerçeği görmüş olurdu...Ben kimseye hakarette etmedim. Burda Sahabeye dil uzatanları da gördüm ama ben onlardan daha tehlikeli görüldüm.

S.a

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
güzel kardeşim mezhepsiz dedin de sanki mezhepsizlik kötü bişe veya dinden çıkma gibi bişey sanki oysa ki hz. ebu bekir r.a hz.ömer r.a hz ali r.a hz . osman r.a dört halife döneminde mezhep yoktu.

dedin ki selefiliği öven yazılar bunuda anlamış değilim. selefi deyince benim bildiğim sahabeler oluyor onları örnek alan

dört imamımızda tevhidte bir oldukları için hak mezhep olarak kabul edilmiş.Yani hangisine tutunursan fark etmez
ben ise her dört imamın görüşüne yani bir konu hakkında hangisi en isabetli delili getirmişse onu tasdikleyip ona uyarım illa ben şafiyim veya hanefiyim demem

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Degerli Müslüman kardesim Kübra-22 kardesim,

ALLAHin rahmeti bereketi hidayeti sizin ve bizlerin üzerine olsun...
Delile dayali olan bütün konular basimin üstünde yeri var, ama sizin paylastiginiz konular genelikle fitne kargasa yaymaya calisan bazi sitelerden alinmaktadir, isikcilarin sitesi gibi.. Bu tür paylasimlara asla müsade edilemez...Zira bunlar Bidati Hurafeyi ve Mezvu Hadisleri yayma caba ve gayretindeler.... Peki ya bunu gören ile görmeyen, idrak edebilen ile edemeyenler ayni olur mu ?

Ben bu konularda uyari yaptim, ama siz ayni konulari acmaya israrli bir sekilde devam ettiniz, Size karsi veyahutta bu forumda bulunan diger üye kardeslerime karsi kalp kirici uslüp ile konusmaktan her zaman kacinmisimdir bunu unutmayiniz..

Uyarilarimi hice saydiniz olabillir dedim, ama benim hakkimda kötü zann beslediginiz bu basliginiz ile, ALLAH u tealadan bunu sizin hesap defterinize yazmamasini samimi bir sekilde dilliyor umuyorum..

Unutmamaniz / mamamiz gereken bir Kural var bu dünyada hem Din ile iligli olsun hemde normal Hayat Yasantisinda olsun, Delilin bilincli olmanin bir serefi vardir bu ise ispattir... ispat olarak avam tabakasini secmek ise cok dogru olmayan bir gercektir..

Bu Konuyu kilitliyorum diger kardeslerr cevap yazmasin diye, bana ins. özel mesaj ile istediginizi yazabillirsiniz...

Selam ve dua ile

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bak kübra kardeşim kimden ne derece tehlikeli görüldüğünü Allah bilir bu birincisi.
ikincisi forumda canı sıkılan : dava kardeşime , islam4evere yok bilmem kime diye konu açamaz.
bi sıkıntın varsa yazarssın özelden konusursun. burası günde bilmem kaç kişinin girdiği bi forum. ben yöneticiden ziyade bi üye olarak görmekten bıktım. diyebilirim ki banane dava dan bana ne senden . gidip özelden hallet.
son olarak da bişeyi eğer anlatmak istiyosan ki reddiye niteliğindedir demişsin. böyle naz yapar gibi, ironi yapar gibi değil açık açık yazarsın ahmete reddiye mehmete reddiye kime ise reddiyen. ahmet de mehmet de varsa sitede altına cevabını verir.
laf vurur gibi soru sorarak altında amacın o sorunun cevabından ziyade nefis olduğu bellidir. belli ki haddi buna cvp versinlerde görelim gibi ya da cvp verirlerse işte bilmem kimler rezil olsun gibi soru sorulmaz.
konuyu kitliyorum . bu konu emsal olsun.
burdanda duyuryorum kişisel yazılan konular sahipleri ile birlikte silinecektir.
bu konu dursun ki örnek olsun...

hila Çevrimdışı

hila

Üye
İslam-TR Üyesi
Sancak kardeşim azcık araştırmanı isterim, lütfen islam dini hikaye dini değildir...selam ve dua ile.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...